BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Suwałki
Moje BMW: E90 LCI 325D
Kod silnika: M57N2
Witam Wszystkich. ostatnio mam wrażenie że przednie zawieszenie odrobinę za głośno pracuje na nierównościach. słychać lekkie stuki. Pojechałem na SKP. gość sprawdził zawieszenie 3 razy(sam się zaciekawił bo trochę sam coś słyszał) i powiedział że wszystko jest ok. Powiedział tez że jedynie co może być to tuleja tylna wahacza może być do wymiany. pokazał mi też że jak naciśniesz nogą dynamicznie przednie koło od przodu w stronę tyłu, to koło minimalnie odbije do tyłu. mieliście może kiedyś taki przypadek? na co stawiacie? z góry dzięki & pozdro600.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 20:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
Jankieloza napisał(a):
jak naciśniesz nogą dynamicznie przednie koło od przodu w stronę tyłu, to koło minimalnie odbije do tyłu. mieliście może kiedyś taki przypadek? na co stawiacie?

nr 7
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... _wishbone/

Jankieloza napisał(a):
może być to tuleja tylna wahacza może być do wymiany
a określił się dokładniej bo jak pamiętam jest 7 szt na stronę
najczęściej to nr 4
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... uspension/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Suwałki
Moje BMW: E90 LCI 325D
Kod silnika: M57N2
Niestety. tak dokładny to już nie był :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 2 listopada 2011, 11:53 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
U mnie natomiast od pewnego czasu stuka coś w tylnym zawieszeniu jak jadę po nierównościach (w okolicach lewego koła). Jest to strasznie denerwujące. Byłem już na szarpakach kilka razy i niby wszystko ok. Amortyzatory wymieniałem rok temu więc to raczej nie jest przycztną. W tym tygodniu wymienie 2 tulejki. Może akurat trafię, a jek nie to po kolei wszystkie aż znajdę przyczynę. Chyba że ktoś z was wie jaka może być inna przyczyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 2 listopada 2011, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 75
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
krzys28 napisał(a):
U mnie natomiast od pewnego czasu stuka coś w tylnym zawieszeniu jak jadę po nierównościach (w okolicach lewego koła). Jest to strasznie denerwujące. Byłem już na szarpakach kilka razy i niby wszystko ok. Amortyzatory wymieniałem rok temu więc to raczej nie jest przycztną. W tym tygodniu wymienie 2 tulejki. Może akurat trafię, a jek nie to po kolei wszystkie aż znajdę przyczynę. Chyba że ktoś z was wie jaka może być inna przyczyna?



Moim zdaniem to owa tuleja tylnego wahacza (ta za progiem). Ja mialem taki przypadek i to właśnie była ona. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 3 listopada 2011, 00:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
luggi napisał(a):
krzys28 napisał(a):
U mnie natomiast od pewnego czasu stuka coś w tylnym zawieszeniu jak jadę po nierównościach (w okolicach lewego koła). Jest to strasznie denerwujące. Byłem już na szarpakach kilka razy i niby wszystko ok. Amortyzatory wymieniałem rok temu więc to raczej nie jest przycztną. W tym tygodniu wymienie 2 tulejki. Może akurat trafię, a jek nie to po kolei wszystkie aż znajdę przyczynę. Chyba że ktoś z was wie jaka może być inna przyczyna?



Moim zdaniem to owa tuleja tylnego wahacza (ta za progiem). Ja mialem taki przypadek i to właśnie była ona. Pozdrawiam

x2! w e46 jest to bodajże nr części 33326770786


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 3 listopada 2011, 16:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
a sprawdzales poduszke amortyzatora?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 3 listopada 2011, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
Rozmawiałem teraz z mechanikiem i twierdzi, że mogą to własnie być poduszki amortyzatora, zacznę od nich, chociaż gdy zakładałem amorki wsadziłem je nowe. Chyba że były jakieś felerne. Nie chcę też za bardzo rozkopywać całego zawieszenia ponieważ może jest dobre a nie ma jak orginał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 5 listopada 2011, 18:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
Jednak to nie poduszki amortyzatora. Po szczegółowej analizie stwierdziliśmy że to tulejka nr.2.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30

W poniedziałek jadę wymienić. Mam nadzieje, że w końcu będzie cisza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 6 listopada 2011, 09:39 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
Najczestrza przyczyna stukania w tylnym zawieszeniu jest tuleja o ktorej wspominaja koledzy wyzej http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30 tuleja nr 4 potrafi sie odkleic od metalowej obejmy. Sprawdz to kopiac po kole(za 15 <->3) bedzie slychac stuki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 10 listopada 2011, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
Tulejka nr. 2 wymieniona i nadal stuka :( Widzę, że wszyscy radzą wymienić tulejke nr. 4 tylko mechanicy na warsztacie twierdzą że jest niby dobra i sami nie wiedzą co to może być. Jak auto jest na podmośniku i udeżam w miejsce ( 15 po 3 ) to słychać stuki. Czy to na pewno będzie nr. 4 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 11 listopada 2011, 11:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4
Lokalizacja: wroclaw
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43
zaloze sie ze mowia tak tylko dlatego ze jest troche zabawy zeby wymienic te tulejki. z piwkiem mi po raz pierwszy wymiana tych tuleji zajela 5 godzin (2 sztuk) pozniej juz okolo 3 godziny :) skad jestes?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 11 listopada 2011, 11:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4
Lokalizacja: wroclaw
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43
krzys28 napisał(a):
Tulejka nr. 2 wymieniona i nadal stuka :( Widzę, że wszyscy radzą wymienić tulejke nr. 4 tylko mechanicy na warsztacie twierdzą że jest niby dobra i sami nie wiedzą co to może być. Jak auto jest na podmośniku i udeżam w miejsce ( 15 po 3 ) to słychać stuki. Czy to na pewno będzie nr. 4 ?


a co do tulejki numer 4 to na 100% to one, wymien dwie strony i bedziesz mial spokoj na pare lat :) przy okazji sciagania wozka dyferencjalu z tylu zobacz czy nie masz pekniecia karoseri pod tulejua nr 4 : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30 . przed zima warto zaspawac owe pekniecie a jest dosc czeste w e46 ;) powodzenia i daj znac jak poszlo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 11 listopada 2011, 21:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
po co kolega ma ściągać wózek dyfra jak chodzi o tuleje wahacza która się zerwała(tuleja nr4) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30 wymień tak jak Ci doradzałem na 100% to ona a żeby potwierdzić poza testem 3:15 sprawdź na podnośniku czy jest centralnie ułożona ale na 100% nie będzie!!(bo się zerwała )Tu masz linka do aukcji
pierwszy montaż http://allegro.pl/lemforder-tuleja-waha ... 44070.html oraz zamiennik
http://allegro.pl/tuleja-silentblok-wah ... 46433.html jest przesunięta w kierunku mocowania (część 18) w jedna ze stron


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 11 listopada 2011, 23:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4
Lokalizacja: wroclaw
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43
kolega wyzej niech doczyta nastepnym razem zanim odpisze. jezeli juz zabierac sie przed zima do naprawy wahaczy tyl to napisalem ze radze zajrzec pod tuleje dyfra i jezeli pekniecie wystepuje to zaspawac dla switego spokoju ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 12 listopada 2011, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
shurikan, Jestem z okolic Chrzanowa. Do wrocławia mam ok.250 km.
W przyszłym tygodniu wymienie tulejki nr.4 i obejrze podwozie. Dam znaćczy poskutkowało.
Dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 12 listopada 2011, 18:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
"i bedziesz mial spokoj na pare lat :) przy okazji sciagania wozka dyferencjalu z tylu" WTF?? Jak byś to zdanie rozpoczynał od dużej litery to spoko. Rozumiem że chodziło Ci o mocowanie wózka do karoserii na którym to występują pęknięcia i też generują stuki ale przy dodawaniu ujmowaniu gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 14:02 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Panowie, a jak z wymianą tej tulei, duży kłopot, ewentualnie jaki koszta w warsztacie?
No i czy kolega zakładający temat wymienił już je?

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 20 grudnia 2011, 00:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 67
Lokalizacja: CGD
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
W mojej stukaniem w tylnim zawieszeniu okazało się pęknięcie karoseri tak jak pisał shurikan.Właśnie jestem na etapie usuwania tej usterki :( Lipa straszna jak to oryginalnie jest zrobione :kwasny: Wszystko trzyma sie na paru zgrzewach i cieniutkiej blaszce 0,5 :zalamany:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Tylna tuleja wahacza
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
Trochę to trwało ale rozwiązałem problem stukania. U mnie okazały się to amortyzatory (nowe) które rok temu wymieniałam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL