BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 07:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] M50 problem ze zbyt głośnym tłumikiem
PostNapisane: 8 lipca 2009, 15:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1343
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Witam, prosiłbym o małą poradę, bo za bardzo nie wiem co robić..Auto kupiłem w marcu i doprowadzam powolutku do własnej wizji, jeździ mi się dobrze, ale jest ciągle jeden problem, który mnie zniechęca do wszystkiego i zabiera cała przyjemność z jady- jest strasznie głośne. Kiedy ja kupiła ,miała stozek i sportowy wydech supersporta. To pierwsze od razu wywaliłem i wsadziłem normalny filtr, wydech sportowy też wywaliłem i wstawiłem zwykły chyba polski zamiennik, taki za 260 zł.Ściślej mówiąc, taki:
Obrazek

I okazało się, że na tym wydechu jest wcale nie wiele ciszej :kwasny: -na plus się na pewno zmieniła charakterystyka, bo od 3,5 tyś słychać "śrubki" no ale do tej wartości nadal słychać głośne, monotonne buczenie :(
Kumpel mi mówił, że w BMW, w ori tłumikach, jak są podwoje końcówki, to jest tam jakieś cudo, że wydech pracuje na tylko jednej rurce, i jest cicho, a 2 rurka się otwiera dopiero przy wysokich obrotach. Brzmi to dość zawile i dziwnie, nie śmiejcie się jeśli to jest jakaś bzdura, ja się na tłumikach nie znam. Czy to prawda?
I przede wszystkim co teraz zrobić, tj. jaki kolejny tłumik wsadzić, żeby moje BMW wreszcie warczało w miarę normalnie? Są jakieś lepsze zamienniki, które są ciche? Czy mam może kupić po prosu używany ori wydech BMW od 325? A może od m52, m54, będą pasować?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę, pozdrawiam.

_________________
E46 328Ci topasblau http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124082&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 16:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Co do tych klapek uchylających się to w E36 było to tylko w 328i . . .

przy wyższych obrotach klapka uchyla się . . .


ale różnicę głośności trudno wyczuć powiem szczerze


To samo było potem w E46 328i 330i itp.


Jak słuchałem twojego wydechu to brzmi jak typowe M50B25 . . . chyba najgłośniejszy silnik/wydech z beemek tego okresu . . .



Nagraj filmik z dźwiękiem, bedzie łatwiej coś powiedzieć . . .

Sprawdzałeś czy wydech nie ma jakichś dziur po drodze ??


P.S jutro lub pojutrze wkładam twojego supersporta :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 17:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 565
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e36 332i
Kod silnika: s50b32
a reszte wydechu masz seryjna(przednia czesc)?katalizatory,kolektor.

_________________
Moje byłe e36 318i M40 GT oraz obecne e36 332i w służbie rajdowej : viewtopic.php?t=48443


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 17:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 400
Lokalizacja: WĂŞgrĂłw
ANDREW E36 napisał(a):
Jak słuchałem twojego wydechu to brzmi jak typowe M50B25 . . . chyba najgłośniejszy silnik/wydech z beemek tego okresu . . .


calkowicie sie zgadzam z ANDREW E36. nawet na seryjnych wydechach m50b25 jest glosne, ale na szczescie jest to mily dzwiek r6 :) . jak sie ma sprawa poczatkowych elementow wydechu? w jakim stanie jest katalizator (jesli wogole jest)?

_________________
e39 520ia
nie dziekuj - kliknij pomogl...
Przytkaj dyfer pal poluma małolat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 20:14 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 33
Posty: 3149
Jest katalizator???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 20:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: szprotawa
czesc !!! musisz sprawdzic kata!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 21:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1343
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
quote]
calkowicie sie zgadzam z ANDREW E36. nawet na seryjnych wydechach m50b25 jest glosne, ale na szczescie jest to mily dzwiek r6 :) .[/quote]
Pojecie względne, ale chyba coś jest nie tak, skoro o wiele przyjemniej brzmiało moje poprzednie..m43?
Pod spodem wszytko wygląda oki, kat chyba jest, ale przecież słyszę w czasie jazdy, że mi z tyłu buczy, wiec chodzi raczej o tłumik. A że m50 są głośne to oki, ale bez przesady! Jechałem dwiema m50 320 i w środku zupełnie inaczej, było słychać silnik a nie jakieś buczenie z tyłu. Tak wiec myślę, że to wina taniego tłumika..Są jakieś lepsze zamienniki? A filmik z dzwiękiem nagram na dniach, jak odzyskam cyfrówkę.

_________________
E46 328Ci topasblau http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124082&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 22:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: Olsztyn
Borykam się z podobnym problemem. Wszytko ori (tłumiki środkowy i końcowy) i jest za głośno. Niestety poprzedni właściciel wyciął katy i tu upatruje przyczynę hałasu. Wspawałem dodatkowe wyciszające tłumiki środkowe. Trochę się polepszylo lecz wydaje mi się że dynamika auta trochę ucierpiała. Sprawdz czy są katy czy atrapy(wydmuszki) lub pseudo strumienice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, 22:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 810
Lokalizacja: znana jako Wielkopolska wschodnia
Moje BMW: E39 530iT
Kod silnika: M54
Ja mam co prawda w jednej M50 ale 2,0 i wszystko ori z wydechem, kat w dobrym stanie a tlumik koncowy tez buczy. Jak tylko ktos wyjezdza z garazu (po drugiej stronie podwórza), to siedzac na pierwszym pietrze w pokoju slysze ze odpalil silnik :) W srodku auta po przejechaniu okolo 500km mialem dosc tego halasu ale tak na co dzien to jest przepiekny dzwiek! Mam jeszcze m52 b20 w drugiej i stare poczciwe m50 pracuje duzo lepiej (chodzi tutaj o kulture pracy), i calosc pracuje naprawde rasowo :hyhy: Jest to auto z 05.1992 czyli prawie najpierwsza wersja i porownujac do nowszych 2,0 jest glosne ale zaznaczam, ze ten glos to swietne r6+pomruk wydechu :rotfl: W m52 na biegu jalowym po prostu nic nie slysze.... :znudzony:

_________________
'OkayLewis it's hammer time'
Obrazek

BetaBoy
http://www.youtube.com/watch?v=mJenWO1Hq5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, 15:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
hmmm . . .

Warto też spróbować zamontować wydech od M52 --> 328i

może to wyciszyć ten nie komfortowy dla ciebie dźwięk . . .



Ale spradź czy "napewno" masz katy czy "raczej" masz katy



LeSiO w 2.8 miał rurki wspawane zamiast katów i na seryjnym wydechu auto było MEGA głośne . . .

Możesz mieć
1) wydłubane, wysypane katy
2) strumienice wyglądające jak katy . . .
3) tłumiki środkowe w miejscach katów

obadaj temat katalizatorów . . . a jak są ok to wrzucaj tłumik końcowy od 2.8



Tutaj masz dla porównania swojego Supersporta na moim aucie, najgłośniejszy jest w przedziale 2000-4000obr. potem cichnie

jak dla mnie jest lalka :P

http://www.youtube.com/watch?v=kKXLPqxekZo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2009, 00:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
w miesce byłych katów wstaw tłumik srodkowy (tłumik a nie przelotowy srodkowy) i bedzie cicho na tym pseudo-orginalnym tłumiku).
Jakiej firmy masz ten tlumik koncowy bo moze w przyszlym misiacu zmienie przelotowy na takie coś,miesiac smigam na przelocie i mi styknie :wstyd:

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2009, 14:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
i jak tam ogarnąłeś czy masz te katy na miejscu ?? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2009, 21:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1343
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Chwilowo dość zabiegany jestem i nie było nawet kiedy, ale za tydz. biorę się za auto i będę działał, aha jeszcze doszedł problem nr. 2- jak możesz to luknij na ostatni post u mnie.

_________________
E46 328Ci topasblau http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124082&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2009, 22:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
pietiaEZG napisał(a):
Chwilowo dość zabiegany jestem i nie było nawet kiedy, ale za tydz. biorę się za auto i będę działał, aha jeszcze doszedł problem nr. 2- jak możesz to luknij na ostatni post u mnie.


:/ trudno mi coś powiedzieć . . .rozumiem że tylko pod obciążeniem masz taką "zwieche" jak na neutralu byś przeciągnął to się nie wiesza a tym przedziale ?

możeliwe ż ewynika to z charakterystyki silnika M50B25 jak zobaczysz jego charakterystyke to on głównie góra jedzie . . . to nie 2.8 które ciągnie od dołu . . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL