BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] jak wyciagnac zarowke od pods rejestracji -ROzwiazanie
PostNapisane: 2 marca 2007, 14:32 
jak wyciagnac zarowke od podswietlenia rejestracji w e39 sedan.

Niema tam ani srubek ani jakis sensownych zatrzaskow zeby podwazyc srubokrętem ! proszę o pomoc ..


Ostatnio edytowano 3 marca 2007, 14:53 przez BODZIOTG77, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 16:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
mialem taki problem w e38, chyba sa takie same lampki od tablicy rej. Musisz wlozyc jednoczesnie dwa male plaskie srubokrety i nie podwazac tylko wcisnac blaszki. Wiesz o co mi chodzi? Wloz srubokret w te szpary i nie odginaj go etc. tylko po prostu wcisnij mocno.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 22:06 
tak wyglada te swiatełko , nic nie daje ze wsadze tam srubokret




Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 10:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
w e38 sa dwa otwory , wiesz ta lampka jest symetryczna. Ale wygladaja identycznie jak u Ciebie. Tez sie z tym meczylem, ale tak jak napislamem trzeba wcisnac plaski srubokret w otwor , mocno i wtedy powinno wyjsc. Mozliwe ze probujac inaczej wyjac, rozgiales blaszke, ta w srodku i dlatego teraz nie chce "zadzialac". Normalnie powinienes mocno wcisnac srubokret , pokonac opor, uslyszec "klik" i lampka wyskakuje.

Swoja droga jest to najbardziej gowniane rozwiazanie w histori BMW.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 14:17 
udało sie ! wiec trzeba najpierw odkrecic rejestracje zeby miec dostep.

2 sprawa to wziasc cienki srubokret i nalozyc cienka szmatke zeby nie uszkodzic lakieru.

Wcisnac go deliktanie z czuciem z prawo tak jak strzalka pokazuje miedzy karoserie a ten plastik. Odchodzi bez problemu.

Obrazek


tak wyglada po wyciagnieciu

Obrazek


tam sa zarowki 5W , ja wsadzilem takie same ale 10 W
Mam nadzieje ze nie przepala sie bezpieczniki i ze nie zżółkną te plastiki jak myslicie ?



dodatkowo zmienilem zarowke w gornym podswietleniu kabiny z 10W na 21W


Swieci mocno , tylko sie obawiam zeby nie przegrzało tego plastiku , jak myslicie ??


Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 14:20 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
jak chcesz mocniejsze swiatlo wewnatrz wstaw sobie zaroweczke z diod led. swieci mocno a nie wydziela ciepla praktycznie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 14:24 
Kornelio napisał(a):
jak chcesz mocniejsze swiatlo wewnatrz wstaw sobie zaroweczke z diod led. swieci mocno a nie wydziela ciepla praktycznie...



ok tylko ze na 99% bedzie jakis blad na kompie ! a to mnie wkurza jak cos tam pisze . MAM dyskomfort. W sumie ta 10 W swiecila ladnie , wiec moze ja wsadze spowrotem bo mam troszke cykora zeby mi ta szybka nie sciemniala


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 18:48 
Hehe ten facet naprawdę dba o auto. Gdyby było więcej takich jak Ty Bodzio to auta można by kupować w ciemno. Dioda to nie wiem czy będzie świeciła bo np jak chciałem w migacze wstawić to trzeba jeszcze przetwornice dopiąć. Nie jestem pewnien ale wydaje mi się że z lampką może być podobnie. Mocniejsza żarówka nie powinna nic zrobićw końcu to nie 50W. Poobserwuj ją przez jakiś czas czy się mocno nagrzewa szybka. Moim zdaniem będzie ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 22:06 
byłem dzis u znajomego mechanika i powiedzial zebym wsadzil zarowki jakie producent zaleca a nie wieksze ! ze sciemnieją mi szkiełka i beda do wyrzucenia.

wiec zamiast na podswietlenie rej 10W powinna byc 5W ( tak mialem wczesniej ale chcialem przedobrzyc )

podobnie z podswietleniem wnetrza ! dam jak mialem 10W a 21W dla przyszlych pokolen.

szkoda bo fajnie swiecilo ale zmienie jutro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 10:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
czyli jest inaczej niz w e38.... przepraszam za wprowadzenie w blad.

jak masz zarowki w5w od podswietlenia tablicy to zaloz Philips Bluevision. maja 5w ale swieca mocno na bialo. mam takie w posotojwkach przednich.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL