BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 07:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] dziwny dzwiek przy skrecaniu
PostNapisane: 6 marca 2007, 14:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
witam

mam taki problem ze jak skrecam w lewo to slysze cichy dzwiek jakby ocierania sie. nie jest to dzwiek staly tak jakby cos caly czas tarlo tylko tak jakby np na tarczy byla skaza w jednym miejscu i tarlo cos onia (to jest przyklad bo tarcze sa ok) i dzieje sie tylko jak skrecam w lewo i przy predkosciach 30 km/h w zwyz. wczesniej mialem dziwne piski jakby nie naoliwone lozysko przy skrecaniu. tylko dziwne jest to ze te dzwieki sa tylko jak skrecam w lewo. w prawo i na wprost jest cicho. tak samo bylo z tym piszczeniem, tylko ze piszczenie czasami tez bylo jak skrecalem w lewo i raz piszczalo potem dlugi czas cisza potem znow troche piszczalo i znow cisza a teraz dzwiek ocierania i nie wiem co to moze byc.
moze ktos mial cos takiego albo wie co to moze byc.
a i ludzie z mojej okolicy mogli by podac jakiegos dobrego fachmana ktory oprocz naprawiania potrafi diagnozowac bo o takich baaaaardzo trudno :/

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Ostatnio edytowano 6 marca 2007, 22:59 przez GP-T1000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 14:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
witam,
najprawdopodobniej masz mało oleju w przekładni kierowniczej (albo jest stary), najlepiej go zmień i wtedy powiedz czy piski i tarcie ustały

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
hmmm chyba zapomnialem dodac ze wszystkie dzwieki wydobywaja sie z prawej strony jakby z prawego kola i tylko w czasie jazdy. i nie sa to dzwieki ktore by przekladnia wydawac bo im szybciej wchodze w zakret tym czestotliwosc dzwieku ocierania jest wieksza. i jak skrecam np na pracu trzymajac caly czas skrecona kierownice (nie na maxa) tez jest taki dzwiek a podejzewam ze jakby przekladnia to by dzwiek byl przy kreceniu kierownica.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:34 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
sprawdz prawa piaste/tarcze/klocek. czasem sie zdarza ze cos sie zagnie od uderzenia, jakis kamyczek sie zaklinuje czy cos podobnego.jak nic nie znajdziesz zrob kilka mocnych hamowan z wyzszej predkosci :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
bede mial mam nadzieje juz w piatek dostep do podnosinika i bede to sprawdzal wszystko. jeszcze jakies sugestie wszelce wskazane :)

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 22:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: Monachium-Mikolajki
Mialem podobny problem w e46 przy skrecaniu taki niejednostany dziwiek jakby tarcia.Wydwalo mi sie ze dochodzi to z prawego przedniego kola.Problem okazal sie smieszny.Nie przednie tylko tylne kolo.Nie jestem pewien czy w e36 wyglada to identycznie ale musisz zdjac tarcze hamulcowa po wewnetrznej stronie tarczy jest do okola taki rowek a w tej metalowej oslonie tarcz wyprofilowa jest taka wypuklosc ktora w czasie jazdy znajduje sie w tym rowku.Jak wiadomo lozysko ma lekki luz wiec przy skrecaniu kolo lekko sie wychyla.Jezeli tarcza jesz skorodowana odleglosc miedzy rowkiem w tarczy a tym wypukleniem w oslonie w czasie skrecania jest zbyt mala i poprostu trze.Wystarczy przeszlifowac ten rowek i po stachu.Mi pomoglo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 21:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
no i przestalo. zostalo zdjete prawe tylnie kolo, klocki tarcza. oslona przeczyszczona i troche odgieta do tylu (minimalnie) i jest cisza. a taki sam dzwiek zauwazylem jak np zaciagne reczny na jeden zabek.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL