BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wydech - uciazliwe brzeczenie
PostNapisane: 10 września 2009, 13:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Witam!!

Postaram sie przedstawic swoj problem najdokladnie jak potrafie, W moim aucie w E46 w tym roku zostal wymieniony caly uklad wydechowy, jednakze po ostatnim wypadzie na Mazury na urlopik wrocilem z jedna czescia wydechu w bagazniku druga zas zamocowana za pomoca stalowej linki pod samochodem ( wpadlem w jakze popularne koleiny w naszym kraju przytarlem spodem auta ( dokladniej katalizatorem) i tlumik pekl pare centymterow za nim... Znajomy pospawal mi calosc bardzo dokladnie, zmontowalem go ponownie sprawdzilem gumy mocowania wszystko bylo ok, nie bylo slychac absolutnie nic nipokojacego do czasu po przejechaniu 3tys km wydech wydaje dziwne brzeczenie, ciche, ale tylko na biegu jalowym na postoju przy obrotach okolo 800/m gdy dodam troszke gazu do 1000rpm/m wszystko cichnie, sprawdzilem gumy mocowania wszystko ok...
czy jest mozliwe aby jakas wewnetrzna czesc katalizatoru badz tlumika sie rozpadla i latala w srodku, czy mozna to jakas sprawdzic? nie chce wymieniac calego wydechu gdyz pomoimo historii z jego zlamanie jest wizualnie w bardzo dobrym stanie,

Prosze o jakies podpowiedzi

Pozdrawiam Marciin


Ostatnio edytowano 11 września 2009, 06:52 przez Spider IRL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 13:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
Ciężko cokolwiek powiedzieć, najwidoczniej coś jest naderwane i wpada w rezonans, na kanał z nim i może usłyszysz skąd dokładnie dochodzi ten dźwięk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 13:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
A czy reguluje sie jakos poloznie wydechu w E46 czy poprostu jesli wskoczy w gumach na swoje miejsce to tak ma byc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 13:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
ja mialem tak samo,przyczyną był katalizator który wydawał takie wlasnie dźwięki,część katalizatora mi się ukruszyla i w środku wydawała takie dziwne dźwięki,musialem rozciąć rure przed katalizatorem i wyjąć ten brzęczący kawałek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 15:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Miałem bardzo podobne objawy przy praktycznie tych samych obrotach, w środkowym tłumiku coś oberwało się w środku. Najlepiej wjedź na kanał albo podnośnik i postukaj w tłumiki od spodu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 17:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
tez to przerabialem ... masz luzna siatke w tlumiku/katalizatorze i przy jalowych obrotach wpada w rezonans. zeby to zrobic trzeba tlumik delikatnie rozbebeszyc :)

po stukaj poziomymi udzrzeniami w tlumik i zlokalizauj gdzie dokladnie.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 września 2009, 20:09 przez marver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2009, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
SIEM - STAWIAM NA KATALIZATOR - podnies auto na podnosniku lub wjedz na kanal - wejdz pod spod i postukaj reka katalizator -cos musi - brzeczec wewnatrz -jesli nie -obstukaj tlumiki - cos wyczaisz -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2009, 05:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: Turek
Moje BMW: E39 2.5tds E36 1.8is
Kod silnika: M50B25
Też mi kiedyś tak brzęczało stawiam na kawałem ukruszonego kata w środku

_________________
Obrazek bmw1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL