BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 16 lipca 2011, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 3.0 d
Kolego, myślę, że jednak na początek powinieneś zacząć od jeża. Ja miałem tak samo, po wyłączeniu silnika dmuchawa prawie niesłyszalnie pracowała. Kup oryginalny w BMW albo używany o dokładnie tym samym symbolu. Ja kupiłem Valeo(inter-cars) i padł po trzech tygodniach. Co najciekawsze to także Valeo kupisz w autoryzowanym, ale jakość jakby inna. Nie potrafię sam sobie tego wytłumaczyć. Miałem ten sam problem z akumulatorem, wiem jak potrafi to wku.... . Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 16 listopada 2011, 20:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Koledzy ja mam podobny problem z tym ze u mnie dziala wszytsko ok jak wlacze zaplon natomiast jak zgasze silnik to slysze jak sie cos uruchamia i delikatnie slychac jak dmucha ale nie na maxa aha i jak nacisne przycisk REST to wlacza sie dmuchawa tak jak po wlaczeniu zaplonu ale nie wyswietla sie monitorek od panelu tzn.jest ciemno zadnych stopni nic. Co jest grane??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 16 listopada 2011, 20:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 sedan
prosze o pomoc nie wiem gdzie szukac albo zaczac temat mam problem gdyz po przejechaniu okolo 4km jak sie silnik lekko nagrzeje smierdzi mi od strony chlodnicy jakby spalona guma lub kablami co to jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
arturix28 napisał(a):
prosze o pomoc nie wiem gdzie szukac albo zaczac temat mam problem gdyz po przejechaniu okolo 4km jak sie silnik lekko nagrzeje smierdzi mi od strony chlodnicy jakby spalona guma lub kablami co to jest

Coś podobnego miałem i w końcu uzwojenie alternatora poszło do wymiany :(

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 24 listopada 2011, 11:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
slawek 318 napisał(a):
jak nacisne przycisk REST to wlacza sie dmuchawa tak jak po wlaczeniu zaplonu ale nie wyswietla sie monitorek od panelu tzn.jest ciemno zadnych stopni nic. Co jest grane??

Tak ma być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 11 lutego 2012, 16:58 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
odswiezam temat bo juz mnie troche wkurza.E 39 klimatronic dziala po ustawieniu rzadanej temperatury ale jak zgasze silnik i wyciagne kluczyk ze stacyjki to po chwili slysze ze zaczyna dmuchac chwile i sie wylaczy i pozniej znowu.Dzis w pracy jak stal na parkingu to musiala tez sie wlaczac bo mi aku az siadlo :cisza:
a chce sie upewnic czy to winny jest jez czy panel bo nie chce na darmo kasy wyrzucac.Mozna go jakos sprawdzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 11 lutego 2012, 22:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
U mnie w takiej sytuacji wymiana jeża pomogła. Myślę, że to on będzie przyczyną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 12 lutego 2012, 13:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
ok dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 12 lutego 2012, 18:52 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Tak dla rozjasnienia dodam, ze jezeli komus dmuchawa rozladowuje aku to mozna ja rozlaczyc wyciagajac bezpiecznik nr. 9 :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z dmuchawą
PostNapisane: 3 maja 2015, 10:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 132
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142643
Odgrzeję temat.
Rozwiązania na forum nie znalazłem.
Regulacja nawiewu działa u mnie całkiem sprawnie. Ustawienie natężenia nawiewu, temperatury itd.. jednak do pewnych predkości.
Ostatnio jechałem po autostradzie z prędkościami 160 + i przy minimalnym natężeniu dmuchawy (jedna kreska na klimatroniku) do kabiny przez nawiewy wpadało powietrze jakby niczym nie ograniczone. Zupełnie jakby cały pęd powietrza wtłaczany był przez nawiewy do kabiny. Nie było różnicy czy włączałem klimę czy obieg zamknięty. Po wyłączeniu nadmuchu odcinało dopływ powietrza do wnętrza. Ma ktoś pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL