BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 20 sierpnia 2009, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Zapewne źle nazwałem temat ale zaraz opisze problem
Mam e36 coupe i w drzwiach kierowcy po zamknięciu szyba powinna dosuwać się ok 1 cm w góre, ale u mnie właśnie ona dosuwa się i zaraz opada o ten 1 cm, tak jak drzwi były by otwarte, przez co nie mogę zamknąć samochodu.
Bezpiecznik, kostkę między drzwiami i karoserią sprawdziłem i jest wszystko ok.
W karoserii jest taki czujnik, który po wciśnięciu domyka szybę, chyba on się starł(?), jest to w końcu plastik a samochód ma 15 lat już :D Takiego dzyndzla to pewnie nie kupie nigdzie więc może macie jakiś pomysł jak go przedłużyć? Myślałem o doklejeniu 2-3 warstw izolacji żeby go przedłużyć ale zapewne zetrze się ona po 10 otwarciach drzwi
Na forum znalazłem tylko jeden temat o takim dziwnym odskakiwaniu szyby.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2009, 22:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 684
Lokalizacja: Jarocin
Moje BMW: 318 & 330
Kod silnika: m40 & m54
po pierwsze zadnego drutu z izolacją nie ma sensu odstawiać,

przy otwartych drzwiach wcisnij go i przytrzymaj, jesli szyba podjedzie i opadnie tzn ze wina lezy w mechaniźmie otwierania szyby, a jesli podjedzie i pozostanie na miejscu przy wciśnietym guziku, to oznacza ze masz ten rygiel z czujnikiem do wymiany,

normalnymi objawami zuzytego czujnika jest zapalanie sie lampki i szalejaca el szyba podczas jazdy po wybojach

takie cos mozna bardzo latwo i tanio kupić, koszt 20-25 zl

w wyszykiwarce allegro uzyj słowa rygiel lub czujnik w połaczeniu z E36


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2009, 00:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
tak dokładnie szyba podjeżdża i nie opada przy wciśniętym przycisku i otwartych drzwiach, a przy jeździe szyba co chwile podsuwa się i opada
czy o taki rygiel chodzi? link oczywiście do drzwi kierowcy ale jak na razie nie ma takiego na sprzedaż
a co do czujnika to na allegro są czujniki chyba do wszystkiego co się rusza ale nie ma żadnego do drzwi :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2009, 14:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 684
Lokalizacja: Jarocin
Moje BMW: 318 & 330
Kod silnika: m40 & m54
to w linku to ogranicznik otwarcia drzwi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Gliwice
Witam. Miałem ten sam problem w swojej poprzedniej bmw coupe. Ja wziąłem lutownice i kawałek plastiku wtopiłem w ten czujnik. śladu po paru zamknięciach nie było znać i po problemie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: re
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 12:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1904
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Moje BMW: E92 335i, Z3 2,8 FL
Kod silnika: N54B30, M52TUB28
Witam, miałem ten sam problem w mojej byłej E36 qp z 1994 roku.
Podaję rozwiązania (jedno z nich zadziała na pewno)
1) skoro delikatnie podtarł się ten bolczyk od czujnika to możesz wziąć torxa i po poluzowaniu tych 2 śrub spróbować przesunąć ucho o jakieś 2-4 mm bo jest taka możliwość.
2) ewentualnie zakupić całe ucho z czujnikiem tylko pytać się sprzedawcy żeby bolczyk nie był nadmiernie zużyty.
http://moto.allegro.pl/item719023356_ry ... zesci.html

Jeśli pomogłem to kliknij ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2009, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: pomiechĂłwek city
mam ten sam problem co kolega w swojej coupe, mam odprysniety ten dzyndzel...fajnie ze znalazlem temacik i wiem juz co zrobic...pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 12:46 
witam,ja natomiat mam taki problem ze u mnie w obu dzwiach przy otwieraniu wogole nie ouszcz sie szyba i przy zamykaiu nie podnosi-stoi w miejscu!czy ktos wie co sie stalo i jak to zrobic


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 09:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: pomiechĂłwek city
nacisnij przycisk w ryglu zamka na slupku(futrynie drzwi)przy otwartych drzwiach i zobacz czy ci sie szyba uniesie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2009, 15:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: pomiechĂłwek city
dokleilem u siebie na ten rygielek kawalacik plastiku na poxipol...i przy zamknieciu dzrzwi szybka zamyka sie jak powinna,w trakcie jazdy juz sie nie uchyla ani ni dociska sma pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 6 maja 2013, 23:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 93
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E36 320iA
Kod silnika: m50b20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121734
Troszkę odświeżymy post ;) ja mam podobny problem co feloo_tno tylko od strony kierowcy. Co do tego rygielka o którym wyżej mowa to u mnie w nim nie ma żadnego przycisku bolczyka czy co tam jeszcze mogło by być. Obmacałem go na wszystkie sposoby i nic podobnego nie znalazłem. Acha i jeszcze podczas otwierania drzwi nie załącza mi się światło w kabinie. Moja coupe jest z 93 roku. Czego to może być wina?? szukać przyczyny w klamce??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 15 maja 2013, 06:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E36 325i & 328i
Kod silnika: M50B25 & M52B28
Witam

Mam coupete z tego samego rocznika i niestety ten sam problem. Bolczyka nie znajdziesz ponieważ czujnik jest w zamku, musisz zdjąć tapicerkę na drzwiach i zobaczysz przewody z wtyczkami przy zamku. Podejrzewam że problem tkwi w środku zamka. Trzeba wyjąć zamek. Nie mam pojęcia czy można się dostać do tego czujnika i ewentualnie wyczyścić, naprawić. U mnie problem pojawia się wiosną (co jakiś czas nie opada szyba przy otwieraniu lub opada po chwili od otwarcia drzwi) i trwa do zimy, zimą wszystko działa jak należy, szyba za każdym razem zjeżdża na dół. Jeszcze się za to nie zabierałem ponieważ po wymianie zamka do tej pory mam delikatnie źle ustawioną szybę i odechciewa mi się rozbierania tego jeszcze raz :) Jeżeli ma ktoś jakiś "poradnik" jak to naprawić i później wszystko ładnie ustawić to byłbym wdzięczny:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 17 maja 2013, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 93
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E36 320iA
Kod silnika: m50b20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121734
Więc kolego musisz wymontować cały zamek z drzwi i sprawdzić działanie mikroprzełącznika. U mnie wystarczyło wymontowanie, rozgięcie sprężynki oraz nałożenie troszkę smaru na plastikową tulejkę. Dołączam parę zdjęć dla jasności ;)
Obrazek Obrazek
Mikroprzełącznik znajduje się na górze zamka. Łatwo znaleźć lecimy po kabelku od wtyczki ;) by go wyciągnąć trzeba odkręcić małą czarną śrubkę i po prostu wysunąć do góry.

Obrazek
A tak on wygląda. U mnie to kopytko hamowało i nie wciskało tego styku. Do styku napsikałem WD40 na kopytko nałożyłem smar i odgiąłem troszkę tą sprężynkę i po kłopocie ;)

A co do ustawienia szyby polecam poszukać na google podręcznik Sam naprawiam E36 i tam jest jak ustawić szybę . Oraz więcej innych fajnych rzeczy ;) Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 21 maja 2013, 14:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E36 325i & 328i
Kod silnika: M50B25 & M52B28
Dzięki wielkie :) Teraz wszystko jest jasne :) Jak będzie pogoda i będę miał chwilę to się za to zabieram :) Jeszcze jedno pytanko, czy gdyby wypiąć wtyczkę z tego czujnika , przeciągnąć przez słupek, puścić do słupka kolo rygla i zamontować rygiel z bolcem ( młodsze roczniki) to czy również będzie to działać? I czy wtyczki będą takie same czy od razu lepiej załatwiać rygiel z wtyczką?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 18 lipca 2013, 13:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M54B3
witam a da sie gdzies dokupic ten mikro przelacznik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] czujnik otwarcia szyby? coupe
PostNapisane: 18 lipca 2013, 17:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 494
Lokalizacja: holandia
Moje BMW: 5
Kod silnika: m52b28
takie pierdoły tylko w aso ,zadzwoń do bmw to dostaniesz cenę:)
http://www.realoem.com/bmw/select.do?lang=pl

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL