BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Sprawdzenie cewek e39 528i
PostNapisane: 25 sierpnia 2015, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52TUB28
Witam,
ciągle borykam się z wyskakującymi problemami 203 i 228. A Adaptacja idzie w minus ok -4.00 skacze wiec mieszanka za bogata.

Sprawdziłem wszystkie cewki i fajki. Wg książki impedancja obwodu pierwotnego dla cewki powinna wynosić ok 0,8 Ohma (+/- 0,1 Ohma) i dla fajki 5 kiloOhma (+/- 0,5 kiloOhma). U mnie wygląda to tak:

Cewka 1 - 1,6 Ohma
Fajka 1 - 2,02 kiloOhma

Cewka 2 - 1,4 Ohma
Fajka 2 - 2,00 kiloOhma

Cewka 3 - 1,7 Ohma
Fajka 3 - 2,02 kiloOhma

Cewka 4 - 1,3 Ohma
Fajka 4 - 2,03 kiloOhma

Cewka 5 - 1,3 Ohma
Fajka 5 - 2,02 kiloOhma

Cewka 6 - 1,6 Ohma
Fajka 6 - 2,02 kiloOhma

Czyli co, wszystkie cewki do wymiany wraz z fajkami ? no i świece przy okazji ? Może to jest właśnie przyczyna zbyt bogatej mieszanki ? Na zimnym, wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ewidentnie nim telepie, czuć to i widać na ręce jak się położyć na silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Sprawdzenie cewek e39 528i
PostNapisane: 25 sierpnia 2015, 12:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Wygląda na to, że cewki do wymiany. Oczywiście jeżeli dobrze mierzyłeś opór między zewnętrznymi pinami cewek.
Fajki, jeśli nie są zbyt stare, to mogą pozostać. Gdy kupiłem nowe fajki boscha(made in spain), to miały opór ok. chyba 1,9 kOhm-a(tak sobie przypominam :D ).
Zmierz opór na cewkach gdy są chłodne. Gdy są nagrzane, to mogą mieć pewnie minimalnie wyższy opór, ale i tak pewnie nie powien przekraczać maks. 1.0 Ohm.
Adaptacja to w moim skacze od -8.0 do +8.0. Zależy to w moim od tego jak mu przerobię układ dolotowy(przed obudową filtra i w obudowie) i w jakim stylu jeżdżę.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Sprawdzenie cewek e39 528i
PostNapisane: 25 sierpnia 2015, 17:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Gdzieś czytałem, że od -7 do +7 to w normie. Nie przejmowałbym się tym, że jest -4, gorzej jak by wychodziła poza skalę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Sprawdzenie cewek e39 528i
PostNapisane: 25 sierpnia 2015, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52TUB28
Wszystkie pomiary na zimnym silniku po nocy. Czyli u mnie fajki chyba tez bosch bo był napis made in spain ale nic poza tym.
Niestety adaptacja leci w minus -4 i w tych okolicach sie trzyma. Raptem raz zobaczyłem jak pokazało się 0,03 a tak to ciągle w minus siedzi czyli za bogato ciągle ma a nie raz juz jedziłem z odpaloną inpa i patrzyłem co się dzieje z adptacją.
Odma nowa i wszystkie węże, dolot sprawdzony i okolice na szczelność. Sam już nie czaje co jej jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Sprawdzenie cewek e39 528i
PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 07:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52TUB28
A ogólnie cewki zamienniki nowe MaxGear są coś warte ? Chodza po jakieś 80zł/szt to by tak nie bolało w przypadku 6szt :P Czy tutaj też nie ma co się bawić i trzeba kupić coś porządnego typu Bosch/Beru. U mnie siedzą dokładnie Beru ZS302


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL