BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 7 listopada 2012, 07:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 372
Lokalizacja: Jaworze
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131576
Dzięki wielkie marcov! A tryb ZUHEIZER masz teraz na k-bus, czy konventionell?

Ja dziś wyciągam mój piecyk, idzie do czyszczenia, i pompa wody do wymiany/naprawy. Jutro naprawiam sterownik i w sobotę będę składać wszystko spowrotem - dam znać, czy u mnie też się powiodło :) I Zakoduję DISem, tak jak Ty a później zczytam plik z NCS i poszukam różnic.

_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
==========================================================================
Non in verbis, sed in rebus est!
Ein Auto ist erst dann schnell genug, wenn man morgens davor steht und Angst hat, es aufzuschließen - Walter Röhrl
Gdzie kończy się przyczepność, tam zaczyna się zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 8 listopada 2012, 11:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: BP-Wawa
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57
Witam,
Zeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Czy ta pompka wody od webasto będzie pasować? (87187 B) http://allegro.pl/bmw-e39-530d-3-0d-lif ... 38708.html
Mam webasto z/c i błąd circulation pump i chcę kupić nową pompkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 8 listopada 2012, 11:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 372
Lokalizacja: Jaworze
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131576
Z tego, co widzę, to tak - to właśnie ta pompa, ale możesz jeszcze poszukać na realoem ;) Ja też mam problem z tą pomką, dziś będę ją testował :D

_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
==========================================================================
Non in verbis, sed in rebus est!
Ein Auto ist erst dann schnell genug, wenn man morgens davor steht und Angst hat, es aufzuschließen - Walter Röhrl
Gdzie kończy się przyczepność, tam zaczyna się zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 17 listopada 2013, 12:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 38
Posty: 1
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Moje BMW: E39 530dA
Kod silnika: M57
Witam. Ktoś naprawia sterowniki z błędu Glow plug flame? Prosze o kontakt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 19 listopada 2013, 17:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
Ile placicie za aktywacje z/c +zestaw na start z pilota?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 6 września 2014, 21:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
witam. mam e46 320d po lifcie z 2002r. nie wiem czy mam webasto, a chciałbym miec takie cos na pilota. jak można sprawdzić czy jest i jakie sa koszty ewentualnego montażu oraz gdzie mozna założyć takie coś ;) z gory dzięki

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 8 września 2014, 07:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Brdzo mało prawdopodobne abyś miał u siebie webasto ze względu na to iż jest to bardzo rzadkie i drogie doposażenie auta. Jeżeli masz u siebie webasto to znajduje się ono pod lewym lub prawym przednim nadkolem. Taka skrzynka kwadratowa z której wystaje tłumik jak w małym motorze:)) Powinieneś mieć również pilota dodatkowego do uruchamiania webasto. W menu powinieneś mieć dodatkowo aktywną ikonkę od webasto - heating.Ale nie chodzi o wykorzystanie tylko nagrzewnicy wnętrza tylko uruchamiane niezależne ogrzewanie postojowe w aucie. Najlepsze jest oczywiście takie które nagrzewa całe wnętrze auta w zimie a nie tylko silnik.
KOszt montażu w ASO to około 15tys zł. KOszt po za ASO to 4tys zł. Zajmuje się tym profesjonalnie firma Navitechnic ale montują na pewno w Audi - nie wiem czy w BMW również? Trzeba by podpytać. Są na forum audi.

Przyjeżdżasz autem -montują gotowy zestaw ze wszystkim , zaprogramują jak trzeba. Ważne że montują oryginalne webasto, ponieważ nie oryginalnego nie polecam, ponieważ nie można wówczas z menu nastawic timera na kilka dni. Tylko na jeden. Pozatym zamontowany jest wówczas dodatkowy panel - jako nie oryginalna rzecz.

Ze wzgędu na dosyć skomplikowany montaż , p;odłączenie elektryki, węży do chłodzenia, zaprogramowanie czas montażu to 2-3 dni.

Pozdrawiam

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 8 września 2014, 11:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20TÜ
Witam,
Chciałbym zapytać o ustawianie(programowanie) webasto w BMW e46 320d, mam ogrzewanie wnętrza i w kabinie urządzenie sterujące na którym mogę włączyć jednym przyciskiem ogrzewanie i działa( załącza się silniczek pod maską, pod zderzakiem wychodzą spaliny i załącza się nawiew w kabinie ) natomiast po naciśnięciu przycisku "set" mam możliwość ustawienia trzech godzin, i niestety nie umiem tego zaprogramować do włączania się ogrzewania o danej godzinie. Np 7.15 rano i żeby wyłączyło się o 7.40 zanim wsiądę do samochodu...(niestety nie posiadam pilota do włączania na odległość). Czy ma ktoś takie sterowanie i rozgryzł jak to ustawić ???
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 9 września 2014, 06:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Poprostu ściągnij sobie instrukcję obsługo z netu lub kup za parę złotych albo ksero lub droższą oryginalną. Pilot możesz dokupić na allegro ale trzeba go zaprogramować . Pilot kosztuje około 100zł. Oczywiście używka, bo nowy z ASO z usługą to 2tys zł.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 31 grudnia 2014, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: RadzionkĂłw
WItam.
Mam pytanie do kolegów, którędy poprowadzone są węże z pieca umiejscowionego przy podszybiu E46 2.0d do układu małego obiegu, gdzie je macie wpięte? Dysponuje może ktoś możliwością zrobienia kilku zdjęć pod maską?
Mam piec analogowy i chcę go wzucić do mojego samochodu ale chciałbym to zrobić tak jak w orginale.

Ponieważ mój piec jest analogowy więc odpalam go bez żadnej komunikacji z samochodem, ot tak po prostu na stole.
Po zamontowaniu go w samochodzie jeszcze pozostają 2 kwestie: pierwsza załączenia wentylatora w samochodzie i czy wystarczy pociągnąć przewód z pieca do panelu klimatronika i wpiąć go w pin na którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka? Druga kwestia jest już zależna od sposobu wpięcia węży z pieca w ukłąd małego obiegu i tu kolejne pytanie: jak otworzyć elektrozawór który domyślnie jest zamknięty przy wyłączonym zapłonie? Czy można wysterować jego załączeniem korzystając z tego samego pina na piecu który steruje załączeniem panela klimatronika?
A może po podaniu napięcia na pin załączający klimatronic panel już sam otwiera elektrozawór małego obiegu?

Pomocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 5 stycznia 2015, 09:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 5
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Witam,
Podepnę się pod temat.
W moim E46 320D 99r. mam webasto Thermo Top Z/C-D, które się nie uruchamia, mimo że mamy niskie temp.
Próbowałem uruchomić w INPA ale pojawia się błąd ApiCheckJobStatus [ERROR_ZUHEIZER] :
Obrazek.

Macie jakiś pomysł co to może być i jak to naprawić??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 13 października 2015, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52B20TU
Witam
Mam Webasto Thermo top z/c 5 kW w e46 320i, na przedniej szybie mam antene do telestartu webasto, ale nie mogę znaleźć samego telestaru żeby zobaczyc jaki to model i dokupic pilot ( bo ja kupiłem z niemiec to go nie było). i teraz pytanie. mam pilot telestart T60 z Audi A6 99 r ( moje e46 tez 99). Czy można nim uruchomić moje webasto i/lub jak je sparować ze sobą ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL