BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 15:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Pedał sprzęgła za nisko
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 22:31 
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.
Mam na imię Marcin i jestem od 2 tygodni posiadaczem E39 530d 2001.
Samochodzik jest naprawdę super --> polecam.
Wcześniej jeździłem E34 520i i uważałem, że nie może być lepszej bryczki, ale po przesiadce do 530d zmieniłem zdanie.
Samochodzik dodatkowo jest bardzo ekonomiczny. Ostatnio pojechałem z rodzinką na wypad za miasto, około 1000 km i nie mogłem uwierzyć po powrocie, gdy sprawdziłem średnie zużycie. Wyszło 6.3 litrów / 100 km. Coś nieprawdopodobnego, żeby 3 litrowy silnik spalił tak mało oleju napędowego.
Rzecz, która mnie ostatnio trochę zaniepokoiła to dziwne zachowanie pedału sprzęgła. Pojawiło się to tylko raz, ale nie wiem co to może być. Dlatego proszę Was o informację, czy to może być spowodowane.
Zdarzyło mi się ostatnio, że po zajęciu miejsca za kierownicą zauważyłem, że pedał sprzęgła jest podejrzanie nisko ( leżał prawie na podłodze ). Po odpaleniu silnika i próbie wrzucenia biegu okazało się że jest to niemożliwe.
Nie ukrywam, że temperatura mi się podniosła :( .
To co zrobiłem, to po prostu podniosłem pedał do prawidłowego poziomu i okazało się, że po tym wszystko jest ok.
Pedał działał już prawidłowo, biegi wrzucały się bez zastrzeżeń ale jakiś niepokój został.
Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tego dziwnego zachowania pedału sprzęgła.
Dziękuję i pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: pedał sprzęgła
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 22:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
pewnie kończy się 1 z 2 urządzeń sterujących sprzęgłem a mianowicie pompa sprzęgła( przy pedale ) lub siłownik (przy skrzyni) sprawdź czy niema wycieków przy skrzyni i pedałach element 1 pompa a element 15 siłownik
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=21&fg=10


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Pedał sprzęgła za nisko
PostNapisane: 8 grudnia 2009, 01:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Miałem kilka tygodni temu takie objawy w swoim E30 okazało się że do wymiany była pompa sprzęgła.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Pedał sprzęgła za nisko
PostNapisane: 8 grudnia 2009, 11:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 498
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: F01 750i x-drive
wycieków może nie być bo pomka przepuszcza w środku. :piwo: zapodaj nową i po temacie będzie :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Pedał sprzęgła za nisko
PostNapisane: 8 grudnia 2009, 13:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
No właśnie u mnie tak było że przepuszczał tłoczek w pompce sprzęgła żadnych wycieków nie było. Generalnie przy takich objawach stawiał bym najpierw pompę potem wysprzęglik bo to raczej na 99% będzie jakiś element sterowania sprzęgła.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Pedał sprzęgła za nisko
PostNapisane: 8 grudnia 2009, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 58
Lokalizacja: OSTRÓDA
Moje BMW: e32 730i
Kod silnika: m30
wymienił bym płyn .....powinno się go wymieniać co 2 lata a nikt tego nie robi może tylko to wystarczy zrobić jeśli nie to tak jak koledzy piszą niestety......

_________________
Marka to nie tylko stara waluta .....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 202 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL