BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 21 listopada 2009, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Witam wszystkich kolegow:) na poczatek chciałbym sie z Wami przywitac, poniewaz jestem tu nowy:) Koledzy mam taki problem, jestem swiezym posiadaczem BMW E36 325i 2,5 sedan i mam kilka spraw do Was:), a mianowicie gdyby ktoś mogl mi powiedzieć co konkretnie ma byc podswietlane w desce rozdzielczej tego auta? auto jest z 91 roku i czesc zaroweczek jest juz spalona, chcialbym je wymienic na nowe ale niewiem co dokladnie ma byc podswietlane:(, kolejne moje pytanie to to ze gdy otworze drzwi to nie zapala sie swiatlo w kabinie, niema znaczenia ktore bym otworzyl, natomiast jezeli wlacze to swiatlo recznie to swieci normalnie:( Pomocy koledzy co moge z tymi dwoma rzeczami zrobic??


Ostatnio edytowano 22 listopada 2009, 11:33 przez polanarbk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z elektryką w kabinie
PostNapisane: 21 listopada 2009, 22:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
co ma być podświetlane ? - generalnie to wszystko jest podświetlane :rotfl:
wklej jakieś zdjęcie tej deski bo bmka ma różne wyposażenie - możesz nie mieć komputera pokładowego, klime manualną bądź automatyczną itp...
a co do tej lampki to powinna się zapalać przy każdym otwarciu drzwi gdy ten przycisk jest w położeniu środkowym

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z elektryką w kabinie
PostNapisane: 22 listopada 2009, 00:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
ale zdjecie w dzien czy w nocy?? jest to najbogatsza wersja tej 325 czyli pelny komputer, klimatyzacja manualna, halogeny przod/tyl, elektryczne szyby itd... Generalnie chodzi mi o to czy pokretlo od wlaczania swiatel ma byc podswietlane?? oraz czy symbole przy wlacznikach halogenow tez maja byc podswietlane?? czytalem gdzies w internecie ze po otwarciu popielniczek tez powinno byc swiatlo a u mnie we wszytkoch tych przypadkach jest ciemno i ciezko w nocy... Tak samo jest ze schowkiem po stronie pasazera - ciemno:(, natomiast na panelu od sterowania nadmuchem nie swieci nic :(. Co do tego oswietlenia kabiny to przelacznik jest ustawiony w odpowiednij pozycji i wyglada to tak jakby zadna krancowka nie dawala sygnalu ze sa otwarte drzwi. Jest mozliwe ze padly wszytskie 4ry??

przepraszam ze tyle tych pytanie ale jako swiezy uzytkownik BMW prosze o zrozumienie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
koledzy pozmoze ktos?? :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 14:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: Lbn
Moje BMW: E36 320 24V 150 PS
Kod silnika: M50
Kolego skoro masz najbogatsze wyp. to powinny działac praktycznie wszystkie kontrolki na desce poza tymi które są stosowane do diesla gdyż deska jest standardowo przygotowana do obu wersji silnikowych. A jesli chodzi dokładnie to nie wszystkie kontrolki się będą palić cały czas. Proponuje ci założyć wszystkie żarówki bez dieslowych. Natomiast przy przełączniku od halogenów i świateł powinno też być światło. Nawiew rozbierż i sprawdż żaróweczki jak zdejmiesz pokrętła i odkręcisz bodaj 2 sróbki powinno być widać żarówki. w popielniczkach również powinno być światło musisz rozebrać tunel środkowy tam standardowo są kable z kostkami puszczone włóz nowe żarówki i w popielniczkach jest mjejsce na nie zeby było podświetlenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 16:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
w momencie włączenia swiatel powinno sie swiecic: wyświetlacz komputera, wszystkie przyciski komputera podświetlone, pokrętła od klimatyzacji powinny byc podświetlone, takie rzeczy jak przyciski szyb, awaryjnych, grania foteli wszystko to powinno byc podświetlone
pokrętło od włączania świateł ma podświetlona taka mała biała kreseczke, symbole wokół niej też powinny byc podświetlone, symbole od włączenia przeciwmgielnych tak samo - każdy przycisk w bmce jest podświetlony

zapalniczka i podświetlenie popielniczek ma takie żaróweczki zintegrowane z wtyczka i one często sie przepalają musisz je wypiąc i sprawdzic
w schowku u góry musisz zdjąc ta pomarańczowa osłonę lampkiby dostać sie do żaróweczki

pierwsze co to posprawdzaj wszystkie żarówki i wtyczki czy dobrze stykają
i zobacz też żaróweczki w zegarach często padają albo ktoś je specjalnie wypina jak np ABS nie działa

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 18:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
dziekuje koledzy za obszerna odpowiedz:) kontrolki w licznikach mam wszytskie ok, chodzilo mi wlasnie o te wlaczniki swiatel, halogenow, pokretel nawiewow, popielniczek i schowka. Teraz jeszcze tylko czy ktos moglby powiedzieec mi jaki typ/model zaroweczek w tych rzeczach jest?? dla wszystkich tych rzeczy sa jednakowe zaroweczki?? chcialbym przed rozkrecaniem najpierw je kupic i dopiero rozkrecac.... A z tym oswietleniem kabiny po otwarciu drzwi ma ktos jakis pomysl co to moze byc??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
koledzy powiedzicie mi tylko jaki typ zarowki wchodzi do podswietlanie w/w elementow i co z tym osw kabiny po otwarciu drzwi??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 21:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Żarówki masz różne, albo takie wtykane jak do zapalniczki albo takie jak do licznika (R5 czy jakoś tak). Z tym światłem to sprawdź krańcówki w drzwiach.

Co do podświetlenia:
Obrazek
Prawie jak USS Enterprise :D

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 22 listopada 2009, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
kolego jestes wielki!! :) o to wlasnie mi chodzilo, jutro jade do sklepu motoryzacyjnego i mam nadzieje ze jak powiem do czego potrzebuje to dadza mi odpowiednie zaroweczki a raczej to powinny byc 1,2/12V :super:
co do tych krancowek to sprawdze je jutro ale raczej to nie one bo raczej malo mozliwe ze padly by wszystkie 4ry?? :zdziwko: pozatym nawet gdy wylacze silnik to nie zapala sie swiatlo w kabinie czyli gdzies musi byc przerwany kabel, sprawdzilem wiazke w klapoie bagaznika i jeden przewod byl przerwany ale od lampki w bagazniku :( jakies inne propozycje ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 11:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
ok zaroweczki juz mam, zostalo to oswietlenie kabiny, ma ktos jakais pomysl co moze byc z tym??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 11:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
TomekB, dobra fota :) dziś wieczorem sobie porównam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 13:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M54B25
Witam
Panowie podpinam się do tematu z tym że u mnie świeci wszystko z wyjątkiem zapalniczki, z tego co widzę na fotce którą umieścił kolega powyżej to ten cały oring dookoła jest podświetlany, wyciągałem to ustrojstwo i nie widziałem tam żarówki, przednia popielniczka świeci a w tej z tyłu nie ma kabelków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 14:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
W zapalniczce jest wtykana żaróweczka, poszukaj dokładniej może ktoś wyciągnął oprawkę z gniazda.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
koledzy wszytskie zaroweczki juz wymienione :) srodek swieci idealnie takze jeden problem rozwiazany :hurra: zostaje jeszcze problem z wlaczeniem oswietlania po otwarciu drzwi, krancowki sprawdzone i sa ok, powiedzcie mi gdzie zchodza sie kable z wszytskich krancowek do np jakiegos sterownika?? i gdzie on moze byc??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 15:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
trudno było się dostać do żarówek od przełącznika świateł i halogenów ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
nie :) odkrecasz jedna srobke ktora znajduje sie pod tymi wlacznikami i wycagasz caly ten wlacznik razem z kratka nawiewow, pozniej odczepiasz wszytskie kable i masz w rece ten caly sterownik z zarowka, Tylko uwazaj bo do halogenow poprowadzone sa swiatlowody i zebys ich nie zlamal :cool:

koledzy a jak wyciagnac zapalniczke zeby w niej wymienic zaroweczke?? i co z tym oswietleniem kabiny :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 16:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
polanarbk napisał(a):
koledzy a jak wyciagnac zapalniczke zeby w niej wymienic zaroweczke??


Ściągnij mieszek i tam dojdziesz do oprawki, jest od przodu, wyciąga się do dołu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 17:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
ok:) to zostalo teraz tylko jedno. To oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi. Co z tym mozna zrobic??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] oswietlenie wnętrza
PostNapisane: 23 listopada 2009, 17:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Trzeba szukać.
Ja bym zaczął od przycisku w lampce, np. zwarł kable tak jakby przycisk był w neutralnej pozycji i zobaczył co się stanie.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL