BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 02:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 20 listopada 2009, 19:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: radomsko
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54
Witam. Posiadam E36 318is 1996r i mam problem mianowicie grzeje mi sie silnik w korkach ze az woda sie gotuje i ten korek na termostacie wybija i wylew płyn. Nie wiem czemu sie przegrzewa skoro wisko pracuje. co moze byc tego przyczyną? No i tez tak stalo mi sie dzisiaj po czym jak chcialem dolac płynu na maxa to zaczał on sie wylewac gdzies za silnikem, cięzko okreslic skad poniewaz nie widac ani od góry ani od spodu z kanału. Z czego to moze sie lać? I jak sie do tego dostać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 21 listopada 2009, 10:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
shave napisał(a):
Witam. Posiadam E36 318is 1996r i mam problem mianowicie grzeje mi sie silnik w korkach ze az woda sie gotuje i ten korek na termostacie wybija i wylew płyn. Nie wiem czemu sie przegrzewa skoro wisko pracuje. co moze byc tego przyczyną?


Zepsuty termostat, visco, korek w zbiorniczku wyrównawczym, pompa wody, zapowietrzony układ chłodzenia, zapchana chłodnica, wydmuchana uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica, pęknięty blok silnika.

shave napisał(a):
No i tez tak stalo mi sie dzisiaj po czym jak chcialem dolac płynu na maxa to zaczał on sie wylewac gdzies za silnikem, cięzko okreslic skad poniewaz nie widac ani od góry ani od spodu z kanału. Z czego to moze sie lać? I jak sie do tego dostać?


Tutaj może pomogą http://twojeprzeznaczenie.pl/Wrozenie-z-fusow.html

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 21 listopada 2009, 11:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
jak mi poszła pompa wody to ciśnienie, które się wytworzyło rozerwało zbiorniczek wyrównawczy gdyż miałem wcześniej tam małą dziurkę. I całe szczęście, że tak się skończyło, bo zawsze mogło wywalić uszczelkę pod głowicą :D tak więc gotowanie się wody jest zawsze nie bezpieczne dla naszego silnika. Przyczyny mogą być różne jak przedmówca mówił.
Wyciągnij bagnet i zobacz ile masz oleju w silniku, jeżeli jego stan podniósł się znacznie, czyli jak jest dużo więcej niż miałeś wcześniej to z pewnością woda przedostała się do silnika przez uszczelkę pod głowicą, która nie wytrzymała. Hmmm znowu jak byś miał zapowietrzony układ to woda (płyn chłodniczy) by chyba nigdzie nie uciekał, skutkiem tego było by tylko albo aż przegrzewanie się silnika. Wisko możesz sprawdzić manualnie :P czyli spróbuj zatrzymać wiatrak, jeżeli stanie bez oporów to wisko do wymiany. Pracę popmy wody też da się raczej zauważyć, odkręć korek od chłodnicy i patrz się w zbiorniczek, tymczasem niech ktoś doda gazu, jeżeli zauważysz, że z chłodnicy woda wylatuje pod większym ciśnieniem to raczej pompa jest OK. Nie chcę Cię straszyć ale jak mówisz, że ucieka, którędyś woda z za silnika to być może kolega Bobby_Valentino może mieć rację z tym pękniętym blokiem silnika, albo możesz jeszcze sprawdzić bo może koło nagrzewnicy poluzował Ci się przewód i tamtędy woda ucieka.

Bobby_Valentino napisał(a):

Myślę, że jest to jakaś medota rozwiązania tej zagadki :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 21 listopada 2009, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: radomsko
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54
poziom oleju sie nie podniosl, licze ze to ten przewod sie tam poluzowal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 22 listopada 2009, 11:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Mrozy
Witam i przepraszam za podpięcie się do tematu, ale kerde mam podobny problem. zagrzal się silnik, aż się zaświeciła kontrolka (martwie sie zebym go nie przegrzal :/), plyn też mi wyciekł. Pod silnikiem widać że jest mokry koło wiskozy na samym dole, jak chciałem dolać to znów wyleciał i dzis o 5 rano hol :/. Pozdrawiam i powodzenia, ja jeszcze dziś wejdę do kanału mimo że niedziela, bo nie bedę i tak o niczym innym myślał :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 27 listopada 2009, 00:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 750
Kod silnika: 5000CM
Witam.posiadam BMW e32 z 1990 roku z 5litrowym silnikiem v12,mam tez problem z gotujacym sie plynem chlodniczym.jesli jade w trasie wszystko ok,jesli w miescie gotuje sie strasznie i plyn ucieka wezem obok chlodnicy.zastanawiam sie czym moze byc to spowodowane.oleju w silniku jest taki sam poziom jaki byl.prosze o jakas podpowiedz.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 27 listopada 2009, 00:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
maniolo_socho napisał(a):
Witam.posiadam BMW e32 z 1990 roku z 5litrowym silnikiem v12,mam tez problem z gotujacym sie plynem chlodniczym.jesli jade w trasie wszystko ok,jesli w miescie gotuje sie strasznie i plyn ucieka wezem obok chlodnicy.zastanawiam sie czym moze byc to spowodowane.oleju w silniku jest taki sam poziom jaki byl.prosze o jakas podpowiedz.pozdrawiam

Skoro w trasie pęd powietrza ładnie chłodzi i nie ma problemów, to znaczy, że w mieście wiatrak nie potrafi zastąpić pędu powietrza, podczas stania w korku. Będzie to więc wisko.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 27 listopada 2009, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Mrozy
Tak jest, moze to byc wisko, moze tez byc podobnie jak u mnie. lozyska poszly w pompie i wiatrak oparl sie o plastikowa oslonke i stal w miejscu. temperatura sie nie podnosila na czerwona kreske chociaz nie bylo az tak zimno w ostatnia sobote, ale napewno bys zauwazyl, ze wiatrak stoi w miejscu ;). Wiec zobacz jak pracuje, napiecie paska, szajby, no i wisko. kiedys jak wysiadlem z auta uslyszalem jakis inny dziwek ktorego nie bylo a silnik normalnie pracowal cicho i rowniutko, nie przejmowalem sie tym az tak mocno, a powinienem- bo bylo to wysypane lozysko na pompie, potem stracila szczelnosc i uciekl plyn, no i czerwona kontrolka :przestraszony: , najlepiej uczymy sie na bledach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 27 listopada 2009, 16:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 750
Kod silnika: 5000CM
w tej chwili juz wiem co jest.wisko no i niestety uszczelka pod glowica.maslo na korku od oleju i spaliny w plynie chlodzacym odczynnik barwi sie na zolto.czyli remont silnika.bedzie bolalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 30 listopada 2009, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Mrozy
kolega przegrzal e30, paliwo w oleju, prychal i kopcil, nie chcial zapalac... sam wymienil uszczelke (nieco wydmuchnieta :)) juz sklada, czeka tylko na termostaty jakies 2. wyszlo go chyba jakies 200zl niespelna no i wlasna praca. uwaga na rozrzad! powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 30 listopada 2009, 20:41 
witam,jetem mechanikiem i dam Ci rade kolego,jak juz podejmiesz sie tego remonciku to zainwestuj i zrob to raz a do porządku jak masz zamiar tym autkiem troche pojezdzic.A wiec obowiązkowo glowica do wyspecjalizowanego warsztatu i tak nich Ci sprawdzą ją na szczelnosc potem planowanie płaszczezny i cała obrobka czyli jak wyglądaje gniazda,prowednice ,zawory ,jak trzeba to wymieniac troche koszt ale trudno,jak juz będziesz montowal to kup dobrą uszczelke pod głowice np. victor reinz albo erlik klinger,śruby nowe by sie też przydaly i oczywisci wszcystkie nowe uszczelki pod kolektory,pokrywa zaworow itp. i simer na walek rozrządy.Chyba ze chcesz to pocisc to tylko szczelnosc i plaszczezna. Jak czytam ze goscia wyszedł remont 200zł to naprawde,chyba za 200zl. piwa przy tym wypil .pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 30 listopada 2009, 21:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Mrozy
kolego mechaniku, niecale 200zl ;). wymiana tylko uszczelki i dwuch termostatow i to byl inny przypadek wiec nie sugeruje wcale ze naprawa starej 318'ki wyniesie tyle samo co 750 :D. to ma jezdzic i jak sie okazuje nie w kazdym przypadku trzeba sie prosic fachury zeby znalazl chwile czasu :D:D i oddawac niepotrzebnie kase ;D pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 750
Kod silnika: 5000CM
z tego co sie orientuje.to takie cos z robocizna ok 2tysiecy,ale juz znalazlem caly silniczek i niedlugo montaz.dziekuje za dobre porady,sporo mozna sie dowiedziec czasem nie amjac o czyms pojecia.napisze jak juz zamontuje v12 jakie efekty:)pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 750
Kod silnika: 5000CM
aha i przypominam ze w v12 sa dwie glowice i dwie uszczelki:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 3 grudnia 2009, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 750
Kod silnika: 5000CM
Jesli ktos bylby zainteresowany to posiadam do sprzedazy w pelni sprawny silnik m20 ze skrzynia,komputerem pompa paliwowa i innymi gratami za grosze,oraz silnik m70 na czesci lub w calosci z wywalona uszczelka tez za grosze.kontakt 603986100


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 5 grudnia 2009, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: radomsko
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54
A więc rozwiązałem mój problem. Okazało sie ze pękł mi plastikowy trójnik znajdujący sie z tyłu silnika. Bardzo ciezko bylo sie do niego dostac ale sie udało. Wąż wstawiony na swoje miejsce i wszystko gra :) pozdrawiam i dzieki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: radomsko
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54
A orientuje sie moze ktos czy w e36 znajduje sie jakis zawór który wypuszcza płyn chłodniczy w sytuacji gdy zwieksza sie jego cisnienie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 20:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
shave napisał(a):
A orientuje sie moze ktos czy w e36 znajduje sie jakis zawór który wypuszcza płyn chłodniczy w sytuacji gdy zwieksza sie jego cisnienie?

bodajże korek trzyma do jakiegoś ciśnienia :looka: z innych rzeczy nic mi na ten temat nie wiadomo :zawstydzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: radomsko
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: m54
Wie moze ktos co to za czarna przykrywka pokazana na zdjecach i jaka pełni funkcje, bo zauwazylem ze gdy ona mi wystrzeli to ucieka znaczna ilosc płynu chłodniczego. Zdjecia zamiesciłem z kilku stron zeby lepiej mozna było skojarzyc. Silnik m44.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/387b0149acdc8efb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/db691260458989fd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/930e9c46ad9fe9e6.html


Ostatnio edytowano 11 grudnia 2009, 19:57 przez shave, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Uciekący płyn chłodniczy/ przegrzewanie w korkach
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 19:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
nie ma fotek... coś nie czyta...;/.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL