BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 12:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] AUTOMAT - da się odblokować?
PostNapisane: 29 października 2009, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
Mam takie pytanko. Jestem posiadaczem bmw e46 2002r z automatem. Pytanie jest takie, czy mozna zdjac jakos ta blokade z tej skrzyni, poniewaz przy duzych obrotach niedarady wzucic na D(drive). Gdy mialem corse 2005 sxi to moglem normalnie trzymale ja na najwyzszych obrotach i wzucalem z N na D i corsa szla z buta, i czy mozna jakos tak zrobic zeby ta moja bmw poszla z piskiem? albo zakrecila baczka na asfaldzie


Ostatnio edytowano 29 października 2009, 22:33 przez adiirl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 20:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
uwazasz ze to dobry pomysl dla Ciebie i dla tego auta?
Troche slaby silnik na takie ekscesy i tym bardziej skrzynia ktora raczej nie bedzie zadowolona z takiego traktowania... Zmien na manual, albo lepiej zapomnij o takich pomyslach...

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 21:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
dobra manual ale ja niemoge wcisnac sprzegla :( poniewz mialem raka w nodze i niemoge zginac nogi czaisz? a chcialem sie dowiedziec czy da sie to jakos zrobic zeby mozna byla ja trzymac na obrotach i pyk D i zeby wyrwala ja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
wiesz tak jak napisalem u gory zeby mozna bylo trzymac na obrotach i zeby niebylo tej blokady bo takto moge go podkrecic troche a ja chce gaz do oporu i zebym mogl przeloczyc na D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 21:08 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
no to bardzo mi przykro z tego powodu, ale to tak jak Ty nie mozesz wcisnac sprzegla, to tak Twoja Beemka nie moze zrobic dla Ciebie tego i pozwolic Ci na takie wariacje :)

W sumie nigdy nie robilem takich eksperymentow ani w 525d ani w 530d ani w 750i ale mozesz sprobowac na hamulcu wcisnac gaz... niektore automaty pozwalaja podbic troche obroty, ale tez nie za wiele (oprocz tych z procedura startowa) wiec to raczej nic Ci nie pomoze...

ogolnie szkoda skrzyni... tak w moich oczach.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2009, 23:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
no ale to co to blokuje ze niemoge przelaczyc na te D z N jesli go trzymam na obrotach? W Corsie mialem easytronic automatyczna szkrzynie biegow i normalnie obroty moglem miec na maksa i wtedy wzucalem z N na D i mi smigala pisk opon :) aha i normalnie ja moglem odpalic z popychu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 01:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kod silnika: M50B25 T
ale lewarek nie chce się ruszyć czy właśnie lewarek przechodzi w pozycję "D" ale nic sie nie dzieje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 02:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: uk / okolice leeds
moja E46 328 piszczy kolkami az milo i tez mam automat , trzeba wlaczyc na manual lekko na hamulcu przytrzymac i depnac w gaz . natomiast 535d nietrzeba na hamulcu trzymac ani na manuala dawac :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 08:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
W mechanizmie lewarka jest specjalny elektromagnetyczny zamek, ktory blokuje przelaczenie z N na D bez wcisnietego hamulca. Mozna byloby rozebrac mechanizm i usunac "bolec" blokujacy ale nie wiem jak zareaguje elektronika, czy nie przelaczy wtedy w tryb awaryjny skrzyni.

Tak jak koledzy wyzej pisali, skrzynia szybko zdechnie po takich ekscesach.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 10:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
czyli niema co kombinowac lepiej? a tak wogole to da sie tam zmienic skrzynie na inna zeby tak bylo mozna zrobic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: uk / okolice leeds
adiirl napisał(a):
czyli niema co kombinowac lepiej? a tak wogole to da sie tam zmienic skrzynie na inna zeby tak bylo mozna zrobic?
wymienic na manual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: IRL
aha a czy da sie wymienic automat na manual ? zosawiajac ten sam samochod :D? i jakie to sa koszty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 12:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 813
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e36 328i Cabrio
Kod silnika: M52B28
adiirl napisał(a):
aha a czy da sie wymienic automat na manual ? zosawiajac ten sam samochod :D? i jakie to sa koszty?


Przeciez sam pisales ze nie mozesz zgiac nogi wiec manual chyba jest Ci zbedny. Tematow na forum o tym widzialem kilka poszukaj napewno sie czegos ciekawego dowiesz ;)

Tak jak chlopaki pisali mozesz podciagnac troche obroty na hamulcu chyba max do 2500 bo powyzej jest kolejne zabespieczenie. Jak tak nigdy nie robilem wiec nie wiem jaki to bedzie mialo wplyw na skrzynie ale pewnie nienajlepszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 14:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: uk / okolice leeds
adiirl napisał(a):
aha a czy da sie wymienic automat na manual ? zosawiajac ten sam samochod :D? i jakie to sa koszty?
zauwazylem ze masz 20 lat . powiem ci tak , bez obrazy ale dorosnij do samochodu bo komus krzywde zrobisz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 15:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
swoja droga w wieku 20 lat masz e46 to najlepsza opcja bedzie dolozenie kilku tys i kupna 330Ci w automacie :super: i zadne triki nie beda potrzebne :]

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 15:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 424
Lokalizacja: Gliwice\Wilcza
Moje BMW: E36 320iA, E39 520iA
Kod silnika: M50B20, M52B20
Posmaruj sobie przednie tarcze i opony dobrym smarem do wysokich temperatur
Następnie na pustej drodze rozpędź się na D do 150 Mph i teraz się skup bo będzie najważniejsze
Skręć w kierunku największego drzewa jakie stoi przy drodze i celuj w nie znaczkiem na masce. Jak się już zatrzymasz to twoja skrzynia będzie robić takie rzeczy, że się Lemowi nie śniło :hurra: i będzie Ci w uszach piszczeć już zawsze :ok: a do tego będzie kupa dymu ale naprawdę wielka KUPA DYMU :super:

skąd się biorą takie kołki :?:

_________________
pozdrawiam
StraHu



BMW uchyla nam skrawek nieba za życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 65
Lokalizacja: okolice warki
Moje BMW: e34, e36
StraHu napisał(a):
Posmaruj sobie przednie tarcze i opony dobrym smarem do wysokich temperatur
Następnie na pustej drodze rozpędź się na D do 150 Mph i teraz się skup bo będzie najważniejsze
Skręć w kierunku największego drzewa jakie stoi przy drodze i celuj w nie znaczkiem na masce. Jak się już zatrzymasz to twoja skrzynia będzie robić takie rzeczy, że się Lemowi nie śniło :hurra: i będzie Ci w uszach piszczeć już zawsze :ok: a do tego będzie kupa dymu ale naprawdę wielka KUPA DYMU :super:

skąd się biorą takie kołki :?:


poszczałem się ze śmiechu :rotfl: :rotfl: :rotfl: ale dobrze mówisz , no nie moge hahahahah


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 16:53 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
adiirl ciezko cie traktowac powaznie, ale sprobujmy:

Zabezpieczenie jest elektromagnetyczne przy lewarku zmiany biegow. Nie mozesz wrzucic bo udalby ci sie ten manewr 2 do 3 razy, pozniej skrzynia do wymiany.

Co do reszty twoich wypowiedzi... pograj sobie w need for speed, umow sie z jakas dziewczyna, poskacz na bungee, pochodz na silownie... generalnie rob cos przy czym siebie zadowolisz i przy okazji nie zrobisz krzywdy nikomu innemu... "ziomus"

pozdrawiam

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 17:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Skoro nie umiecie dyskutowac na poziomie to zamykam.
Na przyszlosc jednak zaznaczam, ze za takie docinki beda lecialy ostrzezenia. Pytanie bylo czysto techniczne, autor nie pytal o slusznosci takiego zabiegu...

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL