BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 15:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: BMW E46 Coupe 320Ci
Kod silnika: N42B20
witam
fura zrobiona silnik cyka i chodzi pieknie w sumie mile zaskoczenie przy odbiorze mialo byc 900 zl a zaplacilem 800 zl :)
Latam juz drugi tydzien i wszystko ok, fachman jest w Raszynie kolo Warszawy jak by ktos chcial namiar to piszcie na PW to podam telefon i adres.
Naprawde gosc robil fure 2 dni i w sumie musial rozbierac silnik 5 razy zeby ustawic odpowiednio ale udalo sie i jestem bardzo zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 maja 2010, 08:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Moje BMW: E46 318 2002r
Kod silnika: N42
To jakie są jeszcze kolego wady tego silnika bo właśnie rozpatrywałem zakup BMW Touring właśnie z tym silnikiem. A skoro się Się pan specjalizuje w BMW to jaki silnik w 3 by pan polecił. ( zależy mi w miarę na ekonomiczności robię około 30 tyś km rocznie, tego chciałem zagazować) .
Swoją drogą proszę o jakiś numer tel. to do pana zadzwonię i wtedy sobie pogadamy.

_________________
brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 22 maja 2010, 10:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
Witam ponownie.
oddałem auto tydz. temu do szpeca od bmw.sprawdził mi cala valvtronic ,stwierdził ze wszystko ok.
wgrał nowy program do kompa,i nic nie pomogło.
Sprawdził jeszcze napinacz łańcuszka i powiedział ze bmw miało akcje wymiany tych napinaczy i u mnie nie było to zrobione z reszta swierdzil ze stary napinacz jest za mieki .Wymienił mi ta cześć no ale nie ma żadnej poprawy jak klekotało tak dalej klekocze na ciepłym odgłos jak maszyna do szycia :(
Nie wiem co mam robić moim zdaniem odgłos wydobywa się z okolic tylu sinika gdzieś bliżej sprzęgła i tak się zastanawiam czy to nie sprzęgło ,ale na wciśniętym i puszczonym sprzęgle nic się nie zmienia.
Jest możliwe żeby sprzęgło tak terkotało ???
Pozdro

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, 19:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Witam, chcialem sie podlaczyc do tematu i zapytac Was koledzy czy udalo sie Wam rozwiazac ten problem? Znajomy ma e46 n42b20, objawy tak jak powyzej:
-glosna praca rozgrzanego silnika,
-odczuwalne bardzo delikatne wibracje drazka zmiany biegow, odczowalne rownierz na fotelu i podlokietniku na drzwiach (nie jest to bardzo uciazlice).
Na poczatku myslelismy ze jest to typowy odglos dla tego silnika lecz po przeczytaniu tego tematu i tego co napisal kolega kriskros,
Cytuj:
czy u ciebie gałka zmiany biegów się telepie na biegu jałowym,bo ja mam taki objaw i się zastanawiam czy ten klekot ma coś wspólnego z tymi drganiami
sam juz nie wiem.
Czy wymiana napinacza i ponownje ustawienie lancucha cos zmieni?
Jakie moga byc konsekwencje w przypadku nieingerencji?
Z gury dzieki. Pozdrawiam Lukasz

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Ostatnio edytowano 24 sierpnia 2010, 21:42 przez Lookhashi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, 20:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
witam jak chcesz porównaj sobie z tym dźwiękiem tak tylko ze u mnie nie ma żadnych drgań


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, 21:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
No Witam!
Ciezko powiedziec, u Ciebie na filmiku slychac to bardziej, troszke wyrazniej.Jest to odglos przypominajacy cykanie (patrz filmik 28sekunda) oraz nizszy odglos dobiegajacy z okolic glowicy
Co do wibracji to najpierw na sprawdzenie pojda poduchy pod silnikiemi i skrzynia...
W sumie wydaje sie to blacha sprawa ale nie daje nam to spokoju, lepiej nie ryzykowac awarii rozrzadu :przestraszony:
Pozdrawiam

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 17 września 2010, 09:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Witam!
Tak tylko w ramach uaktualnienia tematu. W aucie wymieniony zostal napinacz lancuszka rozrzadu... i motor dalej po rozgrzaniu charakteryzuje sie specyficznym dla siebie odglosem. Udalismy sie do innego warsztatu (btw. wlasciciel tez ma bunie z n42b20 pod maska)
i u niego jest tak samo-mowi, ze jest to charakterystyczny odglos dla tego silnika gdy nabierze temperatury i zeby sie tym nie martwic. ps.jego auto ma przejechane 300k/km dotychczas raczej bezproblemowo :padam:
Pozdrawiam Lukasz

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 8 października 2010, 13:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 38
Lokalizacja: Podlaskie, BMN
Moje BMW: E 46 318 i 2003r.
Kod silnika: N42 B20
Hej. Odgrzewam temat. Kupiłem własnie taką bunie (E 46 318 i 2003 rok silnik 1995 cm N42B20)
U mnie jest to samo przebieg 140.000 a klekocze jak dieselek, załozyłozyłem gaz i teraz doszło klekotanie wtryskiwaczy gazowych.... to już całkiem dizel :)
Podajcie jak ktoś znalazł rozwiązania inne niż kolega sieniak (sieniak strzelił w 10 i ja idę jego sladami)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 10 października 2010, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 38
Lokalizacja: Podlaskie, BMN
Moje BMW: E 46 318 i 2003r.
Kod silnika: N42 B20
sieniak,
hej. odp mi proszę na priva


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 10 października 2010, 20:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Czemu na prv nie możecie podać tutaj rozwiązania? A potem że 10 tematów o jednym i tym samym, bo ktoś zadaje pytanie i oczekuje w sekundzie 100 odpowiedzi i najlepiej 100% trafnych, a potem zapomina sobie żeby napisać co było przyczyna jego problemu.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 11 października 2010, 06:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 38
Lokalizacja: Podlaskie, BMN
Moje BMW: E 46 318 i 2003r.
Kod silnika: N42 B20
GP-T1000,
kolego na privie prosiłem aby podał namiary do mechanika, który naprawił mu wóz. Rozwiązanie zostało podane jak na tacy, przeczytaj ten wątek cały.
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 4 listopada 2010, 12:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
:cisza:


Ostatnio edytowano 4 lutego 2011, 10:14 przez bmwn42, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 17 listopada 2010, 17:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Witam koledzy
Miałem identyczny problem. Wymieniałem wszystko w ASO BMW w Warszawie. Wszystko tzn: napinacz oraz zespół regulacyjny wałka rozrządu zaworów wydechowych oraz zaworów ssących. To wszystko mimo kosztowne bo 3000 zł to pomogło i od tamtej pory BUNIA lata aż miło. Chciałem wymienić wszystko żeby nie cykać po jednej części. Fakt faktem może być i tak ze wymieniłem za dużo ale teraz wszystko zrobione i 2 lata gwarancji.
Koledzy a czy z tymi silnikami N42 to naprawdę jest tak źle czy to tylko gadanie :) bo u mnie po tej naprawie nie mam sie do czego przyczepić. Jakoś nie chce mi sie wierzyć że wszystkie N42 to szrot. Moja wyprodukowana pod koniec 2002 r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 17 listopada 2010, 20:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Witam!
KOPIK, dobrze,ze udalo sie tobie rozwiazac problem nekajacy twoje N42 :super:
Cytuj:
Koledzy a czy z tymi silnikami N42 to naprawdę jest tak źle czy to tylko gadanie
To zalezy, ogolnie patrzac na temat niewielu wlascicieli eNki ma powody do narzekan,tylko nieliczni zawarli glos dyskusji wiec nie moze byc z tym az tak zle. Jesli mozesz napisz od siebie jak to bylo w twoim przypadku?
Od siebie dodam ze mialem sprawdzony valvetronic i wymienilem napinacz rozrzadu i nie jest zle. Jedyne czego nie ogarniam jest problem drgan na drazku zmiany biegow,lekkie wibracje odczowalne na fotelu i podlokietniku na drzwiach :( Miales taki problem w swojej buni? Pozdrawiam Lukasz

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 18 listopada 2010, 11:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42
Lookhashi: wiesz co u mnie nie było takich drgań zebym to czuł na podłokietniku. No owszem jak stoje sobie to lewarek minimalnie drga ale to chyba normale- prawie tego nie widać. Co do mojej naprawy to objawy były identyczne jak ten filmik wyżej czyli: zapalałeś BUNIE i bez gazu chodziła normalia ale wystarczyło musnąc delikatnie gaz i przy ok 1500 obrotów tak właśnie stukało a potem jak dalej gaz to już nie. U mnie nie było tak ze po zapaleniu i bez gazu chodziła jak diesel ale to może wynikać z tego że szybko się za to wziąłem. Kupując bunie ktos prawdopodobnie chciał ukryć te awarię i była odpięta taka wtyczka która własnie steruje tymi vanosami i silnik sobie chodził cichutko ale podobno w trybie awaryjnym. Dopiero po podpięciu kompa wszystko sie okazało ale zaraz to porobilem i teraz latam aż miło.Powymieniałem to wszystko i napinacz i mam nadzieje że już bedzie OK. Ktoś tam wcześniej pisał ze te napinacze podobno były za miękkie i dlatego te problemy. Ja robiłem to ze 4 miesiące temu w ASO BMW więc mam nadzieję że mam juz napinacz OK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 14:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Czy wymiana takiego napinacza to jednorazowa sprawa czy za kolejne 100-150kkm ponowna akcja?
Moja buńka też lekko klika na luzie ale nie jest to takie klekotanie jak na filmiku podanym wyżej.
Ma zrobione już 200kkm i nie wiem czy się tym martwić czy to olać :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 14:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Cytuj:
Moja buńka też lekko klika na luzie ale nie jest to takie klekotanie jak na filmiku podanym wyżej.

Mam tak samo,lekkie cykanie podobno charakterystyczny dla Valvetronic.

Cytuj:
Czy wymiana takiego napinacza to jednorazowa sprawa czy za kolejne 100-150kkm ponowna akcja?
Ma zrobione już 200kkm i nie wiem czy się tym martwić czy to olać

Warto sprawdzic napinacz,ja wymienilem go profilaktycznie.

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Ostatnio edytowano 16 grudnia 2010, 18:32 przez Lookhashi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 15:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Poczytałem troszkę o warsztatach na zachód i południe od wawy i ręce z ch**em opadają.
Sami partacze i spawacze, nie ma ani jednego serwisu gdzie można coś takiego zrobić.
Czy naprawdę zostaje jedynie ASO do takich napraw?
Jeśli jak to które ASO wybrać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 15:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
U mnie w Białymstoku jest dobry fachowiec od BMW, który zajmuję się tylko tą marką.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 16:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Zapytaj kolegi "KOPIK" on to robił w ASO w Warszawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL