BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 czerwca 2024, 16:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 29 lipca 2011, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320d e46
Kod silnika: 2qlf5wd
Witam. Gdy otwieram okno podczas jazdy w samochodzie czuc dziwny zapach, jakby oleju, byc moze spalonego. Z mojego auta nigdzie nie kapie olej, aczkolwiek w bagazniku kiedys byl chyba wylany olej bo byly slady. W czym tkwi problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 29 lipca 2011, 18:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
przewody od klimatyzacji są poprowadzony w taki sposób, że w specyficznej sytuacji jadąc w lecie na klimie przy małej prędkości czasem woda zbiera się na pokrywie i spływa na kolanko tłumika i czuć wówczas taki zapach jakby palonej gumy czy oleju. Widoczny może być nawet lekki dym. Też tak bywa kiedy auto stoi na niewielkim wzniesieniu na włączonej klimie po wcześniejszej dłuższej wolnej jeździe(woda nie została wydmuchana przez pęd powietrza). wyłącz klimę i zobaczysz, że zapach zniknie. Najlepiej ściągnąć pokrywy od spodu i wytrzeć dokłądnie wszelkie zabrudzenia np na skrzyni, gdzie spływa skraplająca się woda z klimatyzacji.

pozdrawiam

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 30 lipca 2011, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320d e46
Kod silnika: 2qlf5wd
problem polega na tym ze ten dziwny zapach ulatnia sie nawet wtedy, gdy nie wlaczam klimatyzacji. wydaje mi sie ze w czym innym lezy problem lecz nie wiem w czym...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 30 lipca 2011, 21:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
podlacze sie pod temat otoz mam cos takiego jezdzac na klimie nic nie czuc zadnego smrodu itp. zas jak nie jezdze na klimie tylko wlacze nawiew to czuc z niego taka jakas wilgocia ,smrodemjakby czyms zatechlym ,od razu pisze ze filtry nowe dzis dalem i bylo ozonowanie , niewiem czy to dobre ozoznowanie bo 30 min robil , co to moze byc z czego ten zapach .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 31 lipca 2011, 11:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Moje BMW: e90 lci
KTOS napisał(a):
podlacze sie pod temat otoz mam cos takiego jezdzac na klimie nic nie czuc zadnego smrodu itp. zas jak nie jezdze na klimie tylko wlacze nawiew to czuc z niego taka jakas wilgocia ,smrodemjakby czyms zatechlym ,od razu pisze ze filtry nowe dzis dalem i bylo ozonowanie , niewiem czy to dobre ozoznowanie bo 30 min robil , co to moze byc z czego ten zapach .



Oddaj do serwisu klimy, odgrzybią, przeczyszczą i będzie gitara. O klime należy dbać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 1 sierpnia 2011, 13:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
SianeK napisał(a):
O klime należy dbać ;)
dbam bylem na ozonowaniu i filtry nowe ,a zapach taki jest ..........nieprzyjemny dziwne ...i to jak nie jezdze na klimie ...... skad to moze leciec skoro e39 ma wloty pod maska rozebralem i pod filtrami nic niema czysto sucho zadnych smieci .....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Dziwny zapach w aucie
PostNapisane: 2 sierpnia 2011, 21:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Moje BMW: e90 lci
Spróbuj gdzie indziej "serwisować" klime, niestety, ale w dzisiejszych czasach czasem płacisz za usługę która np. nie została wykonana ;) Znam to z autopsji, sam kiedyś zostałem oszukany w ten sposób, gość powiedział mi, że wymienił kompletne wahacze itd a tak na prawdę zrobił tylko koncówki drązków i stabilizatory. Zorientowałem się przed odbiorem, ale gdybym nie zerknął byłoby pare stówek w plecy. Może np. tylko dobił Ci klime a policzyl tez za odgrzybienie itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL