BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 14:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 5 listopada 2009, 19:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Âłomianki
witam wszystkich, mam problem z ABSem w mojej slicznotce, problem polega na tym,ze po uruchomieniu silnika niby wszystko jest o.k,kontrolki gasna i wyglada na to,ze jest spoko. problem powstaje przy pierwszym najmiejszym hamowaniu,ABS załącza sie nawet przy parkowaniu przy znikomej prędkości,slychac jakies dziwne dzwieki,obroty silnika wzrastaja i po chwili zaswieca sie kontrolak ABS i ASC. ktos mi powiedzial,ze moge miec uszkodzony sterownik ABS i zanieczyszczone "koronki" lub same czujniki w kolach sa zanieczyszczone,mozliwe tez jest,ze jeden z czujnikow jest uszkodzony. licze na pomoc z Waszej strony. dziwne jest to,ze wzrastaja obroty silnika,co to ma wspolnego z ABSem? moze ktos z Was mial podobny problem??????????? dodam,ze moja mala to e39 535i z 1997r


Ostatnio edytowano 6 listopada 2009, 07:51 przez rsboss, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2009, 19:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Âłomianki
aha,jezeli to sa te "koronki" jak tam sie dostac,jak je wyczyscic??? wiem tylko jedno,ze czujniki sa nie do wyjecia bez uszkodzen, sa tak zapieczone w aluminium,ze nie ma szans zeby je wyjac. :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 16:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 523i
Witaj, mi się zaświecały te kontrolki też po pewnym czasie, podłączyłem pod kompa i okazało się że czujnik do wymiany, po 2 tygodniach drugi ( obydwa z przodu). Minął rok i spokój:)
Podłącz pod komputer i Ci pokaże co i jak, bo takim sposobem możesz się narazić na duże koszta.
Ja za czujnik płaciłem coś koło 300zł.
Odradzam te z allegro bo mogą nie działać!

Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 16:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: warszawa
jeżeli ci szwankuje tylko ABS i kontrola trakcji a prędkościomierz działa poprawnie to masz uszkodzony któryś czujnik z przodu ( diagnoza tylko na kompie) , w przednich kołach czujniki wychodzą bez problemu kicha jest zawsze z czujnikami tylnymi.pamiętaj jeżeli będziesz wymieniał czujnik to tylko orginał wszelkie adaptacje nie chodzą tylko nipotrzebne koszty orginalny czujnik to 400 złociszy :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M57 D30
rsboss, Z Twojego opisu wynika że po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu kontrolki gasną, więc nie jest to wina czujnika. Jakbyś miał uszkodzony czujnik to kontrolki paliłyby się cały czas. Ja mam podobne objawy tz. nawet przy lekkim użyciu hamulca włącza się ABS mimo że koła nie tracą przyczepności.. :kwasny: Też Jeszcze tego nie rozgryzłem :/
Czujnik kupisz tu za 300zł.oryginał
!_nie_reklamujemy_!

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 17:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: warszawa
ok nie będę polemizował ile kosztuje czujnik ja zapłaciłem tyle ile napisałem bo przedtem kupiłem za 180 zł i jak zamontowałem to właśnie miałem tekie objawy jak opisujesz lekkie naciśnięcie hamulca i abs się włączał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: warszawa
apropo koronek nadajnikiem do czujnika jest przykrywka łożyska i rzczej nie ma możliwości zabrudzenia jej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M57 D30
Ja nic z czujnikami bym nie robił :23: Miałem co prawda brudne łożysko z tyłu ale była to wina Belgów którzy tam grzebali i zostawili trochę piasku :looka: Na dodatek nie wiedzieli co jest to przecieli przewody w przednim czujniku :zdegustowany: Objaw złego odczytu z tylnej piasty (przy założeniu że czujnik jest dobry) jest taki:
po odpaleniu samochodu gasną wszystkie kontrolki łącznie z kontrolką ABS, a gdy tylko ruszysz znika moc i włącza się ASC auto szarpie i nie ma mocy (kontrolka ASC cały czas mruga) po przejechaniu 1km zapala się na stałe ABS i ASC. Po zgaszeniu auta objawy pojawiają się ponownie.
rsboss, Podłącz pod kompa i niech sprawdzą Ci prędkości kół.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 523i
Adamo napisał(a):
rsboss, Z Twojego opisu wynika że po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu kontrolki gasną, więc nie jest to wina czujnika. Jakbyś miał uszkodzony czujnik to kontrolki paliłyby się cały czas. Ja mam podobne objawy tz. nawet przy lekkim użyciu hamulca włącza się ABS mimo że koła nie tracą przyczepności.. :kwasny: Też Jeszcze tego nie rozgryzłem :/
Czujnik kupisz tu za 300zł.oryginał
http://!_nie_reklamujemy_!



Tu się z Tobą nie zgodzę. Miałem uszkodzony czujnik po odpaleniu nie świeciła sie kontrolka, po przejechaniu kilku(kilkunastu) metrów zaświecała się, jak gasiłem i odpalałem to po przejechaniu 100 m gasła i potem przy przekroczeniu 50,60km/h znów zaświecała i oczywiście anie abs, ani asc nie było.:) A uszkodzony był czujnik ABS:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 26 listopada 2009, 23:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Lokalizacja: LONDYN/ŁÓDŻ
Moje BMW: 540 e39
Kod silnika: M62B44
witam,miałem podobne objawy z tym że kontrolki ABS i ASC zapalały się kiedy chciały tzn. niezależnie od prędkości oraz użycia hamulców,czasem zapalały się po odpaleniu a czasem w trakcie jazdy,okazało się że to wina sterownika ABS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 27 listopada 2009, 12:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Tak czy inaczej bez podłączenia pod komputer będzie ciężko znaleźć przyczynę niesprawności. Musisz koniecznie gdzieś na komputer podjechać.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 1 stycznia 2010, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 38
Lokalizacja: Czarnocin/Ciechanów
Moje BMW: e39 2.5ia
mam mala rade jak posiadasz tempomat odlacz linke z przepustnicy wiem ze to dziwne ale sprawdz! :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 09:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 28
Lokalizacja: Będzin Xawera / Dąbrowa Górnicza
Moje BMW: E83
Jedż kolego na komputer, wszystko pokaże. Ja na czujniku kupionym na Al..gro śmigam już drugi rok więc złego słowa nie powiem.Chyba że miałbym w tym interes jak co po niektórzy. :cwaniak:

_________________
Moje byłe BMW E39 viewtopic.php?t=22702
Moje byłe BMW E60
Teraz E83


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 12:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 52
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e39 520
Kod silnika: M52B20
korzystajac z okazji na temat ktory chyba jest bolaczka e39 opisze moj dlugotrwaly problem :( kilka miesiecy po zakupie autka zapalily sie lampki abs i asc.przestal dzialac predkosciomierz ,spalanie i wycieraczki stracily predkosc.uprzejmi koledzy z forum zdiagnozowali problem .zakupilem sensorki abs na allegro i wymienilem je.BLAD.kase chcialem zaoszczedzic.usterka nie zniknela.pojechalem do mechanika umowilem sie na cene i zostawilem autko.skasowal mnie 260 funtow oddal kluczyki i czas na probna jazde.wszystko dziala!!!! :) po przejechaniu kilku mil w miescie i szerokim usmiechu ze jest ok szybki powrot na ziemie.lamki ponownie sie pala!wracam do pana mechanika wpina komp i mowi ze jest blad o ktory musi spytac kolege.zapala silnik i lampki gasna.jade do domu i zauwazam ze przy koncu hamowania strasznie zgrzyta pompa abs(lagodne hamowanie).po kilkunastu minutach powrot swiecacych sie lampek.blad to LONG TERM SCATTER.(PISALEM TO JUZ NA FORUM ALE NIKT NIE WIE CO TO JEST)nadeszla zima odwiedzilem kilku mechanikow angielskich i nikt nie wie co sie dzieje.na dlugich trasach lampki sie nie zapalaja.podczas jazdy w miescie po kilku minutach swieca.asc mruga jak cos sliskiego zlapie.sterownik podobno ok.nie mam pojecia co sie dzieje. co to za zgrzytanie dlaczego raz jest dobrze a jak wolno jezdze swieca lampki.bede wdzieczny za wszystkie sugestie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 01:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e39
mam dokłądnie identyczny problem, DOKŁADNIE!! prędkość akurat tutaj nie gra roli bo ja obserwowałem przy różnych prędkościach. zgrzytanie to poprostu komputer szaleje i odczytuje hamowanie jako pośliz, mi nawet zdarzyło sie że silnik zgasł(na szczęscie przy małej prędkości) ja wymieniłem już 3 czujniki tyle że chciałem zaoszczędzić i kupiłem zamienniki za ok.180zł i to jest jedyny błąd,a akurat dzisiaj mi sie znów kontrolki zaświeciły i piernicze-dopuki są na gwarancji to jutro jade do warsztatu,każe ściągnąć wszystkie,dopłace różnice ceny i każe założyć orginalne. Tobie to samo radze, a jeśli nie ufasz warsztatowi to sam kup orginał podrzuć żeby ci założyli i miejmy nadzieje że problem zniknie . po"zabiegu" dam znać.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 01:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 131
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Moje BMW: e39 2.5 tds
Kod silnika: m51
no więc tak :) Sam miałem podobny problem i trochę wiedzy w tej kwestii nabrałem. Prawdopodobnie któryś z czujników jest uszkodzony i podaje fałszywe dane z koła, bądź uszkodzony ma przewód i raz podaje (stykną się) a innym razem nie (wybija błąd). W Twoim BMW system poślizgu tylnej osi działa na zasadzie zczytywania z każdego koła prędkości i analizowaniu ich, kiedy poślizg, natomiast nie mam pewności co do możliwości systemu w kwesti sterowania silnikiem i hamulcami, ale w tej wersji potrafi on chyba sterować przepustnicą i tylnimi hamulcami. Tutaj (choć to dalej dziwne) mogą pojawiać się wzrastające obroty - przepustnica.

Co zrobić? Jechać pod komputer. Nie trzeba zaawansowanych urządzeń, sam mam elektryka, który za 30 zł to sprawdził za pomocą chińskiego urządzenia diagnostycznego xD. Podpiął się pod komputer, wsiadł do samochodu, przejechaliśmy kawałek i o pracy czujników wiedział wszystko :P

Co do ich wymiany, u mnie padł jeden tylni i jeden przedni. Przedni wyszedł bez problemu, tylni rozwiercanie.
Co do kosztów.. Z allegro nie polecam, kupiłem, po 95 zł szt i odesłałem :) jeden nie podawał w ogóle informacji o prędkości, drugi je fałszował.
Zaryzykowałem po raz drugi, kupiłem zamienniki w zaprzyjaźnionym sklepie z częściami samochodowymi, 240 zł brutto OBA czujniki (przód + tył) i chodzą bezbłędnie. Tak więc nie jest konieczny oryginał, ale trafić na dobre zamienniki jest b, ciężko.

W e39 komputer za każdym razem po uruchomieniu silnika sprawdza stan czujników. Jeżeli wszystkie są podłączone to kontrolki gasną. Jeśli któryś z nich podaje fałszywe lub nie podaje informacji komputer głupieje, po czym najczęściej po chwili wybija błąd, zaświecają się obie kontrolki i nie mamy ABSu i ASC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 11:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 52
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e39 520
Kod silnika: M52B20
dzieki za rade.przypomnialem sobie ze jeden magik mi mowil cos o przednich sensorach abs.tylnie mam ori.wyszly po 400 zl ale to uk. te z allegro do kosza dalem.juz nie oszczedzam dwa razy drozej wychodzi:)))musze znalezsc polaka z kompem.troszke mam cykora jezdzic.slisko jak cholera a abs i asc daje mi max 15 minut w miescie i sie swieci.moze przednie tez wymienic?pocuduje i dam znac.bede informowal na biezaco.mam cyne o dobrym elektryku i chce go odwiedzic w przyszlym tygodniu.sprawdze jeszcze kable.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 12 stycznia 2010, 00:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e39
U mnie okazało sie że to ostatni 4 czujnik jest do wymiany i w sumie sie ciesze bo przynajmniej wiem że reszta zamienników działa i nie wysyła błędów a byłem przekonany że to jednak zamienniki są wadliwe. Jedna rzecz w moim przypadku jest nietypowa- mianowicie czujnik dopiero sie wyłącza przy danej prędkości,niekoniecznie takiej samej -raz ok.50km/h a raz przy 100. w kazdym razie morał z tego taki że poprostu kiedy czujnik zaczyna szwankować, to robi to dopiero przy pewnej prędkości, a jesli od razu padł to przy odpalaniu auta i teście przez komputer od razu zaświecają sie kontrolki. W moim przypadku możliwość wpływu zanieczyszczeń nie wchodzi w gre ponieważ mechanik przeczyścił co trzeba a i tak po kilku kilometrach znów odłączyło mi systemy.
Gosport- nie wymieniaj obu czujników,sprawdź błąd w komputerze i wymień ten który szwankuje>Mysłałem też o cenie którą zapłaciłeś za czujnik orginalny bo jak pamiętam dokładnie rok temu wynosiła ona 300zł,ale odowiedziałem sie - w polsce cena również jest koło 400zł, jak sie nie myle to 405 dokładnie także stówka więcej niż w roku poprzednim:/
Oczywiście czekam na wieści-doświadczenia i wiedzy nigdy za wiele:]
Rozwiązania problemu życze i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 11 grudnia 2015, 22:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e38
Witam wszystkich mam następujący problem. Podczas jazdy a dokladniej po przekroczeniu 50km/h wyłącza mi się asc i abs i jest tak za kazdym razem po odpaleniu samochodu. Wszelkie testy na komputerze nie wykazywaly żadnych błędów dodam ze stała u dwóch mechaników już i nie wiedzą co moze być przyczyną. Dodam że posiadam e38 740d 2000r. Z góry dzieki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] brak ABSu i ASC
PostNapisane: 11 grudnia 2015, 23:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Padl Ci prawdopodobnie jeden z czujnikow abs. Daj do porzadnego mechanika jak tamci nie potrafia zczytac bledow, bo nie ma tak, ze na desce masz choinke, a w ecu 0 bledow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL