BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 06:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Kontrolka DDE
PostNapisane: 21 lipca 2009, 13:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: WrocÂław
Witam Panowie. Mam problem z moim autem. Wsiadłem jak co dzien do mojej Buńki, jade w miare spokojnie biore sie do wyprzedzania a tu brak mocy. Obroty do 3 tys. max i ani pół więcej. Auto nadal jedzie wszystko niby ok przy małych obrotach. Silnik sie nagrzewa do normalnej temperatury, autko nadal jedzie ok przy delikatnej jezdzie, znowu wciskam pedał gazu i znowu brak mocy, szarpie, dusi sie. Nagle wyskakuje kontrolka DDE żółta spiralka, silnik gaśnie. Zatrzymuje się odpalam ponownie auto kontrolka DDE gaśnie, moge jechac dalej. Objawy te same. Duszenie brak mocy. Kontrolka sie zapala ponownie gasnie auto i juz niestety nie moge go odpalić. Co może być przyczyną ?


Ostatnio edytowano 25 lipca 2009, 13:52 przez Grevious, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 19:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Olsztyn
Miałem bardzo podobne objawy, obstawiam czujnik ciśnienia paliwa w listwie CR. Wkręcony w listwę na końcu prawie pod szybą. Ten czujnik "chodzi" tylko w serwisie. Ja kupiłem używany za 100 tj za 1/8 nowego. Zastrzegam się się, że przyczyn może być więcej (dokł. 6). Pisałem już o tym szczegółowo. Warto poszukać - wątek: "szarpie przy dodawaniu gazu". Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 19:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 207
Lokalizacja: Wloclawek
zatankuj do pełna i zobacz czy będzie tak samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 20:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Zamiast eksperymentować, podłącz komputer diagnostyczny i wszystkiego się dowiesz.
Przyczyn może być wiele, a tak będziesz wiedział od czego zapaliła się kontrolka awarii sterownika. ;)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: KrakĂłw-NH
Nic nie trzeba kupować ani podłaczac...Zdejm kolektor weż klucz 16 i dokręć metalowe przewody które doprowadzają paliwo od listwy itd.U mnie tak się poluzowały że objawy były takie same i jeszcze śmierdziało ropą bo leżała na silniku i parowała...

_________________
Absolutnie wszystkie czĂŞÂści do naszych autek w najniÂższych w Polsce cenach!!!Szukasz -pisz na PW!!!RĂłwnieÂż duÂże zniÂżki w ASO BMW!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, 10:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: WrocÂław
barti napisał(a):
zatankuj do pełna i zobacz czy będzie tak samo


Myslisz ze mogło mi sie walnąć przy tankowaniu ? Np z 95 czy 98 ? Takie mogą byc objawy pomylenia paliwa ? Wiesz przez jakies 15 km jechał normalnie tzn dławiąc się. Pozniej moze faktycznie Benzyna doszła i koniec ? Ale sprawdzałem przy filtrze paliwa. Benzyną nic nie waliło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, 13:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: WrocÂław
Dodam ze gdy stałem silnik chodził jak stary traktor. Klekocząc w niebo głosy. Jak stare 2.0 litrowe mercedesy 124 :) hmmm... oprócz tego ze szarpało, dławił sie, obroty max 3tys, zero mocy (przyspieszenia) nic szczególnego wiecej sie nie działo. Nnnooo gasł mi nie mogłem odpalić jakies 10 min po czym normalnie odpalał i jechał dalej zamulony. Tak kilka razy az wkoncu zdechł i nie moge go w ogole odpalic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 15:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: WrocÂław
Podłączyłem BM-ke pod kompa i wyszło ze spierdzieliła sie pompa paliwowa albo Wtryski. Tylko pytanie co moze byc bardziej prawdopodobne ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 15:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Grevious napisał(a):
Podłączyłem BM-ke pod kompa i wyszło ze spierdzieliła sie pompa paliwowa albo Wtryski. Tylko pytanie co moze byc bardziej prawdopodobne ?


Rzuć monetą..

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kontrolka DDE
PostNapisane: 27 czerwca 2013, 16:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
witam mam podobny problem z e36. jestem kobieta i co najgorsze wyjechalam do Szwecji moja furka;/ no i jak tak jak myslam auto mi padlo;( mianowicie zataknkowalam do pelna (gdzie zawsze tankuje tylko do 3 kreski )poniewaz mam dziurke w baku na samej gorze. zaczela mi wylatywac benzyna. gdy rano wsiadlam do auta przestala lecz auto zaczelo szarpac i na niskich obrotach gasnac a po przejechaniu 200km zaczelo strzelac co jakis czas, nie mam pojecia co sie moze z tym autem dziać dodam ze sprawdzalam filtr i jest ok zadnej dziury tez nie ma aby lewe powietrze dochodzilo;/ jednego dnia gdy wsiade jest wszystko ok a drugiego jest tragedia;/ co to moze byc? i najwazniejsze pytanie-jezeli tego nie da rady naprawic to czy moge w takim stanie wrocic do Polski ? boje sie jezdzic autem i przynosi mi duzo stresu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL