BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 16 listopada 2009, 23:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Witam,
jestem posiadaczem X5 z 2002 roku 3.0d i od kilku tygodni mam z autem problem polegający na rozładowanym aku po nocy. Jest to usterka pojawiająca się raz na kilka dni (od 1 do 7). Rano idę do auta i np. potrafi być tak wyssany, że nawet auta z pilota nie da się otworzyć a innym razem po prostu nie ma siły obrócić silnikiem. Po odpaleniu z kabla i przejechaniu kilku kilometrów pali na dotyk resztę dnia a czasem dni. Ładowanie oczywiście jest OK i akumulatory też- przekładałem inne ale to nic nie daje. Elektrycy, którzy d tej pory naprawiali mi auto polegli robiąc masę innych rzeczy ale bez powodzenia. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

pozdrawiam
Grzegorz

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 16 listopada 2009, 23:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
A sprawdzałes czy jest jakis pobór prądu podczas postoju?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 16 listopada 2009, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Jest. 0,2A. Wcześniej było w wahaniach do 2,5 ale po wypruciu instalacji audio przez elektryka niby spadło i właśnie do 0,2 i teraz miało być super...nie jest. Insynuuje, że tym razem to wina NAVI, która jest nieoryginalna??? :szok: Ja mam wersję z dużą navi i z tego co wiem to bzdury mi wciska.

generalnie ten kłopot zawsze mam po nocy a nie w ciągu dnia co ciekawe. pierwszy raz pojawił się to p myjni ręcznej kiedy to właśnie nie odpalił samochód. Od 2 miesięcy sytuacja stale się powtarza.

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 16 listopada 2009, 23:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Czy jeżdzisz na krótkich trasach? pewnie,tak. Mam gdziś artykuł o takich kłopotach w X5,może znajdę. Na razie zrob to o czym pisze guzior, sprawdż amperomierzem podłączonym do aku po wyłączeniu wszystkiego i odczekaniu nawet 15 min ,jaki jest pobór prądu? czy coś nie kradnie prądu? ja tak miałem

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 16 listopada 2009, 23:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Zgadza się, po kilka kilosów - często (do pracy mam 1,5km;])Ale np. w niedzielę przejechałem 400 na trasie a dziś nawet kontrolki nie zapaliły się...Sprawdzę ten pobór sam jeszcze - może szybciej djdę do tego z Wami ni z elekrykiem u którego aktualnie mam auto :D

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 17 listopada 2009, 00:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
0,2A to za dużo,powinno być 0,02-0,005A coś ok. musisz znależć przyczynę nadmiernego poboru.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 17 listopada 2009, 00:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Bo mialem kiedys podobny problem z poborem pradu i przeszukałem forum, google ile powinien wynosic maksymalny pobor zeby nie rozładowywało aku i z tego co pamietam 0,2 to bylo sporo za duzo a powinno byc 0,02 ale nie dam sobie glowy uciac bo poprostu nie pamietam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 17 listopada 2009, 00:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
To może pomyliłem i jest właśnie nie 0,2 tylko 0,02? Jutro jeszcze się upewnię.

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 17 listopada 2009, 00:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
ja miałem pobór 0,5 A przy 2,5 w benzynie i po nocy też nie odpalał,przy dieslu 3,0 to widać 0,2A wystarczy.Czy ten elektryk szukał coś pobiera prąd? jeśli tak to jak to robil?

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 17 listopada 2009, 01:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
guzior napisał(a):
Bo mialem kiedys podobny problem z poborem pradu i przeszukałem forum, google ile powinien wynosic maksymalny pobor zeby nie rozładowywało aku i z tego co pamietam 0,2 to bylo sporo za duzo a powinno byc 0,02 ale nie dam sobie glowy uciac bo poprostu nie pamietam.



Kolega ma racje... 0.2 A to 200mA a przyjmuje się ze maksymalny pobór prądu przy uśpionej
elektryce ma być do ok 50mA czyli do 0.05A...U Ciebie jest 4 razy za dużo :dobani:
Jeśli nie pomyliłeś sie i faktycznie masz taki pobór to nie dziwię sie że aku po nocy nie daje rady
Proponuje kupić tani multimert (20-30zł) i samemu sobie to pomierzyć to bardzo prosty pomiar.
Jak bedziesz miał jakieś pytanie to śmiało pisz...

Pozdrawiam Lukasz_S

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 11:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Dziś odebrałem samochód od elektryka i jako powód ostatnich moich problemów podał akumulator, że złom i do wymiany. Dodatkowo jak stwierdził, że na moje życzenie(bo sugerowałem, że nie wyłącza się być może wentylator od kabiny) odpięto mi wentylator od kabiny :szok: Mam wymienić aku i wszystko będzie ok... teraz to jestem w szoku ...Jadę zaraz z tym aku na wysilkowy test i zobaczymy.

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 12:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
To ile w końcu tych amperów pobiera? co z tego ,że kupisz nowy aku skoro może pobiera 0,2 A.Elektryk powinien też sprawdzić jaki jest prąd rozruchowy akumulatora.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 12:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M42B18
Aku po kilkukrotnym rozładowaniu do zera może szlag trafić
marekb napisał(a):
co z tego ,że kupisz nowy aku skoro może pobiera 0,2 A

dokładnie,kupisz nowy i będzie to samo,sam najlepiej sobie sprawdzisz bo mechanik patrzy tylko żeby kasę wydrzeć :wsciekly: .Odpinasz klemę,podpinasz szeregowo amperomierz i jeśli jest pobór taki jak mówisz,wyciągasz bezpieczniki do momentu aż prąd nie spadnie,jeśli spadnie będziesz wiedział gdzie szukać usterki.pozdr

_________________
"..i nikt mi nie powie,że czarne jest czarne a białe jest białe"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Pobór jest na poziomie 0.03A więc powinno być OK. Kupiłem nowy aku bo tamten to już faktycznie szlag trafił po takiej ilości rozładowań. Dziś już nie zdążyłem sam zmierzyć Amperków ale jutro nie omieszkam popatrzeć ile faktycznie jest.

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 21:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
szarman, a jaki kupileś aku? ile Ah,jaki prąd?

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 23:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 44
Posty: 3
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E 39 TOURING
Kod silnika: M52 b25
Witam proponuję udac się do kogoś kto będzie w stanie sprawdzić czy auto sie "usypia" jak dopłączy pod gt1 i zrobi odowiednie pomiary to będzie wiedział czy moduł sim( moduł światłowodu) usypia się na noc może to być powód dla którego rozładowuje się aku Pozdraiwam

_________________
Elektronika w twiom samochodzie Zabrze tel. 501 307 283, 032 388 10 01 , Diagnostyka 60 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 18 listopada 2009, 23:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
agulkab napisał(a):
Witam proponuję udac się do kogoś kto będzie w stanie sprawdzić czy auto sie "usypia" jak dopłączy pod gt1 i zrobi odowiednie pomiary to będzie wiedział czy moduł sim( moduł światłowodu) usypia się na noc może to być powód dla którego rozładowuje się aku Pozdraiwam

to byłaby dobra rada,gdyby pobierał więcej prądu,a jeśli to jest 0,03A to jest ok,choć masz rację,gdyż można by wpisać polecenie usypiania wszystkiego. Ja mam coś takiego(kradło mi 0,5A) w module świateł i równo po 15min. pobór wynosi 0,00A.
W przypadku X5 3.0D problem jest bardziej złożony i niestety kolega kupując nowy akumulator nie do końca go rozwiązał...

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 19 listopada 2009, 08:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 44
Posty: 3
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E 39 TOURING
Kod silnika: M52 b25
Jeżeli pobór prądu jest 0,2A to można brac sim pod uwagę ale jezeli faktycznie jest to 0,02A to jest to za mało na sim i trzeba szukac innego rozwiązania.Musi Szarman lub jakis elektryk dokonac pomiarów i okoreślic sie jaki jes pobór prądu

_________________
Elektronika w twiom samochodzie Zabrze tel. 501 307 283, 032 388 10 01 , Diagnostyka 60 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 20 listopada 2009, 10:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 8
Moje BMW: X5
Akumulator kupiony - Varta Silver 100Ah. Godzina zakupu 16:00. Dzień nowy...godzina 9:00 - auto odpala lecz ze słyszalnym lekkim problemem. Podłączamy zatem szybciutko miernik, który mam przy prostowniku i pokazuje 75% jego mocy więc już wstępnie rozładowany.
Czyli wymiana aku nie załatwia sprawy, ani wyrywanie kabli od audio i wypinanie jeżyka. Pomiar Panowie elektrycy robą ale w ciągu dnia (pracują do 17ej) a ten problem zawsze jest po nocy. To w nocy coś wyssysa mi akumulator i w ten sposób nie dojdą. Teraz chcą wypiąć NAVI, że to musi być to bo ono pobiera troszkę.
Co do pomiaru poboru to jest 0,03A - dopytywałem elektryka a norma jest jak mi powiedział do 0,06.

_________________
------------------------
Hana-wa Sakuragi Hito Wa Bushi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] AKUMULATOR - rozładowany po nocy
PostNapisane: 20 listopada 2009, 18:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Tak jak napisałem wyżej,że kupując nowy akumulator nie rozwiązałeś problemu,niestety się to sprawdza.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL