BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Stuki przy skręcaniu kierownicą...
PostNapisane: 26 czerwca 2009, 23:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Witam

To mój pierwszy post na tym forum,więc witam wszystkich użytkowników serdecznie. Piszę,bo mam problem.Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Bmw e46 330cd.Od paru dni zauważyłem,a właściwie słysze dziwne stuki przy skęcaniu w prawo..co to może być??pozdrawiam i prosze o odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 06:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: okolice tarnowa
HEH też miałem dziwne stuki przy skręcie:( po wjechaniu na trzepaki wszystko wyszło, że to sworzeń na wahaczu :kwasny: i powiem tanie to nie jest :P pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 07:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: PoznaĂą
Daj wahacz do regeneracji, koszt ok 100, i będzie dobrze. :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 09:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
tylko,ze wahacze zmienialem jak auto kupilem,czyli jakis miesiac temu..moze to co napisze to bedzie smieszne,ale zupelnie nie znam sie na tym,sworzen, a wahacz to jest zupelnie odzielna czesc tak?? jaki koszt mniej wiecej moze byc takiej czesci??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 10:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 203
Lokalizacja: BiaÂłogard
Moje BMW: E46 323ci
Napewno wymieniłeś Wahacze razem ze sworzniami więc to raczej nie to ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 10:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
to w takim razie moze cos zwiazane z ukladem kierowniczym,typu kolumna kierownicza??bo taki stuk wydobywa się gdy skręcam kołami..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 13:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Braniewo
Moje BMW: e46 320d 150KM
sprawdz czy przypadkiem sruby od kola nie odkrecaja sie, mialem podobny przypadek, przy skrecie w lewo cos pukalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, 18:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
śruby sprawdziłem i niestety to tez nie to:(..jutro mam pilny wyjazd i trase 300 km do zrobienia i nie wiem czy jechac,a jest weekend i nikt nie zaglądnie pod maske,żeby sprawdzić co to jest:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, 09:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Radomsko
a galki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, 11:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: GdaĂąsk
w mojej e39 tez przy skrecaniu wystepuja dziwne odglosy w postaci stukania... bylem u mechanika powiedzial ze wahacze i inne elemanty zawieszenia sa ok okazalo sie ze maglownica juz umiera powoli. sprawdz to u siebie tez pozdro.

_________________
WszĂŞdzie dobrze ale w BMW najlepiej !!! :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, 11:56 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Na bank maglownica...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 09:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
jesli to maglownica to jestem zmartwiony,bo w serwisie koszt to 4414 zl :(..czy da się to jakoś zregenerować??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 10:10 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
maksss napisał(a):
jesli to maglownica to jestem zmartwiony,bo w serwisie koszt to 4414 zl :(..czy da się to jakoś zregenerować??

Jezzzu, czlowieku...Ty naprawde myslales o kupnie magla w serwisie :zdziwko: :zdziwko: :rotfl: :rotfl:
Pewnie, ze mozna zregenerowac...poszukaj na allegro firm, ktore tym sie zajmuja albo zakup jakas regenerowana maglownice. koszt cosik okolo 800-900 zlotych. Mozna nawet taniej wyrwac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: pomorskie
Kisiel24 napisał(a):
maksss napisał(a):
jesli to maglownica to jestem zmartwiony,bo w serwisie koszt to 4414 zl :(..czy da się to jakoś zregenerować??

Jezzzu, czlowieku...Ty naprawde myslales o kupnie magla w serwisie :zdziwko: :zdziwko: :rotfl: :rotfl:


Możesz wyjaśnić co jest takiego super śmiesznego w kupowaniu w serwisie? Rozumiem, że dla aut typu E36 jest to nieopłacalne, ale E46 330Cd, które jest warte ponad 50 tyś. ? Jesteś pewny w 100%, że regeneracja rozwiąże problem luzu na uzębieniu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 11:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
ropucha.aga napisał(a):
Kisiel24 napisał(a):
maksss napisał(a):
jesli to maglownica to jestem zmartwiony,bo w serwisie koszt to 4414 zl :(..czy da się to jakoś zregenerować??

Jezzzu, czlowieku...Ty naprawde myslales o kupnie magla w serwisie :zdziwko: :zdziwko: :rotfl: :rotfl:


Możesz wyjaśnić co jest takiego super śmiesznego w kupowaniu w serwisie? Rozumiem, że dla aut typu E36 jest to nieopłacalne, ale E46 330Cd, które jest warte ponad 50 tyś. ? Jesteś pewny w 100%, że regeneracja rozwiąże problem luzu na uzębieniu?

Facet, dla mnie mozesz sobie kupowac wszystko w serwisie...masz pieniadze droga wolna...ale sa zaklady specjalistyczne, ktore zajmuja sie regeneracja maglownic. Wielu moich znajomych to robilo i do dnia dzisiejszego jezdzi...jak usluga jest profesjonalnie przeprowadzona napewno autor watku bedzie zadowolony, skoro mozna oszczedzic to po co przeplacac :zdziwko: ...i tyle odemnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 14:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 309
Lokalizacja: WÂłocÂławek
Moje BMW: 330xi
Kod silnika: M54B30
ropucha.aga napisał(a):
Kisiel24 napisał(a):
maksss napisał(a):
jesli to maglownica to jestem zmartwiony,bo w serwisie koszt to 4414 zl :(..czy da się to jakoś zregenerować??

Jezzzu, czlowieku...Ty naprawde myslales o kupnie magla w serwisie :zdziwko: :zdziwko: :rotfl: :rotfl:


Możesz wyjaśnić co jest takiego super śmiesznego w kupowaniu w serwisie? Rozumiem, że dla aut typu E36 jest to nieopłacalne, ale E46 330Cd, które jest warte ponad 50 tyś. ? Jesteś pewny w 100%, że regeneracja rozwiąże problem luzu na uzębieniu?


E46 za ponad 50 tys nie będzie miała problemów z maglem :)


U mnie przy skręcaniu w prawo szlyszę czasami taki pojedyncze "pyk" Zdjagnozowano maly luz na sworzniu zewnętrznym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, 20:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Jutro jestem umówiony z mechanikiem i się dowiem co to dokładnie jest,poczytałem o regeneracji i jeśli tylko będzie to maglownica i będzie dało się ją zregenerować to tak zrobię,bo cena w serwisie to lekkie poniesienie,dam znać co to dokładnie będzie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 6
Lokalizacja: wakefield
Moje BMW: 323i se e46
Kod silnika: m52b25
witam, jestem bardzo w temacie. ja w moim 323i wlasnie wymianiam oba wahacze z tulejami oraz niestety magiel zregenerowny musze wstawic, objawialo sie ze jak wjeachalem na nierownosc to kopalo mi w kierownicy... w sumie ok 3 tys, ale jak tobie tylko stuka przy prawoskrecie to magiel powinien byc ok, niech mechanik zdejmie oslone u dolu i zobacz czy sa takie delikatne luzy przy lekkim ruszaniu kierownica wtedy przekladnia, moze byc nawet drązek kierowniczy. potrzeba tylko fachowca co ogarnia bmki, bo ciezkie sa do zdiagnozowania. powodzenia :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 21:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Maglownica jest ok,zostaly wymienione lozyska od amortyzatorów,bo były zużyte ale niestety stuki dalej sa przy skrecaniu kierownica..dodam,ze wahacze tez byly wymieniane..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 22:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Tez mialem takie denerwujace stukanie w kierownicy i do tego czulem je na dloniach, okazalo sie ze to drobnostka , odkrecilem kierownice i tam jest taka obrecz plastikowa co obraca sie z kierownica, poprawilem to jakos zakrecilem mocno kierownice i pukanie ustało. Moze masz podobny problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL