BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 19 lipca 2011, 17:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320d 2.0d
TC napisał(a):
pewnie masz uszkodzoną płytkę sterującą i ktoś nie wiedział co się dzieje i odłączył ... jak jesteś zainteresowany to zajmuję się webasto i nie tylko.... :D
moduły od wiatraka klimatyzacji też naprawiam .... :hurra:


a jaki to jest koszt naprawy takiej płyty sterującej??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 19 lipca 2011, 19:44 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
ciężko powiedzieć ok 150 zł , najpierw musiałbym zdiagnozować że to na 100 % płytka ... zawsze możesz wysłać webasto dopóki jeszcze nie ma mrozów i wtedy dopiero można stwierdzić ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 20 lipca 2011, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320d 2.0d
TC napisał(a):
ciężko powiedzieć ok 150 zł , najpierw musiałbym zdiagnozować że to na 100 % płytka ... zawsze możesz wysłać webasto dopóki jeszcze nie ma mrozów i wtedy dopiero można stwierdzić ...


Dzieki wielkie "TC" ja sie jeszcze zastanowie i jak cos to sie odezwe i Ci wysle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 26 listopada 2011, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: Resko || Szczecin
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47D20
No i temat powraca... Mam dołożone u siebie Webasto. Jest w pełni sprawne jako dogrzewacz. Wcześniej miałem elektryczny. Teraz mam problem z uruchomieniem go jako ogrzewania postojowego.

Próbuję w fazie testów odpalać Webasto bez przekręconego kluczyka na ON, to płyn grzeje się bardzo szybko, pomimo, że pompka jest sprawna (słychać jak pracuje, brak błędów). Jednak nie wymusza dobrze obiegu. U mnie jest jeszcze jedna elektryczna pompka wody, po prawej stronie za filtrem paliwa. Ona niestety jest włączana, przynajmniej wg schematów elektrycznych, po właczeniu zapłonu, tak jak IHKA. Ktoś się bawił z tym wiecej i może pomóc??

Wie ktoś moze, jak działa oryginalna wiązka sterująca webasem?? Jakie są schematy?? Jak sterować nim po k-bus??

TC, mogę liczyć na co nie co pomocy??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 26 listopada 2011, 13:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
miketof napisał(a):
Mam dołożone u siebie Webasto
A masz je dokodowane?

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 26 listopada 2011, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: Resko || Szczecin
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47D20
podol napisał(a):
miketof napisał(a):
Mam dołożone u siebie Webasto
A masz je dokodowane?


Zależy co masz na myśli..... chodzi o IHKA to tak, jest zmianiona opcja ZUHEIZER z konventionell na k-bus. po tym działa jako dogrzewacz. Natomiast dalej już jest problem, ponieważ nie mam oryginalnej dużej nawi żeby ustawić standheizung, a o ile kojarze, w E46 można tylko z dużej nawi, telestartu bądź dodatkowego modułu webasto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 26 listopada 2011, 22:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: W-W
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
standheizung mozna ustwić za pomocą np DIS-a ale bez Navi musisz mieć dodatkowy osprzęt aby nim sterować :(

_________________
Interfejsy BMW ADS do E31, E32, E34, E36 ,E38, E39, E46
Interfejsy BMW K-DCAN do E60, E70, E80, E90
Interfejsy BMW do F-serii: F10, F01, F06, F07, F20, F30, F25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 29 listopada 2011, 23:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: W-W
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
W tym linku http://www.bmwautoklub.pl/forum/viewtop ... c01b#58787 można znależć ciekawe informacje o Webasto w E39

_________________
Interfejsy BMW ADS do E31, E32, E34, E36 ,E38, E39, E46
Interfejsy BMW K-DCAN do E60, E70, E80, E90
Interfejsy BMW do F-serii: F10, F01, F06, F07, F20, F30, F25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 18:17 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
miketof napisał(a):
podol napisał(a):
miketof napisał(a):
Mam dołożone u siebie Webasto
A masz je dokodowane?


Zależy co masz na myśli..... chodzi o IHKA to tak, jest zmianiona opcja ZUHEIZER z konventionell na k-bus. po tym działa jako dogrzewacz. Natomiast dalej już jest problem, ponieważ nie mam oryginalnej dużej nawi żeby ustawić standheizung, a o ile kojarze, w E46 można tylko z dużej nawi, telestartu bądź dodatkowego modułu webasto.

potrzebujesz wiązki do webasto bo rozumiem że webasto załącza się po podaniu +12V na Pin 1 ...
u Ciebie po prostu nie otwierają się zawory wody i nie ma obiegu , a jedynym urządzeniem które je obsługuje w aucie jest moduł climatronica .... po więcej info zapraszam na Priva


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 20:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 156
Lokalizacja: Wrocław / Zielona Góra
Moje BMW: E46 320d
Napiszcie trochę więcej konkretów o uruchomieniu postojowego ogrzewania. Jak zapodać 12V na pin 1 to każdy wykombinuje ale jak to zakodować. Jak to ma działać? Rozumiem że wiatrak od nawiewu ma chodzić i obieg cieczy? Czeka mnie w następnym tygodniu siedzenie po 12h w zaparkowanym aucie potrzebuję ogarnąć temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: kiedys poznan teraz Stockholm
Moje BMW: 3333333
Kod silnika: xxxxxxxxxxxx
Witam
Czy jestes wstanie wykonac cala operacje dokladki webasto do bmw e46 320d po lifcie bez navi.
Czy jedynie sama wiazke?

Z gory dzieki za odp.

Dominik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: kiedys poznan teraz Stockholm
Moje BMW: 3333333
Kod silnika: xxxxxxxxxxxx
sorka mialo to isc na priv do TC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 31 stycznia 2012, 19:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: PODKARPACIE
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115356
Witam ,planuje dołozyc do swojej E46 2000r 2.0d webasto w miejsce elektrycznego dogrzewacza ,podłaczenei płunu paliwa i reszty jestem w stanie sam wykonac.Podłaczenie do instalacji elektrycznej równierz jednak interesuje mnie odpalanie z pilota czy webasto samo uruchomi klimatronik ?/Ktos pomoze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 14:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 372
Lokalizacja: Jaworze
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131576
Witam serdecznie (zwłaszcza, że to mój pierwszy post na tym forum),

od paru dni jestem posiadaczem E46 320d 03/1999 z dogrzewaniem ale Thermo TOP Z/C-D i od tych paru dni wertuję internet w poszukiwaniu informacji, jednak cały czas pojawiają sie sprzeczności. Tutaj np. kolega @miketof napisał, że ma zakodowane ZUHEISER na k-bus, ale na logike rzecz biorąc nie powinno być konventionell, żeby właśnie działało po podaniu +12[V] na PIN1?
Kolejne pytanie jest takie, czy ZUHEIZUNG powinno być aktive jeśli aktywujemy STANDHEIZUNG?
Kolejna sprawa, to kolega @TC pisał, że WEBASTO odpala z PIN1, jeśli damy zasilanie na climatronic (bodaj PIN5, kabeł zółto-zielony), ale jak wtedy ma być zahodowany ZUHEISER?
Bo zgodnie ze schematem w instrukcji Retrofit to z wyjścia webasto (PIN nadmuchu) ma być podłączone dopiero pod przekaźnik K250 (zasilający w/w climatronic)... no ale tam jest zegarek "jajko", czyli (według mojej wiedzy) pracujący na w-bus i może stąd różnica w podłączeniu?

Pozdrawiam
Grzesiek

P.S. według WDS do 03/1998 były montowane piecyki bez k-bus, czyli faktycznie analogowe, za to RealOEM nic o tym nie wspomina...


Edit:
Grzebałem właśnie w EBA i WDS i według EBA nie trzeba nic kodować, jeśli robi się Retrofit... No ale wynika z tego też, że w zestawie Retrofit jest piec analogowy (w ogóle nie ma podłączenia pod k-bus. Wniosek jest taki, że wystarczy włączyć zasilanie climatronica (PIN2) i wszystko powinno być OK, no ale czy ten cyfrowy piec będzie wtedy można włączyć przez podanie +12[V] na PIN1, czy jednak trzeba zakodować STANDHEIZUNG, żeby była taka możliwość?
I mała poprawka do wcześniejszego wpisu - do PIN5 climatronic jest podpięty PIN3 WEBASTO, czyli czujnik temperatury... ciekawe, czy go trzeba odpiąć i dać zewnętrzny? Według EBA jest on opcjonalny, czyli pewnie jak zostanie "w powietrzu", to WEBASTO się włączy niezależnie od temp. zewnętrznej.

_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
==========================================================================
Non in verbis, sed in rebus est!
Ein Auto ist erst dann schnell genug, wenn man morgens davor steht und Angst hat, es aufzuschließen - Walter Röhrl
Gdzie kończy się przyczepność, tam zaczyna się zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 7 października 2012, 08:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
Witam.

Tematow o webasto jest troche w sieci jednak informacje w nich zawarte sa malo prezycyjne. Ale do rzeczy.

Mam piec thermo top z/c-d. Po zmianie parametru ZUHEIZER w NCS z k-bus na konventionell- po tym zabiegu piec startuje po podaniu +12V na na sterowanie telestartem. Teraz pozostaje problem sterowania wentylatorami w srodku. Znalazlem przekaznik zasilajacy panel klimatyzacji za schowkiem (drugi od lewej). Lecz po zwarciu styku przekaznika wlacza sie wentylator chlodnicy. Nie udalo mi sie w ten sposob uruchomic panela. Zdemontowalem wiec panel i poszukalem +12V po zaplonie. Po podaniu napiecia wlacza sie jednak "zaplon" czyli wszystko co dzieje sie po przekreceniu kluczyka. Czy moge zatem wpiac sie w ten przewod montujac wczesniej diode jednokierunkowa? Czy jest inny sposob na odpalenie wentylatorow? Czy zawor cieplej wody rowniez otworzy obieg automatycznie gdy wystartuje panel klimy? Obecnie zawor otwiera sie przy okolo 24-26 stopni - czy prog otwarcia zalezy jest od temp zewnetrznej?

Webasto bede wlaczal telestartem T90. Nie zalezy mi tak bardzo na zagrzaniu kabiny ( mam do pracy 10 km i nie chcialbym zbt obciazyc akumulatora), wystarczy mi jesli nagrzeje sie tylko silnik.

Piec komunikuje sie z samochodem. Czy jesli zmienie wpis w ZUHEIZER w NCS na k-bus to webasto skomunikuje sie z panelem klimy i go wlaczy czy sie myle? Wtedy nie bedzie mozliwe odpalenie pieca przez podanie + 12V na pin pierwszy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 7 października 2012, 21:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 372
Lokalizacja: Jaworze
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131576
Zobacz mojego posta powyżej - pisałem, że bodaj PIN5 climatronica odpowiada za jego zasilanie. Czy właśnie pod ten PIN się podłączałeś z zasilaniem "po stacyjce" i powodował załączenie wszystkiego? Jeśli tak, to zaiste trzeba by dać diodę.

A co do ustawienia ZUHEISER - jeśli masz taką możliwość, to sprawdź po prostu - sam jestem ciekaw, ale z tego co doczytałem, to właśnie jak jest "k-bus" to nie działa odpalenie z PIN1 pieca. Jednak na logikę, to powinno to wyglądać tak:
ZUHEISER - k-bus
STANDHEIZUNG - aktive
ZUHEIZUNG - ?

Jeśli masz to rozgrzebane i podzielisz się wynikami prób to wszyscy będą wdzięczni ;) Ja też się do tego przymierzam, ale póki co muszę zanakupić pompkę wody bo mi wywala jej błąd WEBASTO niestety :( A ludzie, którzy wiedzą co i jak nie chcą się dzielić tą wiedzą (bo na niej zarabiają...).

_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
==========================================================================
Non in verbis, sed in rebus est!
Ein Auto ist erst dann schnell genug, wenn man morgens davor steht und Angst hat, es aufzuschließen - Walter Röhrl
Gdzie kończy się przyczepność, tam zaczyna się zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 9 października 2012, 15:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
W NCS zmieniony wpis ZUHEISER na konventionell. Telestart podpiety pod pin 1 pieca. Sterowanie wyntylatorami podpiete przez przekaznik pod pin 2 na panelu klimy (o ile dobrze pamietam, zolto zielony). W takiej konfiguracji dziala jako ogrzewanie postojowe.


Ostatnio edytowano 10 października 2012, 05:37 przez marcov, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 9 października 2012, 17:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 219
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36/8
Kod silnika: M52b28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94843
Panowie jak można sprawdzić czy piec działa termo top z/c benzin, mam podpięty do niego sterownik (taki w którym można ustawić czas włączenia). Niestety piec nie odpala, czy jest możliwość odpalenia go na krótko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 9 października 2012, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
Odpalanie sterownika masz cyfrowe czy analogowe?

Jesli analogowe to mozesz podac na pin 1. pieca +12V - powinien wtedy odpalic. Byc moze sterownik zlapal blad i sie zablokowal. Odepnij zasilanie na pare sekund i sprawdz, czy wystartuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d webasto
PostNapisane: 9 października 2012, 19:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 219
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36/8
Kod silnika: M52b28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94843
Jak odróżnić analogowe od cyfrowego? Pod którą wtyczkę (czy gniazdo) mam podać napięcie. Mam podpięte pięć wtyczek (jedna 6-cio pinowa i cztery 2-pinowe). Piec to BMW termo top z/c benzin, był raczej dokładany bo nie jest zamontowany w fabrycznym miejscu (czyli pod nadkolem tylko przy podszybiu). Sterownik mam taki jak w poniższej aukcji (ten po prawej na dole). http://allegro.pl/sterownik-webasto-mod ... 80415.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL