BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 20:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] problem z kluczykiem , pilotem , centralnym zamkiem ??
PostNapisane: 30 września 2009, 05:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
witam
Mam problem z otworzeniem mojej 320d e90, gdy wciskam przycisk ze strzałką zamki nie reaguja tylko alarm sie wyłacza a drzwi NIE , moge otworzyc tylna klape moge zamknac samochod jesli juz manualnie go otworze i tyle !!!! nie wiem co sie stalo i prosze o podpowiedz gdyz juz sie wybulilem 50 zl i nic mi gosciu nie poradził jedynie tyle jak awaryjnie otworzyc wlew do baku , podlaczyl jakis komputer i powiedzial ze nie ma zadnego bledu i tyle zrobił , moze tylko tego kompa dla sciemy podlaczył tego nie wiem , pilot jest nierozbiralny ten co sie sam ładuja w stacyjce


dzieki o sorry jestem nowy na forum


Ostatnio edytowano 30 września 2009, 12:12 przez die4, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, 07:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
To nie jest wina pilota. Moim zdaniem za Twoje kłopoty ponosi odpowiedzialność przekażnik w module sterującym centralnym zamkiem. Zapewne musi tam być dwa takie przekażniki, jeden za otwieranie (u Ciebie uszkodzony) drugi za zamykanie (sprawny) W E90 niestety nie wiem gdzie szukać modułu. BMW raczej upchało go gdzieś nad nogami pasażera ( za schowkiem) No chyba ze w E90 odstąpili od dotychczasowych reguł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, 07:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
ZASTANAWIAM SIE CZY TO NIE BEZPIECZNIKI BO TO MI DO ŁBA PRZYCHODZI JESLI NAWET TO I TAK NIE WIEM GDZIE ONE SĄ :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, 13:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
Bezpieczniki wykluczam bo by wogóle centralny zamekk nie działał, mam na myśli owieranie bo pisałeś że to działa jak już zamkniesz auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, 15:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
otwierania nie działa !! zamykanie działa !! nie moge otworzyc drzwi ! jesli juz otworze kluczem manualnie to potem moge zamknąć z pilota czyli to działa , nie dziala tylko otwieranie tej budy !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, 19:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
die4 napisał(a):
otwierania nie działa !! zamykanie działa !! nie moge otworzyc drzwi ! jesli juz otworze kluczem manualnie to potem moge zamknąć z pilota czyli to działa , nie dziala tylko otwieranie tej budy !!!


A czy to znaczy, że z klucza centralne otwieranie działa?

Moduł komfortu jest za schowkiem pasażera. Tam są przekaźniki które tym sterują. Ale jak działa z klucza centralne otwieranie to nie jest winien przekaźnik.

A czy masz IDrive?

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 12:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
Mam iDrive

z kluczyka nic nie moge otworzyc tylko tylna klape bagarznika ,

ale jakos musze sie dostac do srodka więć wyciagam z pilota ten kluczyk i otwieram drzwi te od kierowcy bo one jedyne maja zamek. ale przed otwarciem musze nacisnac na pilocie ta strzałke ( tak jak bym chciał otworzyc drzwi) bo inaczej wył by alarm, ( gdy naciskam na ta strzałke nic sie nie dzije jedynie kierunki daja sygnal ze alarm sie wyłaczył a drzwi ani rusz) jak juz otworze samochód do od srdka nie moge otworzyc żadnych drzwi !!! dostaje sie do środka jedynie od strony kierowcy, jak chce zamknąć te drzwi "jedyne od kierowcy" to pilot działa na zamykanie !!!!!!!!!!!!!! czyli moge zamknąć z pilota

henix jak mam sie dostac do tego modułu komfortu co to w ogóle jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 13:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
Jak nie działają żadne zamki, to możliwe, że bezpiecznik od zamków poszedł. Bezpieczniki są w schowku pasażera. Trzeba schowek otworzyć i wyjąć tylną ściankę ze schowka. Jak otworzysz schowek to zobaczysz z boków pokrętła, trzeba przekręcić i wyjąć ściankę. Zlokalizować spalony bezpiecznik i wymienić. To najprawdopodobniej jest to. Po południu napiszę które bezpieczniki są od drzwi bo nie mam dostępu do rozpiski.

A moduł komfortu jest to moduł wpięty pod bezpiecznikami. Trzeba wyjąć cały schowek i go zobaczysz.

Jak zamyka z pilota to znaczy że pilot działa.

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 15:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
henix bede wdzieczny jak napiszesz który bezpiecznik :)


ja narazie utknołem i na dość złego net sie zawiesza fak !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 16:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
die4 napisał(a):
henix bede wdzieczny jak napiszesz który bezpiecznik :)


ja narazie utknołem i na dość złego net sie zawiesza fak !!


Do centralnego zamka w różnych aspektach są bezpieczniki:

2, 19, 56, 57, 53

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: już pilocik DZIAŁA !!!
PostNapisane: 6 października 2009, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
:hyhy: :hyhy: Dzięki henix za Pomoc to był bezpiecznik pasażer 57 !! hehe taki malutki 15 amperowy zapłaciłem 50 groszy wsadziłem i poszło !!!!!!! A tydzien temu pod wrocławiem na A2 zjechalem do jakiegos typa co miał warsztat elektryka - mechanika w :wstyd: szopie albo stodole i mnie burak :zly: skasował 50 zł i nic nie zrobił tylko podpioł kompa i cos sciemniał potem kumulator i cos gadał o ze te nowe samochody to do dupy itp wiesniak i ch.. mu w d... Ale wtedy nie mialem wyjscia miałem w samochodzie 4 osoby i kazda musiała wysiadac na siku przez drzwi kierowcy masakra a wracałem z Polanicy do CK czyli 400 km. Ale poszło gładko i przyjemnie za 50 gr POZDRO !!!!! :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już pilocik DZIAŁA !!!
PostNapisane: 6 października 2009, 17:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
ciesze sie,

a ciekawe, czy kojarzysz kiedy sie spalil ten bezpiecznik? Czy może za szybko klikałeś zamkiem?

Zła strona to taka, że jak się raz spalił to może i następny...

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, 15:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
witam
jesli chodzi o klikanie pilotem to wszytsko było normlanie nigdy sie nim przesadnie nie bawiłem.Jedyne co to to: ze w ciągu 3 mieszków spaliły mi sie obie żarówki h7od swiateł mijania i zawsze tak sie działo po tym jak wsiadałem do samochodu z "auto myjni" ironia ale tam kolesie myją karcherami !! i czasami żarówka od świateł postojowych nie styka i daje alarm failure, byłem u elektryka ale ten mówi że panie to trzeba sie umówic posprawdzac przekaźniki , styki itp :niepewny: Więc sobie darowałem ale biore sie za to za tydzień " za te swiatła" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, 15:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E90 2005
Kiedy sie spalił to nie wiem, ale jak wysiadłem z samochodu (oczywiscie wyłaczyłęm silnik wyjołem kluczyk) , posazerowie zostali w srodku oddaliłem sie na 200m i zawył alarm !! wróciłem sie by go wyłączyć i wcisnołem chyba logo bme do zamykania drzwi ( i tym samym zamknołem drzwi które potem nie mogłem otworzyc , bo jak bym wcisnoł strzałke do otwierania to jakos dojechalbym do domu bez cyrku wysiadania !!! hehe ) :| poszedłem załatwic tam jakies sprawy , wracam a tu kazdy zamkniety w srodku i nikt nie moze wyjsc a było 3 osoby!!!!!!!!!! zaczynam wciskac ,ciagnac od srodka za te wajchy i nic , bawic sie ale nic nie dało i potem w trase na A2 tam zabrakło paliwa jade pod stacje wlew zamkniety i nie wiem o co chodzi ,pytam jakiegos placowego gdzie jest jakis maister klepka i potem juz sprawe znasz 50 zl za nic ( a jak wlew awaryjnie sie otwiera to miałem w ksiazce w schowku :hyhy: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, 18:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
die4 napisał(a):
: ze w ciągu 3 mieszków spaliły mi sie obie żarówki h7od swiateł mijania i zawsze tak sie działo po tym jak wsiadałem do samochodu


U mnie też żarówki spaliły się w krótkim odstępie czasu (jakiś tydzień czy dwa), i za każdym razem podczas włączania świateł, więc to pewnie dla H7 normalka. Ale jeżdzę od roku, więc dwie żarówki rocznie to niewiele ;) .

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] problem z kluczykiem , pilotem , centralnym zamkiem ??
PostNapisane: 31 lipca 2016, 12:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 423
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Moje BMW: e91/e46/e82
Witam, u mnie zrobiło się to samo zamyka z pilota tylko drzwi kierowcy a nie otwiera żadnych. Wymieniłem bezpiecznik nr 57 który był spalony ale nie pomogło. Co dalej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] problem z kluczykiem , pilotem , centralnym zamkiem ??
PostNapisane: 31 lipca 2016, 12:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 423
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Moje BMW: e91/e46/e82
ok, poszukałem na innym forum i dzięki temu co napisał użytkownik "maciekk" problem ustąpił, oto jego rada:

"Wymiana bezpiecznika początkowo nic nie dała - dalej zamykał tylko przód a nie otwierał bez ingerencji kluczyka od zewnątrz... i już miałem się po drodze przenieść z ekipą do innego samochodu gdy po przejechaniu paruset metrów magicznie (bo wcześniej wciskanie guzika w środku nic nie dawało) wszystkie drzwi się zamknęły (zgodnie z opcją "rygluj po ruszeniu") i już dało się otworzyć z guzika w środku a także zaczął działać pilot."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] problem z kluczykiem , pilotem , centralnym zamkiem ??
PostNapisane: 24 września 2016, 17:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 67
Lokalizacja: EP/DW/Lutynia
Moje BMW: e91
Kod silnika: 163ps
Witam,
mam problem z e91 z pilotem w kluczyku,
nie działają oba klucze.
Dodam że stało się to po dość pokaźnej ulewie.
Sprawdziłem bezpieczniki - 2, 19, 56, 57, 53 wszystkie sprawne.
Radio działa mi poprawnie, sprawdziłem przewody we wtyczce dochodzącej do moduły pod spojlerem, i napięcie na pierwszym pinie 12V, na 3 pinie 4,8V niestety po naciśnięciu pilotem otwierania/zamykania nie spada i nie waha się w przedziale 2,5-5,1V nie reaguje w ogóle na pilota.
Po przyłożeniu do płetwy też nic się nie dzieje.

Automatyczne zamykanie po ruszeniu działa, zamykanie i otwieranie grotem z kluczyka również działają wszystkie zamki.
Pytanie jak sprawdzić mikrostyk w pilocie? No i czy to aby na pewno mikrostyk skoro oba piloty nie działają?
Jakieś pomysły co to może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] problem z kluczykiem , pilotem , centralnym zamkiem ??
PostNapisane: 24 września 2016, 23:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Mam tak samo , to znaczy zamek od strony kierowcy nie otwiera się z pilota.

I nie są to rządne moduły przekaźniki sryki tylko mechanizm zamka się wyrabia.
Szukałem info na ten temat i na zachodnich stronach jest tego pełno.

Nowy zamek wraz z siłownikami to 500zł i taki wydatek mnie czeka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 190 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL