BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Witam mam problem z ABS. W czerwcu zaczął się problem bo kontrolka ABS mi się zapalała co jakiś czas. Czasem od razu się zapalała i po iluś km zgasła a nieraz na odwrót. No i po jakimś czasie kontrolka się zapaliła i nie zgasła do dziś. Myślałem że to czujnik, czytałem wszystkie fora ale koniec końców pojechałem na diagnostykę komputerową i wyskoczył błąd POMPY ABS. Nie czujniki tylko pompa. Generalnie przed tym mryganiem ABS wymieniałem wysprzęglik bo mi pedał w podłogę wchodził. Wymieniałem wtedy płyn hamulcowy i odpowietrzałem wysprzęglik i czytałem że hamulców nie muszę odpowietrzać. Nie wiem czy to ma jakiś wspólny związek ale już mnie to [cenzura], jeszcze zima idzie, a tu bez ABS. Generalnie jeżeli to pompa to nie wiem czy to robić bo to trzeba wszystkie rurki odkręcać i potem odpowietrzać wszystko a i jeszcze nie wiadomo jaka używana pompa będzie, a za regenerację sterownika samego gość krzyczy 300 zł co nie daje pewności działania bo może być zepsuta sama pompa. Może być walnięty na przykład przekaźnik i taki błąd pompy wywala czy jak. Jak ktoś się zna to proszę o jakieś rady. Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 20:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Odepnij wtyke z pompy i podaj prad na zasilanie,zobacz czy reaguje a jak ci sie chce to sprawdz jeszcze raz wszystkie czyjniki abs zwyklym multimetrem ile kazdy kohm ma a musi miec w granicach 1,20kohm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 22:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Wtykę z pompy ale tą okrągłą co się łączy z bezpiecznikami tam czy ten ala sterownik taki co do pompy wchodzi prostokątna wtyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 19:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Prostokatna wtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 20:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
rozumiem że sterownik masz na pompie ? obstawiam zimne luty, nie trzeba do tego fachowca za 300zł :) ja sam poprawiłem luty i wszystko zagrało super.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 22:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Sprawdź czy nie masz za dużo płynu hamulcowego w zbiorniczku. Jeśli jest za dużo, czujnik będzie świrował. Przerabiałem to w zeszłym roku. Miesiąc czasu męczyłem się zanim doszedłem o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 13:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
Ja przerabialem pompe ABS w swoim kompakcie E36. Ona jest zintegrowana ze sterownikiem, mozesz sprobowac porady kolegi powyzej, aczkolwiek watpie by to pomoglo - po jakims czasie pompa moze po prostu zdechnac. Nie wiem czy masz rowniez kontrole trakcji (ASC), ale i za to owa pompa jest odpowiedzialna (mi sie swiecily dwie zolte kontrolki zatem: ABS i ASC - zatem oba podstawowe systemy bezpieczenstwa byly nieaktywne).

Nowa pompa ABS z ASO kosztuje mniej wiecej 7000 zl :szok: Kupilem uzywke od E46 (bo mialem silnik z E46 juz, ten 1.9) za 220 zl z przesylka. Montaz i kodowanie 300 zl (trzeba zakodowac ja jeszcze odpowiednio). Do E36 obstawiam, ze ta pompa bedzie tansza.

_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 16:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Po co mu zaraz wciskacie na glowe o kodowaniu itp,najpierw niech ogarnie podstawowe rzeczy a dopiero poniej bedzie sie martwil co dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
A nie da się zrobić regeneracji pompy ABS? Kupić używke to jedno ale ile pochodzi to nie wiesz, wydam 200 na pompę 300 na kodowanie i się okaże że po miesiącu mi znowu padnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 18:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Karmazyn napisał(a):
Sprawdź czy nie masz za dużo płynu hamulcowego w zbiorniczku. Jeśli jest za dużo, czujnik będzie świrował. Przerabiałem to w zeszłym roku. Miesiąc czasu męczyłem się zanim doszedłem o co chodzi.


A po usunięciu nadmiaru płynu zgaśnie błąd sam czy trzeba jechać usunąć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 15 grudnia 2017, 18:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Jeśli pozbędziesz się nadmiaru płynu, to po przekręceniu stacyjki kontrolka zaświeci się jak zawsze i zgaśnie. Nic nie musisz więcej robić, nie będzie żadnego błędu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 17:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Odessałem dwie pełne strzykawki tego płynu bo było ponad max, teraz jest między min i max i nic kontrolka pali się dalej. Pojechałem nawet ok 200 m i mocno przychamowałem ze dwa razy i koła się blokowały kontrolka nie zgasła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 17:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Zmierzysz wkoncu rezystancje tych czujnikow abs po kolei ????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 17:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Nawet nie mam miernika :/ Wiem kosztuje 30 zł kupię na dniach ale ktoś mu wytłumaczy jak to się robi? bo wgl nie umiem się obsługiwać tym muktimetrem, gdzieś coś kiedyś czytałem to się pogubiłem, jakieś żarówki jakieś rezystory ktoś coś pisał nie wiem o co kaman


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 18:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Zadne zarowki ani rezystory,zwykly miernik w lape rozpinasz wtyke od czujnika i mierzysz miernikiem na kohm ma wyjsc 1.20 jak zakrecisz kolem ma sie zmieniac rezystancja taka cala filozofia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kontrolka ABS
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: e36 320 i
Kod silnika: M50B20
Ok dzięki dobra to będę pisał w weekend xo i jak bo w sobotę za to się wezmę jak nie bd padać kurde :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL