BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Dziwne wibracje . na biegu jałowym oraz podczas jazdy
PostNapisane: 20 sierpnia 2009, 17:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŚwidnica
Witam!, Jestem właścicielem bmw 530d w manualu rocznik 2001.
właśnie wróciłem z trasy ( Wrocław-kraków-Wrocław) .Prędkość oscylowała w granicach 200km/h czasem szybciej czasem wolniej. Gdy zwalniałem po ostrej jezdzie do około 100 km/h ( 5 bieg) i zaczynałem przyspieszać to samochód zaczynał wibrowac, obroty spokojnie wędrowały do góry ale trzęsło mi autem. Przy wyzszych predkosciach nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Lecz jezeli z 20 minut jechałem wolniej ( 140km/h) to juz autko nie wpadało w wibracje przy predkosciach rzedu 100km/h. Na koniec trasy znow jechalem w granicach 200 i gdy zjechalem z autostrady i stanalem na światłach ( autko bylo na biegu jałowym) znow pojawiły sie wibracje samochodu i to dosc silne ( obroty idealnie staly w miejscu ). Gdy dojechalem do swidnicy ( spokojna jazda na tempomacie) autko nie miało już żadnych wibracji ani na postoju ani przy przyspieszaniu. Przegrzewało sie? poduszki pod silnikiem? jezeli poduszki to czy nie wibrowalo by przy jezdzie miejskiej? Przepływomierz?
Proszę forumowiczów o pomoc!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2009, 14:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŚwidnica
Dzisiaj jechałem do Wrocławia , wkręcałem go specjalnie wysoko na obroty i po kilku minutach jazdy po zatrzymaniu się na światłach zaczęły być odczuwalne silne wibracje samochdu ( obroty nie falowały).
2 tygodnie temu bylem profilaktycznie na komputerze i nie było żadnych odchyleń od normy.
Odkąd zalałem cały bak Verwy( środa ) pojawiły się te wibracje...... mam nadzieje ze to ustanie po wyjeżdżeniu całego paliwa z baku i zaleje paliwo z shella.
Umówiony jestem do serwisu bmw Auto-chip na środę.
Czy warto wlać coś do przeczyszczenia wtrysków?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2009, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Dolny ÂŚlÂąsk
Jak bedziesz zalewał Diesel Extra na Shelu to możesz wlać ten środek do czyszczenia wtrysków a jak lejesz V-Power to nie wlewaj bo już zawiera w sobie niektóre środki wspomagające ;)

_________________
Pomog³em klikaj POMÓG£ ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL