BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 08:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 5 lipca 2012, 16:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 240
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: 523ia e39
Kod silnika: m52
witam posiadam 523ia 96 rok (w LPG). ale do tematu. włączam klimę po jezdzie po zatłoczonym miescie, temperatura wzrasta mi na termometrze zewnętrznym np z rzeczywistej 28stopni wzrasta nawet do 38 i dalej, dlaczego tak sie dzieje na włączonej klimie? (temperatura silnika ok w pionie) i druga sprawa jak jezdze na klimie i sie zgrzeje po miescie to wspomaganie ciezko działa, naprawde ciezko. spotkał sie ktos z czyms takim?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 5 lipca 2012, 17:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Zobacz czy czujnik temperatury zewnętrznej jest pod autem w prawym przednim rogu - może jakiś magik nie wiedział gdzie go zamontować i np owy czujnik wisi gdzieś obok przewodów od klimy które się nagrzewają i powstaje przekłamanie temperatury, co do wspomagania to może szwankuje chłodzenie owego płynu ?

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Ostatnio edytowano 5 lipca 2012, 22:29 przez Kostek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 5 lipca 2012, 18:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Co do wspomagania, to też tak mam, kilka manewrów w ciepły dzień na parkingu i puchnie :/. Nic z tym na razie nie robię dopóki nie będzie bardzo uciążliwe, a jeżdżę tak już ponad rok od pierwszych objawów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 6 lipca 2012, 17:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 240
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: 523ia e39
Kod silnika: m52
czujnik jest na swoim miejscu, nic w buni nie jest przerabiane. PRYJOM jak bys znalazł przyczynę to daj znac. tak w ogóle to rok temu wymieniałem płyn na nowy ale nowy to chyba lepszy nie gorszy:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 9 lipca 2012, 12:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M54B30
Sprawdź czy wisco dobrze działa. Przegrzewa się chyba płyn. Za wysoka temperatura jest coś mi się wydaje w komorze. Wskazówka na zegarach może nie iść w górę, bo pion ma zakres bodajże 90-105 stopni. Mniej więcej dokładnie nie pamiętam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 9 lipca 2012, 18:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Pion jest od 74 do 115 stopni, ale kolega Andrzej87 ma rację, przegrzewa się płyn. Dziś tak sobie myślałem o tym problemie i doszedłem do wniosku, że obecnie on nie występuje. Jedyne co robiłem w międzyczasie to wyczyściłem chłodnice klimy i cieczy z pyłu. Była tak zabita syfem, że przepływ powietrza był gdzieś na 1/3 jej powierzchni. Po tym zabiegu spadła temperatura silnika co pozwoliło zauważyć, że mam niesprawny termostat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 9 lipca 2012, 19:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 240
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: 523ia e39
Kod silnika: m52
heh głupia sprawa bo wisco mam nowe 2 miechy temu wymieniłem, wiec nie wiem dlaczego by miał sie grzac, ale nie mówie nie. nie wiem jak z tym wentylatorem klimy czy siw włacza (ten elektryczny) rok temu działal w tym nie zauwazyłem zeby chodził.
PRYJOM- jak wyczysciłes chłodnice? myjką cisnieniową? od zewnątrz od srodka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 problem klima. czujnikiem temp
PostNapisane: 9 lipca 2012, 20:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Spuściłem płyn z układu chłodzenia, wyjąłem chłodnicę płynu, bo można ją łatwo wydemontować i sprężonym powietrzem starałem się usunąć cały syf między żebrami chłodnicy. Były miejsca tak zabite, że musiałem szczotką drucianą pomóc. Całość z odpowietrzaniem nie trwała dłużej niż godzinę. Czy myjką ciśnieniową, można spróbować, może efekt będzie lepszy. Przy okazji chłodnicę klimy też warto przedmuchać. A ten wentylator od klimy jak ma zabite chłodnice to chodzi na wyższych obrotach i dużo częściej. Tak, że warto to zrobić, bo najprawdopodobniej u mnie to było przyczyną, że się spalił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL