BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Zwarcie w kablach z tyłu(E36)???????
PostNapisane: 16 lipca 2009, 15:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
Witam.
Mam mały problem i proszę o pomoc.Od niedawna zauważyłem dziwne buczenie z tyłu auta
robi się tak czasami jak jest włączony zapłon lub auto na chodzie.Jednego czasu było czuć spalone kable.Z tego co czytałem może to być na zgięciu kabli w bagażniku bo tak często się robi w tych autach.Ale to buczenie było jakby w okolicy tylnego siedzenia, głośników.Nie wiem za co się zabraći co to może być?Jak miał ktoś tak to proszę o radę na ten temat.Bo nie chce mi się wywalać całej elektryki z auta żeby znaleźć usterke?
Pozdrawiam.
Auto to BMW 325i E36 z 1992 roku z silnikiem 2,5l.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 16:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
a czy bezpieczniki masz włożone o odpowiednim natężeniu? chodzi mi o to czy np nie masz w miejscu gdzie jest wskazane 5 czy 10A włożone 30A. bo to dziwne że aż ci się kable palą. sprawdź bezpieczniki najpierw.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 18:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: Lubawa
ten zapach powstaje też gdy pali się łuk elektryczny a dziać się może dlatego że gdzieś w kostce zasniedziały styki zlokalizuj na słuch i rozbieraj bryke aż znajdziesz, jak to zostawisz to jest ryzyko że spalisz bryke :( prawidłowy bezpiecznik może nie zadiałać w takim przypadku bo nie ma zwarcia jest tylko iskrzenie ale łuk może osciagać temperature do 3000 st C i spowodować zapłon elementów tapicerki lub wygłuszenia auta

_________________
Wygląd to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
barteke36 napisał(a):
a czy bezpieczniki masz włożone o odpowiednim natężeniu? chodzi mi o to czy np nie masz w miejscu gdzie jest wskazane 5 czy 10A włożone 30A. bo to dziwne że aż ci się kable palą. sprawdź bezpieczniki najpierw.


Na sto procent nie mogę powiedzieć czy to kable ale co innego raczej to nie może być.
Bezpieczniki w odpowiednim miejscu są.Mam tylko założone wieksze do świateł drogowych bo mam 100W ale to już było dawno i to nie może być ten problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
_VIRUS_ napisał(a):
ten zapach powstaje też gdy pali się łuk elektryczny a dziać się może dlatego że gdzieś w kostce zasniedziały styki zlokalizuj na słuch i rozbieraj bryke aż znajdziesz, jak to zostawisz to jest ryzyko że spalisz bryke :( prawidłowy bezpiecznik może nie zadiałać w takim przypadku bo nie ma zwarcia jest tylko iskrzenie ale łuk może osciagać temperature do 3000 st C i spowodować zapłon elementów tapicerki lub wygłuszenia auta

No to mi napędziłeś stracha.Na słuch może być ciężko bo buczy rzadko akurat wtedy kiedy jadę coś załatwić i nie mam czasu przy tym robić.Ale muszę to zrobić bo lubię jak wszystko gra w aucie na 100%.Może też być zwarcie w tych kablach w bagażniku co się zginają ciągle i iskrzenie mogło raz przypalić gumy na kablach bo tylko raz było czuć spalenizne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 19:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: Lubawa
jak by było zwarcie to spaliły by się bezpieczniki jak robi się spięcie na łączeniu w kostce albo na przełamanym kablu to bezpiecznik nie spali się,poproś jakiegoś kumpla co ma prawko niech prowadzi samochód a ty w tym czasie namierzaj usterke to jedyny sposób

_________________
Wygląd to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 13:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
_VIRUS_ napisał(a):
jak by było zwarcie to spaliły by się bezpieczniki jak robi się spięcie na łączeniu w kostce albo na przełamanym kablu to bezpiecznik nie spali się,poproś jakiegoś kumpla co ma prawko niech prowadzi samochód a ty w tym czasie namierzaj usterke to jedyny sposób

Namierzyłem jest w okolicy tylnego głośnika.Tak nad głośnikiem tylnym po stronie kierowcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 13:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
_VIRUS_ napisał(a):
jak by było zwarcie to spaliły by się bezpieczniki jak robi się spięcie na łączeniu w kostce albo na przełamanym kablu to bezpiecznik nie spali się,poproś jakiegoś kumpla co ma prawko niech prowadzi samochód a ty w tym czasie namierzaj usterke to jedyny sposób

teraz się za nią biorę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 18:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: Lubawa
masz sedana? jesli tak to dobierz się do kabli idących do klapy trzeba wszystkie sprawdzić

_________________
Wygląd to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
_VIRUS_ napisał(a):
masz sedana? jesli tak to dobierz się do kabli idących do klapy trzeba wszystkie sprawdzić

Sprawa załatwiona była prostsza niż się wydawało.To buczenie to membrana głośnika była.Pewnie w nim coś zrobiło raz to zwarcie bo wszystkie kable są dobre a jak się go dotknie to czuć jak wibruje i wtedy buczy głośnik do wymiany i wszystko gra na 100%.Sprawa rozwiązana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL