BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 13:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320dChodzi po drodze-musze non stop kontrować POMOCY!!
PostNapisane: 17 maja 2009, 10:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
witam. od czasu zakupu walcze z moim problemem. juz nie wiem gdzie mam sie zwrocic. a wiec problem jest nastepujący. auto nie jest przyklejone do jezdni. na koleinach jest tragedia, trzeba trzymac auto zeby nie wylecialo z drogi. zreszta na rownym asfalcie tez nie ma rewelacji.
w poszukiwaniu problemu wykonalem nastepujace czynności:
1. zmienilem felgi z 17 225/45 na 16 205/55 niewielka poprawa
2. wymiana wahaczy, tuleji, łączników stabilizatora żadna poprawa
3. dwukrotna geometria- co ciekawe kazda z nich wprowadzala zmiany- nadal bez poprawy
4. badanie amortyzatorów po 70-80 % kazdy wiec one odpadają
5. badania kilkukrotne na trzepakach- wszystko w jak najlepszym porządku, żadnych luzów, zawieszenie wg kilku mechaników i diagnostów bez zastrzeżeń
6. zacząlem podejrzewać maglownicę- bylem w dwoch warsztatach scejalizujących sie w regeneracji maglownicy- kazdy mi powiedzial że magiel mam ok. zadnego wyczuwalnego luzu na przekładni


Ciezko sie jezdzi. juz mi brakuje pomyslów. najgorsze jest wyprzedzanie i wracanie na wlasny pas. przehuśta strasznie
co jeszcze mi moglo umknac?????
pomocy, bo jestem bliski rozstania sie z pierwszym wozem ze stajni BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 12:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Kolego jak widzę zajmujesz się głównie przednim zawieszeniem a równie ważne jest tylne
sprawdż tuleje wachaczy te w progach i zawieszenie wózka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 13:07 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 515
Lokalizacja: slask
Ja juz zaloze , ze z tyłu też jest wszystko oki .
Zimą jezdzilem w moim e-46 na 16 calowych kołach z oponami 205/55/16 i wszystko grało , jak sie sniegi skonczyły załozyłem letnie koła alumy 17 z oponami 225/45 /17 - albo nawet tam jest 245 - choc głowy nie dam teraz ze są tam takie :D ale sa szerokie !! i też mi auto lata po drodze jak na tamtych nie latało - na autobanie jest wszystko oki , ale na drodze gdzie są koleiny , nawet takie ze ich okiem nie widac to moja BMW juz mi pokazuje , ze jednak są ! a ja mam wszystko sprawne w zawiesiu na tip top ! jak z przodu tak z tyłu ! tak jest ukaład wspomagania (na maglownicy) bezluzowy i stad trzeba sie do tego przyzwyczaic , ale to jest i tak pikus co do ukladu wspomagania w alfach ! tam to dopiero trzeba kiery pilnowac ! nie ma to jednak jak MERCEDES i nikt mnie nie przekona ! nawet moja A-6 - choc jest dobrze nie dorównuje ukladu kierowniczemu w MB

_________________
oto nowy mistrz
http://www.amerykany.v10.pl/galeria/ssc ... 0,jpg.html
a to juz pokonany
http://blog.tmcnet.com/blog/rich-tehran ... on-big.jpg
Firmie VOTUM - powiedz NIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
krzys124 napisał(a):
Ja juz zaloze , ze z tyłu też jest wszystko oki .
Zimą jezdzilem w moim e-46 na 16 calowych kołach z oponami 205/55/16 i wszystko grało , jak sie sniegi skonczyły załozyłem letnie koła alumy 17 z oponami 225/45 /17 - albo nawet tam jest 245 - choc głowy nie dam teraz ze są tam takie :D ale sa szerokie !! i też mi auto lata po drodze jak na tamtych nie latało - na autobanie jest wszystko oki , ale na drodze gdzie są koleiny , nawet takie ze ich okiem nie widac to moja BMW juz mi pokazuje , ze jednak są ! a ja mam wszystko sprawne w zawiesiu na tip top ! jak z przodu tak z tyłu ! tak jest ukaład wspomagania (na maglownicy) bezluzowy i stad trzeba sie do tego przyzwyczaic , ale to jest i tak pikus co do ukladu wspomagania w alfach ! tam to dopiero trzeba kiery pilnowac ! nie ma to jednak jak MERCEDES i nikt mnie nie przekona ! nawet moja A-6 - choc jest dobrze nie dorównuje ukladu kierowniczemu w MB



kolego mi i na 17 latało i teraz na 16 choc faktycznie troszke mniej

a co do MB to fakt, mama ma c klase to sie prowadzi rewelacyjnie. koleiny nie koleiny jedzie idealnie. zdecydowalem sie na BMW ze wzgledu na tylni napęd i wlaściwości jezdne, a tu niespodzianka. nie wierze ze ten typ tak ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 18:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Może niech się przejedzie się ktoś inny Twoim autem, bo może przewrażliwiony jesteś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 18:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Kołobrzeg
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57 300KM
moja tez konkretnie buja na koleinach, ale to wina kol 17tek. na 16tkach jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 19:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
mCk napisał(a):
moja tez konkretnie buja na koleinach, ale to wina kol 17tek. na 16tkach jest ok


co srednica felgi ma do takiego zachowania na drodze? szerokosc opony owszem ma, ale różnica 1 cala srednicy nie ma az takigo wplywu zeby na 17 byla tragedia a na 16 juz jest super.

Ja mam w e46 320d opony 225 R16 i auto jedzie normalnie, nie trzeba z nim walczyc w koleinach.

Dziwne jest to, ze mariusz wymienil "wszystko" i nadal tak auto sie zachowuje. Główną przyczyną są na ogół tuleje wahacza, sprawdz je na obu osiach dla pewnosci. Jesli są zuzyte to auto po najechaniu na nierownosc traci ustawioną zbieznosc i zmienia kierunek jazdy, mimo iz kierownica nie zmienila polozenia.


Ostatnio edytowano 17 maja 2009, 19:33 przez qrax, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 21:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
Panorafix napisał(a):
Może niech się przejedzie się ktoś inny Twoim autem, bo może przewrażliwiony jesteś.



tez zaczalem siebie o to podejrzewac, kolega sie przejechal i stwierdzil ze jest cos nie tak. \\\


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
kolega na innym forum podpowiada że mial podobny problem w omedze. okazalo sie ze mial skrzywiony amortyzator i geometria za kazdym razem wychodzila inaczej i go nosilo??
jest to prawdopodobne???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, 21:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
mariuszsew napisał(a):
Panorafix napisał(a):
Może niech się przejedzie się ktoś inny Twoim autem, bo może przewrażliwiony jesteś.



tez zaczalem siebie o to podejrzewac, kolega sie przejechal i stwierdzil ze jest cos nie tak. \\\

opony , opony, i jeszcze raz opony ---i kropka

załóż u wulkaniazatora opony --proponuję 205/55/16 i jedz sie przejedż po koleinach --stan bieznika bez znaczenia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, 22:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
robiles kompletna zbieznosc czy tylko przod jak tylko przod to cie bedzie nosic pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 23:02 
ja miałem to samo w swojej Beacie i przyczyną była właśnie przestawioną geometrię
na tylnej osi. po ustawienie prowadzi się idealnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
Kentos napisał(a):
mariuszsew napisał(a):
Panorafix napisał(a):
Może niech się przejedzie się ktoś inny Twoim autem, bo może przewrażliwiony jesteś.



tez zaczalem siebie o to podejrzewac, kolega sie przejechal i stwierdzil ze jest cos nie tak. \\\

opony , opony, i jeszcze raz opony ---i kropka

załóż u wulkaniazatora opony --proponuję 205/55/16 i jedz sie przejedż po koleinach --stan bieznika bez znaczenia.....


mam w miare ladne michelinki zalozone 205/55 16


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
remucha1 napisał(a):
ja miałem to samo w swojej Beacie i przyczyną była właśnie przestawioną geometrię
na tylnej osi. po ustawienie prowadzi się idealnie.



kolego juz mi rece opadają!!!!! geometrie za kazdym razem przestawiają. pojechalem juz do kolesia ktory ma nowy sprzet, ponoc warty ok 200 tys. wymienil mi tuleje w wahaczu w progu z tylu. nie byl wcale pewnien czy to jest przyczyna. ustawil zbierzność i NADAL NIC. jego mechanicy wsiadali na zmiane i jezdzili i w koncu stwierdzili że nosi nadal i mam zaczekac az juz beda wieksze luzy to wtedy latwiej wylapią. normalnie rozłozyli rece!!!!
mierzyli nawet cale auto i wymiary sie zgadzaly


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 11:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
moze ktorys z klubowiczów mi pomoże i ewentualnie sam sie moja bunia przejedzie. albo poleci mi jakiegos dobrego mechanika. co mi znajdzie tren problem. poki co tylko wkladam w to auto. domyslacie sie ze jazda niesprawnym autem musi byc drazniąca!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: opd
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 11:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
Moje BMW: 320D
Siemka. Od niedawna jestem posiadaczem E46 320d. Jeśli moge ci pomóc to powiem ci tak. Mam opony 235/45/17 i jak jade po koleinach to jest koniec świata. ale muszą to byś niezłe koleiny. Jak tylko wjadę na nową nawierzchnię to jest cud malina. nawet o milimetr nie zboczy z drogi. Można puścić kierownicę śmiało. Skoro wszystko masz na tip top to może nie przyzwyczajony jesteś do tego autka. Ja wcześniej jeździłem inną marką to tez mi było trudno się przyzwyczaić ale jechałem kumpla taką samą i problem jest ten sam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: opd
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 12:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
pepejeans napisał(a):
Siemka. Od niedawna jestem posiadaczem E46 320d. Jeśli moge ci pomóc to powiem ci tak. Mam opony 235/45/17 i jak jade po koleinach to jest koniec świata. ale muszą to byś niezłe koleiny. Jak tylko wjadę na nową nawierzchnię to jest cud malina. nawet o milimetr nie zboczy z drogi. Można puścić kierownicę śmiało. Skoro wszystko masz na tip top to może nie przyzwyczajony jesteś do tego autka. Ja wcześniej jeździłem inną marką to tez mi było trudno się przyzwyczaić ale jechałem kumpla taką samą i problem jest ten sam.


kolego tak nie moze byc ze CorsaB trzyma sie lepiej drogi niz BMW e46 !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2009, 07:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Toronto/Bydgoszcz
brak mi pomyslów, gdzie mam sie udać po porade.... po pomoc!!!!! watpie aby odpowiednim miejscem bylo ASO BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2009, 10:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: Inow³ódz
Faktem jest że jak sie przesiadłem z mondeo do mojej buni to ten sam problem miałem już myślałem ze auto może przekoszone choć jak kupowałem to było sprawdzane. Koleiny tragedia. Zmieniełem opony i sie poprawiło ale koleiny zawsze czuje nawet te niewielkie. BMW ma bardzo dobre zawieszenia tylko inżynierowie z bawarii chyba nie zakładali jazdy po takich drogach jakie my mamy. Do MB nie porównuj zbytnio bo Mercedes jest raczej nastawiony na komfort jazdy a BMW ma raczej twarde zawieszenie, dwie inne filizofie. Spróbuj może założyć inne opony znaczy innej firmy.Spotkałem się z przypadkiem że mój kolega zminił opony(bez zmiany rozmiaru) i jak miał problemy z jazdą w koleinach to problem zniknął. Zapomniałem dodać że efekt noszenia miałem właśnie na Michelinach. A co do ASO BMW fachowcy dobrzy tylko w wystawianiu faktur :hyhy: zwłaszcza Tłokiński w Łodzi. Partacze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2009, 11:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Turek
Witam,
Mam ten sam problem, wcześniej jeździłem "miękką" C5 - teraz e46 na szerokich oponach i felgach 17. Byłem ostatnio w Łodzi, w koleinach tragedia, też się przestraszyłem że coś jest nie tak. Jednak na autostradzie mogę spokojnie puścić kierownicę. Być może coś masz nie tak ale kwestia przestawienia to bardzo dużo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL