BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 20:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] Zerwana linka otwierania maski...
PostNapisane: 17 października 2009, 22:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: High Wycombe UK
czy ma ktos jakies pojecie/pomysły/sugestie jak otworzyc maske przy zerwaniu(spadnieciu) linki??

Kreciłem ostatnio przy mojej i i musiała zeskoczyć przy zamku, bo od strony kierowcy jest ok, ale mozna ciagnac do oporu i nic sie nie dzieje...

Da sie jakos tam dostać przez sciagniecie nerek?? da sie je w ogole sciagnac nie psując ich ani blachy przy okazji??

_________________
E38- wsiadÂłem i pokochaÂłem :D:D

innego nie bedzie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 22:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 492
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E34 Touring
Kod silnika: M50B20
Ostatnio czytałem o podobnym przypadku, i jedynym wyjściem poszkodowanego było delikatne wyłamywanie nerek :/

_________________
Fun for ride...only with BMW :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 09:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 184
Lokalizacja: Radom / Nottingham
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Ja ostatnio walczyłem z problemem w E39, moze w Twojej jest podobnie to rozwiązane, po wyjęciu nerek stajac przodem do maski po prawej stronie zaczep lekko wyczuc mozna palcami i przesuniesz go bez problemu, a od lewej tez jest w sumie łatwo tylko ze palcami nie dostaniesz bo jest schowany za takim rantem z blachy i uzyłem klucza imbusowego bo jest elegancko wygięty w L. A na koncu okazalo się właśnie ze linka spadła z pierwszego rygla a nie pękła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: High Wycombe UK
jeszcze jakby ktos mogł mi przybliżyć 'delikatne wyłamanie' nerek...??

troche mi sie kojarzy z delikatnym cieciem kątówką;)...

_________________
E38- wsiadÂłem i pokochaÂłem :D:D

innego nie bedzie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 12:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Przypomina mi sie film BUMER, tam też sie urwała linka od maski w E38. Ale jak ten problem rozwiazali to nie pamietam.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Zerwana linka otwierania maski...
PostNapisane: 23 maja 2012, 21:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Moje BMW: e38
Kod silnika: m60b40
Właśnie zerwała mi się linka, udało mi się awarjnie otworzyć lewy zamek ale jedna linka otwiera oba zamki. Ciągnięcie dalej tej porwanej linki nic nie działa. Póki co zablokowałem ten pierwszy patykiem :P. jestem w kropce. Czy macie jakieś sugestie co zrobić ? Nie mam dostępu do prawego zamka z żadnej mańki i wyłamanie nerek raczej nic tutaj nie pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Zerwana linka otwierania maski...
PostNapisane: 23 maja 2012, 21:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Seria 7 ma to do siebie, że zastosowano bardzo zmyślne zamki, które bardzo utrudniają niepowołany dostęp, czy to do bagażnika, czy maski. Dobre zabezpieczenie przed złodziejstwem. Jak piszesz, wyłamywanie nerek nic nie pomoże. Ściąganie zderzaka również. Ogólnie bardzo kłopotliwe zadanie Cię czeka. Bo nawet specjalnym hakiem ciężko jest to odryglować ręcznie. Ja widziałem jak w ruchu była gumówka po usunięciu nerki, ale tego Tobie nie życzę (zniszczony rygiel i okolice cięcia). Może ktoś coś tutaj pomoże, aby obyło się mniej inwazyjnie.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Zerwana linka otwierania maski...
PostNapisane: 24 maja 2012, 23:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 687
Lokalizacja: Chorzów
Moje BMW: E38+E34

Nie wiem ja Wy "wyłamujecie" te grille ale ta metoda chyba jest dobra. Nie mówię, że w opisywanym przypadku się sprawdzi bo trzeba wyjąć te czarne środki otwierając maskę ale może da się je jakoś przesunąć albo coś. Nie jestem teraz przy aucie bo jest środek nocy i nie wiem jak to tam dokładnie wygląda ale może zamieszczony filmik się komuś przyda

_________________
Obrazek
Marek!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Zerwana linka otwierania maski...
PostNapisane: 10 lipca 2012, 23:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Moje BMW: e38
Kod silnika: m60b40
Niestety zerwała mi się środkowa linka od lewego zamka w e38, godzina grzebania w nerkach i nic, pojechałem do znajomego mechanika. Skończyło się na zdejmowaniu całego zderzaka żeby dostać się od samego spodu do zamka. Wymieniłem wszystkie 3 elementy linki na nowe żeby potem takie cuda się nie powtórzyły. Problematyczna usterka i to strasznie. Grzebanie przez nerki drucikami jeśli linka w pancerzu puściła jest bezcelowe. Trzeba się przygotować na dłubaninę i to cholernie niewdzięczną. Pozdro.
Póki co działa i to zawodowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL