BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 maja 2024, 01:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] NALANIE BENZYNY ZAMIAST DIESLA PRZEZ PRACOWNIKA STACJI
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: katowice
Witam.
Otoz w lutym pracownik stacji SHELL nalal mi benzyny zamiast ropy.Po przejechaniu 10km auto zaczelo przerywac.Zorientowalem sie ze pracownik nalal benzyny.Auto zostalo odtransportowane(laweta) do serwisu BMW.W serwisie zostala wypompowana benzyna,wymiana filtrow itd.(na koszt stacji SHELL)Po przejachaniu ok.2000km w silniku zaczelo mi cos stukac,na zimnym bardziej,na cieplym mniej.Czy stuki w silniku moga byc spowodowane zlym zatankowaniem paliwa przez pracownika stacji SHELL.Czy moge sie domagac od stacji naprawy samochodu(o ile stuki w silniku sa spowodowane zlym zatankowaniem).
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 29 maja 2009, 23:49 przez strongman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Jak najbardziej możesz się domagać zwrotu kosztów naprawy od stacji. Ale zadziałaj dość szybko (o ile już nie jest za późno) żeby udostępnili Ci zapis z monitoringu że to pracownik Ci nalewał. Uszkodzeniu mogły ulec wtryskiwacze a to tanie nie jest, więc jest o co sie kłucić. Powodzenia.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
Głowica się lekko sie moze utlenic w komorach spalania a to juz bardzo roznie rokuje :hyhy: . Benzyna w silniku o zapłonie samoczynnym źle się spala a ciśnienia sprężania powodują, że temp. jest wyższa od pożądanej w dielsu. :D. oczywiscie wiec wrecz musisz sie domagac odszkodowania :hyhy:

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Ostatnio edytowano 29 maja 2009, 23:24 przez Clatrine, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: katowice
Dziekuje za odpowiedz.

Czyszczenie instalacji odbywalo sie na koszt stacji SHELL,wiec juz jakis papierek mam.Jest to odnotowane w systemie BMW,a do tego mam jeszcze paragon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 17:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
a osły Je***e mają przeciez jeszcze rysuneczek na klapce od wlewu czy to diesel czy PB. Straszne :mad:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 17:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 264
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
chyba najlepiej jest samemu tankowac niz powolywac sie tankujacego :( a moze on nie umial cztac ;)
jezeli masz rachunki to staraj sie o naprawe na ich koszt. Z silnikiem to juz nie sa zarty :zalamany:

_________________
BMW Klub Jelenia Góra --> http://www.bmwklub.jgora.pl
Moja ukochana :) viewtopic.php?p=392599#392599


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 17:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Powiem tak,reż robię na stacji i jest kupa aut na których nie ma napisane na wlewach ani korkach czy to diesel czy benzyna,generalnie jak nie jestem pewien to się pytam.Ale jest paru matołów co mają klapki albo korki z napisem diesel albo pb a są na inne paliwo,bo pogubili albo wyłamane mieli klapki i wsadzili co mieli.I nie powiedzą co mają za motor tylko z ryjem jak się nie ten pistolet wsadza.Generalnie uwierzcie,że zdarza się to każdemu pracownikowi prędzej czy później.Ale jak najbardziej możesz naprawić auto na koszt stacji.Jest ubezpieczona od takich sytuacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Witam.Moim zdaniem to nie jest wina pracownika tylko wlasciciela pojazdu,jezeli ktos cos wlewa do mojego auta to ja powinienen chyba wiedziec co to jest,albo dopilnowac aby bylo to co chce miec nalane.Dziwna historia.Ja mieszkam w niemczech i tu na szczescie tylko samemu sie tankuje..Bez obrazy pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 20:52 
dejwid1979 napisał(a):
Witam.Moim zdaniem to nie jest wina pracownika tylko wlasciciela pojazdu,jezeli ktos cos wlewa do mojego auta to ja powinienen chyba wiedziec co to jest,albo dopilnowac aby bylo to co chce miec nalane.


jak bym tak pilnowal wszystkiego dookola to musial bym byc lekarzem,mechanikiem,sprzedawca,ksiedzem itd...

pier***isz jak moj 60letni ojciec.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 20:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
LeSiO napisał(a):
pier***isz jak moj 60letni ojciec.
:rotfl:

wołaj rzeczoznawce, przedstaw wszystkie papiery dokona oględzin niezbędnych badan i stwierdzi czy to możliwe

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL