BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 15 września 2016, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Witam, otóz nie dawno zakupiłem swoje pierwsze BMW e90 150KM w benzynie.Dziś odebrałem auto od mechanika(wymiana amorów i uszczelniacz pokrywy zaworów)Jakież było moje zdziwienie gdy 3km od domu zaświecił się check :zly: mało tego, wyjeżdżając z krzyżówki samochód od biegu 1-3 zaczął się dławić a na 2 nawet szarpać.

Gdy dojechałem do domu i ponownie właczyłem silnik obroty wahały się masakrycznie ( 600-800) a w aucie "bujało"

Ktos wie co może być przyczyną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 15 września 2016, 20:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Teraz pytanie co mechanik odwalił w samochodzie :przestraszony: , jedź do niego :) .

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 15 września 2016, 23:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Bez podłączenia komputera to wróżenie.

Moim zdaniem, skoro robił uszczelnienie pokrywy zaworów to możliwe, że po tym wszystkim nie zrobił kalibracji silnika valvetronic i stąd problemy, ale bez diagnostyki komputerowej to tylko domysły, a powód może być zupełnie inny. Włącznie z tym, że mógł umrzeć jakiś czujnik. Tak po prostu, sam z siebie, akurat w tym momencie.
Dopiero diagnostyka komputerowa podpowie co się dzieje

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 16 września 2016, 08:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
@ROBBMW, dobre pytanie :) Auto już u mechanika, stawiam na zapłon w 4 cylindrze, gdyż taki błąd wyskoczył gdy jechałem dziś go odprowadzić.Auto na zimnym silniku pracowało dobrze bez żadnych skoków obrotów.

Jak rozwiąże usterke to dam znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 17 września 2016, 12:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Właśnie odebrałem auto od mechanika i...jest gorzej niż było..odcina na niemal każdym biegu, nie wspomnę już o próbie przyśpieszenia bo auto zachowuje się jak by miało ze sto koni mniej :cenzura: silnik jak świecił tak świeci, obroty na ciepłym silniku wariują.Na zimnym pracuje bez zarzutów.

Jeśli wierzyć mechanikowi to sprawdzał filtry, świece i drobne pierdoły.Był tez podłączony pod "jakiś" komputer i błędów nie pokazuje.

Jestem już umówiony na kompa do gościa który zajmuje się jedynie beemkami i ma dosyć konkretne komputery (tak wiem, powinienem gnac tam od razu)Pocieszający fakt to że mnie nie oskubał z kasy.


Autko dopiero mam miesiąc a tu już taka klapa :zalamany:

Podrzucam jeszcze filmik https://www.youtube.com/watch?v=cc_gvd4 ... e=youtu.be słychac wyraźnie dziwną prace silnika i te drgania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 18 września 2016, 10:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Jak świeci "check" a mechanik nie widzi błędów, to tylko zmiana mechanika. To może być cokolwiek. Trzeba odczytać błędy (które na pewno są) i szukać dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 18 września 2016, 11:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Trochę się dziwię bo jak co dopiero zakupiłeś samochód i takie cyrki to widocznie przy zakupie nie sprawdziłeś go a sprzedający ci wypchał auto do roboty.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 18 września 2016, 12:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Prawie nikt nie sprzedaje takiego z którym nie ma problemów. Ja walczyłem ponad pół roku z check i wieloma innymi usterkami i wymieniłem trochę części, mimo to nie narzekam - na lawecie nie wracałem nigdy choć prawie 30 000 przejechane, a finansowo (instalacja LPG) też wyszedłem na +. Nie strachać się tylko zawieść do porządnego mechanika. Jak nie katowany, silnik nie zatarty i buda w miarę zdrowa to resztę prędzej czy później da się doprowadzić do ładu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 19 września 2016, 14:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Niestety, komputer przełożony na inny dzien :cenzura: kolejna przejażdżka i kolejne objawy.Przy wstecznym i ruszaniu dziwne stuki spod silnika, jak bym dieslem jechał :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 19 września 2016, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Udało się podjechać na komputer i wykazało na czujnik położenia wałka rozrządu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 28 września 2016, 13:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Ehh..kolejny mechanik i kolejne nic.. padło na fazatory (niby) chyba czas udac się do porządnego serwisu bo auto już więcej u mechanika stoi niż nim jeżdżę ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Wyskakujący "check" i "dławienie się auta"
PostNapisane: 30 września 2016, 08:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Auto już w serwisie BMW, kochany vanos odmówił posłuszeństwa .. witaj wydatku! :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL