BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] tylna wycieraczka nie działa
PostNapisane: 12 marca 2007, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: WaÂłcz
Mam problem z tylną wycieraczką i spryskiwaczem - sprawdziłem bezpiecznik jest dobry. Wycieraczka nie działa nawet nie słychać że silnik od wycieraczki brzeczy. Czy jestem w stanie sam coś zrobić czy mam jechać do elektryka??

Jak tam się dostać do tego silnika i okablowania??? e39 touring

Z góry dzięki!!!

_________________
BMW E39 520i


Ostatnio edytowano 12 marca 2007, 23:50 przez mbill, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, 13:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
u mnie co raz wolniej zaczyna pracować, jak sobie z tym poradziłeś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: WaÂłcz
Byłem w serwisie i mi to naprawili za 190zł!!!!!!!!(fachowcy od siedmiu boleści) i jeszcze nie chcieli powiedzieć co to było. Ale wreszcie powiedział gostek że to kable łaczące w miejscu gdzie bagaznik sie otwiera (ulegają przetarciu czy sie łamią bo są stare i sztywne).Od tamtej pory jest OK. Ale jeżeli chodzi o to że coraz wolniej to może być moduł od wycieraczki tylnej. Na począ tku u mnie też to podejrzewali.

_________________
BMW E39 520i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
gdzie tego modułu szukać bo nie wiem czy rozkręcać tylną klapę i zacząć szperać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, 23:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Zielona GĂłra
mam inny problem z tylną klapą,szyba się nie otwiera w e39 i czy to może też być problem z przetartymi kablami?

_________________
siemka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 11:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: WaÂłcz
Po zakupie samochodu też maiłem ten problem, wiec udałem się do tego samego serwisu co z tylną wycieraczką. No i zostało to zrobione ale także nie wiem co z nią było bo jak wcześniej mówiłem ten facet nie jest zbyt rozmowny. Profilaktycznie możesz sprawdzić bezpieczniki w bagażniku od wycieraczki tylnej i zamka w szybie.

_________________
BMW E39 520i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, 12:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GoÂłdap
Cześć,widzę że macie fajną fotkę tzn.,licznik i kontrolki,powiecie mi mianowicie pali sie cały czas ten mały reflektorek z tyłu auta na rogu na górze i czasem piknie,co to oznacza?z tyłu całe oświetlenie sprawne jest,txs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2008, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: WaÂłcz
To oznacza że jakaś żarówka napewno sie nie świeci może od stopu to ktoś musi ci pomóc zobaczyc bo sam nie dasz rady. A jeżeli kontrolka czasami zapala sie a czasami gaśnie to znaczy że czasami traci połączenie. Sprawdz wszystkie zarówki poruszaj nimi troche i napewno bedzie dobrze. Ja miałem tak ze jakieś światło sie nie świciło ale jak wyjąłem zarówke i ponownie ją włożyłem to było OK.

_________________
BMW E39 520i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lutego 2008, 16:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GoÂłdap
txs mbill,ja tylną wycieraczkę sam naprawiłem,też niedziałała po zakupie auta,bezpieczniki dobre były wię zdemontowałem całą tapicerkę w klapie,wyjąłem silniczek i sprawdziłem na krótko okazało się że działa,a tylnej wycieraczki wogle niemożna było ruszyć w szybie,trzeba otworzyć szybę i wycieraczka powinna chodzić jak się ją poruszy ręcznie,jeśli ciężko albo wcale niechce chodzić to jest tak jak u mnie,dlamnie pomagał kumpel który ma reno laguna kombi z 2001 roku i jest identycznie jak w bmw,z tymże u niego silniczek jeszcze przepalił się bo wycieraczka zaczęła ciężko chodzić,a potem jak rozbierał tą wycieraczkę z szyby, to przyodkręcaniu szyba mu pękła,ja zacząłem rozbierać i też było zaśniedziałe i skorodowane,wogle żeby zdjąć tą osłonke plastikową z góry która zasłania ramię wyciraczki,trzeba odkręcić małą śrubkę na gwiazdkę jest taka malutka pod spodem ukryta,u mnie nieszło wcale jej ruszyć więc ją przewierciłem,potem śruba jest jedna która trzyma ramię dało się ją odkręcić,gorzej było te ramię wycieraczki zdjąć,musiałem podwarzyć śrubokrętem i jakoś się udało,następnie jest śruba rozmiaru 22,tu już nic niepomogło tylko multiszlifierka i przeciąłem te nakrętke,przy jej próbie odkręcenia kumplowi w reno szyba pękła ja wolałem nieryzykować,potem trzeba wybić trzpień cały,to on częst jest narażony na wilgoć i brudy co jest przyczyną że coraz wolniej chodzi,po nasmarowaniu czyszczeniu wszystkiego chodzi jak zegarek,pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lutego 2008, 22:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 450
Lokalizacja: Z gĂłr
Rada często używać i smarować :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, 18:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
dzięki za opis. dzięki niemu wydaje mi się, że jednak jest gdzieś problem z silniczkiem, sama wycieraczka idzie lekko. mam pytanko czy aby zdjąć plastiki klapy są jakieś niespodzianki przy jej demontażu ? czy po prostu ciągnąć bo na zatrzaskach ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, 18:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GoÂłdap
cześć,same śrubki odkręcasz i odchodzi,najpierw podnieś szybę tylną i na środku gdzie jest silniczek jest taki mały kawałek plastika on trzyma się na zatrzaski ,musisz go najpierw zdjąć bo są tam śrubki które trzymają plastik od klapy,potem podnieść całą klapę i reszta śrub,niema żadnych niespodzianek,wszystko ładnie odchodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, 10:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
rozbieram właśnie jedno i drugie. wycieraczkę mam zdemontowaną do tego stopnia, że odkręciłem nakrętkę 22, zdjąłem zawleczkę. teraz pytanie jak to wypchnąć. potraktować młotkiem gumowy, uderzając w trzpień i wypadnie mnie w bagażniku ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, 14:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GoÂłdap
Ja parę razy stuknąłem w trzpień ale nic niedało,położyłem młotek bo szkoda szyby,z tymże u mnie wycieraczka wogle się nieruszała,od samego początku lałem odrdzewiacz ile wlezie,chwyciłem kombinerkami z drugiej strony i powoli próbowałem rozruszać ten trzpień,zajęło mi to około godziny,dziwię się że u ciebie nie chce wyleść trzpień skoro wycieraczka chodzi,jak ja go wyjąłem przeczyściłem i nasmarowałem,to wchodził i wychodził jak..................... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, 08:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
zrobione. jednak wystarczyło przesmarować trzpień i teraz to nawet opada pod siłą grawitacji. Jak pisałem, że wycieraczka chodzi to miałem na myśli przesuwając ją za pióro, a teraz to może nawet nią poruszać za dźwigienkę od strony kabiny. Niepotrzebnie rozbierałem tapicerkę od silniczka, bo po złożeniu jest jakiś luz jak biorę za uchwyt do zamykania klapy. Dzięki wielkie za wsparcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 22:07 
Witam mam pytanko mam e 39 touring
i mam problem z tylnia szyba ,wycieraczka i spryskiwaczem niedzialaja niedzialalo juz jak ja kupilem mial moze ktos podobny problem ? na forum czytalem ze kable sie przecieraja jutro bede tam grzebal moze cos da chodzi o te kable co sa kolo zawiasow schowane? z gory dzieki za odp pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, 15:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam mam BMW e36 316 compact z 1997 roku. I dziś jechałem rano do pracy właczając tylnią wycieraczkę działała ale nie mogłem już jej wyłączyć. Poza tym wyłączyłem samochód i włączyłem i przestała działać. Co może być przyczyna? Bezpiecznik gdzie się on znajduje jakis schemat? prosze o radę a i zapomaniałem dodać że także pompka nie działa od spryskiwacza z tylu!

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie który jest bezpiecznik od tylnej wycieraczki i który przekaźnik ? Rozebrałem tylna klapę ale wydaje się iż silniczek jest OK, pmierzyłem miernikiem, nie dochodzi do niego napięcie, poza tym, nie słychać również pompki spryskiwacza jak próbuję włączyć spryskiwanie tylnej szyby, co to może być, czyżby w wyłączniku przy kierownicy jakaś awaria ?

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
mbill - dzięki za podpowiedź, okazało się iż kable były przetarte na zawiasach, zlutowałem i jest OK, wycieraczka śmiga.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 20:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: KOÑSKIE
Witam wszystkich serdecznie.
Koledzy wspomóżcie wiedzą na wyżej wspomniany temat ,a mianowicie dokładnie który bezpiecznik odpowiada za tylną wycieraczkę w E39 Touring wprawdzie znalazłem na forum pięknie spolszczony wykaz bezpiczników ale jakoś brak mi tego jednego jedynego.Z góry dzięki-pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL