BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 22:23 
Witam ostatnio zauważyłem duzy ubytek oleju uzupełniłem go i zrobiłem 300 km i teraz znowu jest to samo co możne być sypnięte ze aż tak bierze olej ?? (bmw e46 318i 1895cm m43)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 22:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Może napisz kolego ile tego oleju ubywa i na ile kilometrów, czy są jakieś objawy: dymi, masełko pod korkiem oleju, przybywa płynu w chłodnicy?


Ostatnio edytowano 13 sierpnia 2009, 22:31 przez Juras, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 22:30 
nie pamiętam ile tam się wlewało tego oleju chyba z 4 litry albo 4,5 w każdym razie raz mi ubyło oleju uzupełniłem stan a teraz zrobiłem po uzupełnieniu jakieś ponad 300km i znowu jest na minimum


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 22:32 
na bagnecie jest na minimum a nie na max i zapala sie kontrolka o niskim stanie oleju


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 23:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 517
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: e46 330CI
Kod silnika: M54 B30
1 litr na 300km. :zdziwko: tylko nie mów że nie kopci :|
jest 3 możliwości:
1- spory wyciek
2- uszczelniacze
3- pierścienie

_________________
BMW\\\Będziesz Mógł Wyprzedzać

Obrazek

Moje 330CI - viewtopic.php?t=51439

Moje K6 - viewtopic.php?f=60&t=73717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, 23:31 
nie jest tak ze mi spaliło 1 litr na 300 tylko jakies pół litra a nawet mniej niż połowa , powiem ci dokładnie jak to wygladało, nie dawno zobaczyłem spory ubytek oleju kontrolka sie zapaliła od niskiego stanu oleju i wtedy na zimnym silniku na bagnecie miałem minimum oleju wiec dolałem tyle oleju aby na zimnym mi wskazywało do połowy noi tak jeździłem z 300 km i teraz znowu jest minimum na zimnym i pali sie kontrolka o niskim stanie oleju


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, 11:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: Wielkopolska
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25TU
Zobacz czy nie masz wycieku,sprawdz sprezanie silnika.Moze uszczelniacze w glowicy poszly.Przy robociznie glowicy od razu mechanior powinien sprawdzic stan cylindrow i piercieni.
Nie wiem jak jest w tym motorze ale czasem w 16V stosuja zawor na odmie, ktory powinno sie wymieniac razem z filtrem powietrza, jak jest rozlatany to tez lyka olej jak wsciekly.Mialem tak w Chryslerze, litr na 200 km, wiekszosc mechanikow kazala glowice robic a to byl zawor na odmie za 24 zl.Ale dodaje ze kopcil na niebiesko przy dodaniu gazu :wstyd:

_________________
Radość z jazdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, 16:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 2007r
Kod silnika: 320D 163PS
mam e46 z silnikiem 1,9
mialem problem z ubytkiem oleju i okazalo sie ze puściła uszczelka podstawy filtra oleju (z zewnątrz nie było widac wycieku, dopiero po zdjęciu podłogi silnika)
komplet uszczelek w serwisie to chyba 26 zł (uszczelka podstawy + dwa oringi) ale roboty dość dużo bo trzeba zdemontowa kolektor ssacy, alternator i króciec od płynu chłodzacego.

mam przebieg 210 000 (tak przynajmniej jest na zegarze) i ogólnie oleju nie bierze. po wymianie oleju do przebiegu rzedu 10 000 11 000 tyś zero skoku poziomu oleju na bagnecie, ale po magicznych 10-11 tys km zaczyna troche wciągac, niby nie kopci, ale widac właściwości oleju już nie te same i wciąga.
wymieniam teraz co 10 000 na polsyntetyk i lata


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 24 maja 2011, 10:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
Witam podepnę sie pod temat mam przebieg niby 197tys od pewnego czasu dzieje mi sie tak ze ubywa mi oleju a objawy tego są takie ze na zimnym falują obroty wymienilem olej na nowy 5L I falowanie obrtów ustało wydaje mi sie ze spowodowane to było niskim stanem oleju bo było minimum, przejechalem 2000km na nowym oleju i problem powrócił sprawdzilem na bagnecie i ubyło oleju wydajem mi sie ze jest juz minimum, a co za tym idzie auto znów zaczeło głośniej pracowac na wolnych obrotach takie i faluje na zimnym. problem ustapi gdy znów doleje oleju ale nie bede ciagle dolewał trzeba to rozwiazać w koncu.

Czy wie ktos ile dopuszczalnie moze brac silnik oleju np. 1000km i czy jeżeli bagnet pokazuje minimum to ile zostało oleju zakładając ze na starcie było 5L ??

i jakie są głownie powody ze bierze olej gdzie szukac usterki

zadnych wycieków nie widać korek czysty, chłodnicy stan tez ok.

jedynie co zauwazylem to bardzo obkopcone swiece, po wymianie tak samo.

Moje BMW to e46 320Ci 99.

Drugi sezon jezdze na 10W60 CASTROL EDGE tak mi polecił mechanik, wczesniej był lany 0w40 EDGE Przez poprzedniego własciciela

_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 3 maja 2012, 23:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Witam podłącze sie do tematu . Kupiłem niedawno BMW E46 316 poj. 1796 cm3 rok 2002 . 2 tyg. temu wymieniłem olej i wszystkie filtry wlałem mu castrola 10w40 po 2 tyg. jazdy i jakis 500 kilometrów na bagnecie pojawiło się minimum oleju i zapaliła sie kontrolka żółta . Nie ukrywam ze jak przygazuje to kopci na niebiesko . Prosze o pomoc co to moze byc i jaki ewentualny koszt naprawy . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 3 maja 2012, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Witam podłącze sie do tematu . Kupiłem niedawno BMW E46 316 poj. 1796 cm3 rok 2002 . 2 tyg. temu wymieniłem olej i wszystkie filtry wlałem mu castrola 10w40 po 2 tyg. jazdy i jakis 500 kilometrów na bagnecie pojawiło się minimum oleju i zapaliła sie kontrolka żółta . Nie ukrywam ze jak przygazuje to kopci na niebiesko . Prosze o pomoc co to moze byc i jaki ewentualny koszt naprawy . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 3 maja 2012, 23:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
petermo napisał(a):
Witam podłącze sie do tematu . Kupiłem niedawno BMW E46 316 poj. 1796 cm3 rok 2002 . 2 tyg. temu wymieniłem olej i wszystkie filtry wlałem mu castrola 10w40 po 2 tyg. jazdy i jakis 500 kilometrów na bagnecie pojawiło się minimum oleju i zapaliła sie kontrolka żółta . Nie ukrywam ze jak przygazuje to kopci na niebiesko . Prosze o pomoc co to moze byc i jaki ewentualny koszt naprawy . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .

to będą raczej pierścienie,sprawdź kompresje (może tylko zapieczone płukanka silnika może coś dać )ile silnik ma nalatane .? u mnie w kolega w 316 nalatane ma 870tyś i zero kopcenia itp

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 4 maja 2012, 00:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Niby ma nalatane 120 tys mil czyli około 200 tyś kilometrów .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 6 maja 2012, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Jakies pomysły ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 07:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 49
Posty: 214
Lokalizacja: sulejów
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M 47
Te silniki tak mają z reguły padają uszczelniacze zaworów i olej znika.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Sorki za pewnie głupie pytanie ale czy da sie wymienić te uszczelniacze i czy koszt wysoki ?? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
petermo napisał(a):
Sorki za pewnie głupie pytanie ale czy da sie wymienić te uszczelniacze i czy koszt wysoki ?? Pozdrawiam
wszystko się da :) cen nie znam. sprawdzałeś kompresje ? po zakupie wymieniłeś olej i od tego czasu bierze ? odkręcałeś swiece ? zobacz jakie maja kolory elektrod (najlepiej zrób fote ) nie da sie na odległość powiedzieć co twojemu silnikowi dolega :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: BMW E46
Autko kupiłem mniej wiecej miesiac temu zanim zmieniłem olej jezdziłem nim 2 tyg i załważyłem ze ubywa oleju na bagnecie . Wiec postanowiłem wymienić olej . Jutro mam wolne wiec od rana wezme sie za te swiece wykręce je i strzelę fotke . Kompresji nie sprawdzałem czekam na wypłate :) pozdrawiam jutro sie odezwe w zwiazku z tymi świecami .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 15:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
coś mi tu śmierdzi zalanym doktorkiem przed sprzedażą :| ..... sprzedający oczywiście nic nie wie????

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Ostatnio edytowano 7 maja 2012, 20:45 przez BARNABA, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 7 maja 2012, 17:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
petermo napisał(a):
Autko kupiłem mniej wiecej miesiac temu zanim zmieniłem olej jezdziłem nim 2 tyg i załważyłem ze ubywa oleju na bagnecie . Wiec postanowiłem wymienić olej . Jutro mam wolne wiec od rana wezme sie za te swiece wykręce je i strzelę fotke . Kompresji nie sprawdzałem czekam na wypłate :) pozdrawiam jutro sie odezwe w zwiazku z tymi świecami .

mi tez wygląda na doktora jak BARNABA, pisze jeśli po zmianie oleju znacznie wzrosło spalanie oleju, wycieków nigdzie nie ma .?? najlepiej zadzwoń do sprzedającego i go zapytaj bo na pewno wie :) tylko bądz przekonujący :D Nie proszę pana,to auto coś kopci olej bierze,Tylko jak Cie ku..rwa dopane to ..... :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL