BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 19:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] 525iX - Warta zakupu ?
PostNapisane: 10 czerwca 2009, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Lokalizacja: G-dz
Witam.
Przymierzam się do zakupu BMW 525iX SEDAN.
Kolega miał kiedyś 525TDS więc trochę znam to auto.
Czy powinienem się bać napędu 4x4 w BMW, czy raczej nie jest awaryjny?
Czy ceny części są dużo większe do wersji X niż do normalnej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, 17:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
cześć,

ja swojego ix za nic bym nie zamienił, czy napęd awaryjny? nie zbytnio przez 2 lata nic mi sie z nim nie przydażyło, auto ok 200kkm (sam przejechałem 30kkm) i napewno nie ma lekko często tryb sport i gaz wciśnięty do deski (silnik zalany elf excellium 5w40)

Najciekawiej jest w zimę skrzynia w tryb zimowy gaz do deski i tylko kontrolta od regulacji blokady międzyosiowego mechanizmu osiowego miga a auto idzie do przodu

Zmienilem olej w dyferencjałach na Mobila VS 600, olej w skrzyni rozdzielczej i uszczelniacze (ale to moja wina bo pozwoliłem dotknąc się gościowi od automatu niej a tylko kapało od czasu do czasu) teraz suchutko.....no i śmigam

Co do czesci wymieniałem przedni wachacz brak zamienników 800 PLN w ASO a tak zwykłe przypadłości piątki E34

tutaj pisaliśmy o ix'ach http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Ostatnio edytowano 11 czerwca 2009, 17:13 przez krilan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, 17:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
sorry korejny raz

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: 525ix
PostNapisane: 11 czerwca 2009, 17:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: PoznaĂą
Witam
Mam iX od 4 miesięcy i jak na razie nic sie z nim nie dzieje ;-)
Idzie do przodu jak burza no i fajnie jest czuc pęd czterech łap w zakrętach ;-)
Moja jest na sekwencyjnej instalacji gazowej a mimo tego siniczek jak pszczółka.
Przedmówca ma racje co do cen zawieszenia przedniego- te części są troszke inne i drozsze od zwykłych ale to chyba jedyna rzecz jakiej możesz sie obawiać, bo zawieszenie tylne jest standardowe. Mam ostatnio problem z pompą wspomagania i nie moge znaleźć właściwej, bo wszystkie sa 130 barów, a ja mam 110 ;-/ ale ebay.de na całe szczęście ma dosyć spory asortyment części do iX.
Jeśli będziesz miał pełną dokumentacje to jak najbardziej bierz, no chyba, że ktoś już coś grzebał przy skrzynce rozdzielczej napędu ;-/ lepiej nie ruszać.
Jedeyny mankament (dla mnie) tego samochodu to miękkość zawieszenia. Jak wduszam kick-down (automat) to aż przód się podnosi ;-) na równym asfalcie to po prostu płynie, ale na nierównym i dziurawym troszke tańczy.
Podsumowując to polecam ;-)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 525ix
PostNapisane: 11 czerwca 2009, 21:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
sally22286 napisał(a):
Witam
Mam iX od 4 miesięcy i jak na razie nic sie z nim nie dzieje ;-)
Idzie do przodu jak burza no i fajnie jest czuc pęd czterech łap w zakrętach ;-)
Moja jest na sekwencyjnej instalacji gazowej a mimo tego siniczek jak pszczółka.
Przedmówca ma racje co do cen zawieszenia przedniego- te części są troszke inne i drozsze od zwykłych ale to chyba jedyna rzecz jakiej możesz sie obawiać, bo zawieszenie tylne jest standardowe. Mam ostatnio problem z pompą wspomagania i nie moge znaleźć właściwej, bo wszystkie sa 130 barów, a ja mam 110 ;-/ ale ebay.de na całe szczęście ma dosyć spory asortyment części do iX.
Jeśli będziesz miał pełną dokumentacje to jak najbardziej bierz, no chyba, że ktoś już coś grzebał przy skrzynce rozdzielczej napędu ;-/ lepiej nie ruszać.
Jedeyny mankament (dla mnie) tego samochodu to miękkość zawieszenia. Jak wduszam kick-down (automat) to aż przód się podnosi ;-) na równym asfalcie to po prostu płynie, ale na nierównym i dziurawym troszke tańczy.
Podsumowując to polecam ;-)


ja ze swoim gazem walczę reduktor nie wyrabia spadki ciśnienia ponad 50%, sterownik też nie daje sobie rady z M50B25 (reklamacja w toku mam nadzieje ze za chwilkę zmodyfikuję instalację tak jak trzeba) też myślałem że wszystko jest ok do czasu jak nie zdiagnozowałem DME i cały czas błąd 201 Lambda regulation (zbyt uboga mieszanka) i przejechałem się z podłączonym kompem wtedy widac czy jest ok czy czasy wtrysków się zlewają

część problemów pozostaje bo brak prawidłowej korekcji po temperaturze i ciśnieniu gazu (chyba juz teraz wiadomo o jakiej firmy sterowniku mówie)

sally22286 jaki zestawik masz u siebie?

reduktor? średnica miedzi do reduktora?
sterownik gazu?
wtryski?
Pozdrawiam

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL