BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Deska rozdzielcza-Problem
PostNapisane: 5 lipca 2009, 11:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: GdaĂąsk
odebrałem moją E60 530D z 2003r od blacharza , który wymieniał mi drzwi.
Kiedy podjechałem akurat jego pracownicy, walczyli z ponownym zamontowaniem akumulatora z tyłu.Auto bez problemu odpaliło i wydawać by się mogło , że wszytko jest Ok , ale .....nie mam żadnych wskazań na desce rozdzielczej tj.prędkośc , obroty , kierunkowskazy po prostu nic
Co mogło być tego przyczyną?Czy tylko wypięcie akumulatora?Czy może jakieś zwarcie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2009, 14:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
E60 to już dość zaawansowane autko w elektronike, a spawali coś albo coś w tym stylu czy tylko drzwi wymieniali i nic więcej ? może zakładali akumulator gdy w stacyjce był włożony kluczyk i przekręcony do pozycji zapłonu, wtedy może narobić marasu takie podłaczanie. Sprawdź przedewszystkim bezpieczniki wszystkie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2009, 16:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: GdaĂąsk
O ile mi wiadomo to nic nie spawali.Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem jeszcze w ten sam dzień.Mam tylko nadzieję , że nie przepalili na trwałem czegoś co uszkodziło deskę rozdzielczą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: ....
PostNapisane: 7 lipca 2009, 11:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Jeżeli załużmy padł akumulator to w tych autach właśnie tak to wygląda że nic sie nie pali n adesce rozdzielczej. Działa tylko radio, i oświetlenie wnętrza i światła powitalne w lusterkach, ale auta sie nie da zapalić, ponieważ w kablu akumulatora jest czujnik napięcia. Jeżeli ty możesz autko zapalać normalnie to coś jest nie tak. Sprawdź tak jak pisze przedmówca bezpieczniki.

pozdrówki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, 11:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
Spróbuj jeszcze odłaczyć aku na noc, do rana komputer się zresetuje, oczywiście resetuje się zaraz albo po np. 30min ale dla pewności do rana niech jest rozłączony. Może pomoże :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: E 60
PostNapisane: 14 lipca 2009, 15:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: GdaĂąsk
Problem został rozwiązany.Jednakże awaria ta była spowodowana spaleniem jakiegoś stabilizatora napięcia odpowiedzialnego za deskę rozdzielczą .nie znam dokładniejszych danych.Rada dla posiadaczy tego modelu.Ostrożnie z odłączniem akumulatora w tym modelu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL