BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Odpieta poduszka
PostNapisane: 23 grudnia 2018, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Moje BMW: e36
Witam, dzisiaj zobaczyłem, dlaczego świeci mi kontrolka poduszki, miałem wypiete wtyczki poduszki w kierownicy 2 nabojowa. I zastanawiam się jak mogę sprawdzić czy jak podłącze poduche to mi jej nie wystrzeli?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Odpieta poduszka
PostNapisane: 4 lutego 2019, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 13
A dlaczego miała by wystrzelić ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Odpieta poduszka
PostNapisane: 8 kwietnia 2021, 08:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Cześć,

Dziś po południu odbieram auto od blacharza - demontował drzwi i przednie fotele. Poinformował mnie że jak wszystko poskładał, to okazało się że się świeci ikona airbag na zegarach. Podejrzewam że: 1.czegoś nie podpiął lub może za słabo, 2. nie ściągnął klem przed wypięciem poduszek - to skasuję INPą i z głowy, 3. uszkodził gdzieś wiązkę.
Generalnie, to co by nie było to sobie ogarnę na spokojnie. Natomiast rzecz w tym, że mam na jutro umówiony przegląd okresowy i obawiam się że jeśli skasowanie błędu nie załatwi sprawy to nie starczy czasu na ogarnięcie tego tematu i tu pytanie: można jakoś pozbyć się tej ikony? np. wyjęcie bezpiecznika poduszek?
Sytuacja awaryjna, pomóżcie :-)

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Odpieta poduszka
PostNapisane: 10 kwietnia 2021, 09:32 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Wypięcie jednego z bezpieczników do licznika spowoduje nie zapalenie się kontrolki w ogóle z tego co pamiętam.


Zamiast demonizować to odczytaj błędy. Znając życie nie podpiął wtyczki w drzwiach(jeśli masz boczne poduchy) albo po prostu włączył zapłon/pierwszą pozycję mając odłączony jakiś element airbag

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Odpieta poduszka
PostNapisane: 10 kwietnia 2021, 10:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Co się mogło stać to ja wiem bardzo dobrze, jak sobie poradzić też dobrze wiem (zresztą napisałem). Chodziło o czas, bo po samochód pojechałem w czwartek wieczorem, a przegląd był w piątek o 16. Ale dzięki za info z tym bezpiecznikiem, metody nie wypróbowałem bo wystarczyło skasować błędy. Odpinał na wypiętym minusie, ale prawdopodobnie przewód jako że gruby i krótki "wrócił" i dotknął terminala. Stąd ikona na zegarach :)

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL