BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 11:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 540 4.4 niskie obroty na biegu jalowym
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Gubin
Mam problem... a sa nim za niskie obroty silnika na biegu jalowym jest to okolo 500 obr. niezaleznie czy na gazie czy na benzynie. Czasami wszystko jest OK ale Tylko na Gazie autko ma wtedy okolo 1000obr i rowno chodzi. I ostatnio zauwazylem ze podczas jazdy na luzie obroty same sobie skacza od 1000 do 1200 Prosze o pomoc


Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2009, 06:47 przez liczab1986, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, 05:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
podstawa to podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy. Jeśli auto jest z silniczkiem krokowym /przed połową 1998 roku/ to miałem podobny problem, zero błędów i nikt nie miał pomysłu co to jest, ale jesli masz auto bez krokowca to obroty można podnieść na dobrym kompie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, 07:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
przemekwww napisał(a):
Jeśli auto jest z silniczkiem krokowym /przed połową 1998 roku


Na kompie niestety krokowiec nie wyjdzie, więc najlepiej podmienić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, 07:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 343
Lokalizacja: Elbląg/Bydgoszcz
Moje BMW: E39 530iA Touring
Kod silnika: M54B30
Ja miałem podobny problem, gdy podczas jazdy wyrzucałem na luz to obroty skakały do 2 tyś. okazało się, że termostat sie zapiekł i i się nie otwierał ale u mnie dochodził jeszcze problem z temp. silnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, 15:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
krokowiec czyściłem a nawet podmieniałem i było bez zmian, na forum znalazłem podobny przypadek, ale ktoś tylko napisał że wymnieniono jakiś czujnik i było ok, ale nie wiedział jaki!!....szczelność i membrane tez przeglądałem na ile umiałem bez rozbierania kolektora i nic nie znalazłem. liczab1986 jakbyś uporał sie przypadkiem z problemem to daj znać bo moje auto tak jeździ /w rodzinie/ do dziś....
Dodam że nawet ASO u innego forumowicza nie mogli zdiagnozować przyczyny /powymieniali części za 2 tysie/, ale on miał bez krokowca i znalazł odpowiedzniego mechaniora co na kompie mu podniósł obroty a w ASO nie wiedzieli jak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, 19:35 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
dla M62 normalne obroty to 550-600 RPM na biegu jałowym to na gazie masz cos spierdzielone jak masz koło 100 albo skaczą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Gubin
Bylem dzis u jednego mechanika i chyba znalazl problem powiedzial mi ze na kompie pokazalo blad czujnika obrotow walu rozrzadu teraz tylko musze Kupic czesc i sprawdzic jak bedzie autko chodzilo jak bedzie Git to dam Znac Pozdrawiam wszystkich i dzieki za Pomoc acha.... Zdzira850i czy normalne wedlug Ciebie jest to ze przy 500obr trzesie autem jak taczka g......???? :rotfl: :] :) :zly: :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 15:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
liczab1986 napisał(a):
... Zdzira850i czy normalne wedlug Ciebie jest to ze przy 500obr trzesie autem jak taczka g......???? :rotfl: :] :) :zly: :|


ja w mojej mam obroty ok 580 / min +/- 10 . Nie powinno nic trząść. Sprawdz na kompie w tescie nr 7 jakie są faktycznie obroty bo wskazania obrotomierza nie są zbyt precyzyjne. U mnie przy 580 wskazowka pokazuje własnie 500.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 16:02 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
to, że trzęsie jak taczką to nie ale normalne jest to, że trzyma obroty pomiędzy 550-600RPM każdy mechanik, który zna się cokolwiek na M62 Ci to powie :]

Wymień co trzeba i daj znać czy pomogło

No widzxisz Franka chodzi tak samo jak moja i twoja w sensie obrotów bo ja jak stoje na świtałch to nawet jej nie czuję, że tam jest :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2009, 15:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Gubin
Mam jeszcze takie pytanie nie dotyczące tematu co mogło paść ze na wyswietlaczu od komputera nie mam calych liczb sa jakby przepalone kratki. Rozmawialem z kolega i powiedzial Mi ze jakas tam tasma jest uszkodzona czy to faktycznie to jesli tak to prosilbym o Fachowa nazwe bo nie wiem nawet gdzie tego szukac z Gory dzieki:) Pozdrawiam
;) ;) ;) ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 177 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL