BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 04:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 21:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Jest tu na forum temat ''uciszylem szklanki''- jest tam duzo napisane o roznego rodzaju ceramizerach, srodkach plukania itp. itd.
Teraz Ci nie powiem czy jest tam cos o eNkach bo nie sledze tego tematu od dosc dawna-jest tego dosyc sporo.

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: MÂława
Ja do swojego silnika zalalem Modyfikator plus polecil mi to czlowiek ktory pracuje w serwisie BMW z poczatku pomyslalem ze wariat ale przekonalem sie .Przy odpalaniu zimnego silnika zniknelo chwilowe klekotanie latwiej zapala na mrozie,miej pali po zastosowani specyfiku ale nie wyeliminowal klekotania na cieplym silniku moze troche aby jest ciszej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47
Lookhashi, przeleciałem forum i czytałem, ale nic nie ma o motorach serii N42/46, chodziło mi raczej czy ktoś wlał ten specyfik do N42/46 co by uciszyć ten irytujący hałas silnika... na forum nikt nie pisał o tym silniku dlatego pytam (jeśli jednak gdzieś już ktoś o tym pisał to z góry przepraszam :wstyd: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 22:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Osobiscie stosowalem tylko plukanke Valvo przed zmiana oleju, ladnie wymylo bo olej zlecial prawie czarny, wyzej wymienionego srodka niestosowalem jeszcze.

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 22:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
a jak chodzi twój n42 n46 ??? :rotfl:












Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 21 lutego 2011, 22:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
tez próbowałem modyfikator plus może i coś tam lepiej ale ciszej to na pewno nie ja nawet próbowałem ges trzy olej ale lekko sie stłumił dźwięk ale i tak to samo bylo..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 22 lutego 2011, 02:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
ja tam nie wiem jak wam stuka
u mnie nie jest źle
jak stuka podobnie jak na tym filmiku to Vanos do roboty :zalamany:



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 24 lutego 2011, 19:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 8
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B20
Panowie, u siebie nie zaobserwowałem żadnych hałasów.

Natomiast wracając do tematu "odma" to muszę wam powiedzieć, że bez apelacyjnie w sobotę wymieniam te dziadostwo.

W silniku przez to już mi się takie "podciśnienie" wytwarza, że podczas pracy, olej spier**iela mi przez czyjnik jaki jest pomiędzy świecami a wlewem oleju, przez wlew oleju, a kto wie, czy nie zalewa świec. Bo od czasu do czasu jak jadę i przełącza mi się na alternatywne paliwo "lpg" to mi na jeden garnek nie chce zagrać.

Wczoraj jak podniosłem maskę, to osłona, która zakrywa cewki od świec cała była ubryzgana olejem.

No i na bagnecie poziom very low ;-(

Jeszcze jeden fant, znajomy mechanior polecił test na odme: Odpal motor, otwórz wlew oleju, przyłóż kartkę i zobacz czy zasysa ją do silnika, czy chlapie. Jak chlapie, to znaczy że odma zapchana, zły obieg.

Jak u siebie otworzyłem wlew oleju, to mi bryzgało że o mało kurtki nie uświniłęm ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 25 lutego 2011, 07:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: n42b20
KungFood, jeżeli olej wywala przez czujniki to raczej nadciśnienie jest w komorze, a że olejem chlapie z korka to zauważ że tam porusza się łańcuch od rozrządu i jest mokry od oleju - więc chlapie. A test z karteczką to był robiony chyba naście lat temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 26 lutego 2011, 12:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E34 E36 E46
Kod silnika: M30 M52 N42
Panowie dysponuje ktoś filmikiem jak powinien pracować w pełni sprawny N42, rufjan mógł byś nagrać dźwięk swojego silnika po naprawie? Ja wymieniłem napinacz, stukanie trochę ustało jednak dalej po nagrzaniu do temp roboczej go słychać... Przymierzam się również do wymiany zaworu w pompie olejowiej, dziś nagram dźwięk swojego N42 i wrzucę w tym temacie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 26 lutego 2011, 12:53 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: n42b20
Z tego co znalazłem na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=Os_DQIRQgXw
Tutaj koleś ma problem podczas rozruchu a potem silniczek elegancko i cichutko szumi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 26 lutego 2011, 16:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
mack10koro napisał(a):
KungFood, jeżeli olej wywala przez czujniki to raczej nadciśnienie jest w komorze, a że olejem chlapie z korka to zauważ że tam porusza się łańcuch od rozrządu i jest mokry od oleju - więc chlapie. A test z karteczką to był robiony chyba naście lat temu.

też mam takie zdanie ;)


a jak tam u was z uchwytem układu wydechowego koło skrzyni?
może kolektor wylotowy puszcza spaliny bokiem i przez to te stukanie :23:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 lutego 2011, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47
właśnie wróciłem z ASO (Tłokiński) pojechałem na wymianę napinacza łańcucha ( napinacz 120 + 80 robocizna ) i jednak nie wymieniłem gdyż, panowie stwierdzili że nie ma sensu wymieniać owego napinacza bo ten który jest pracuje poprawnie i nowy niczego nie zmieni. Stwierdzili że motor pracuje idealnie a charakterystyczne "cykanie" na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku w tym przypadku to zjawisko cyt. "jak najbardziej normalne"... :zakrecony: olewam temat wymieniam olej co 10tys. i śmigam dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 lutego 2011, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E34 E36 E46
Kod silnika: M30 M52 N42
WItam, nagrałem dziś materiał, pacjent ma 104000km przebiegu, potwierdzone w ASO...




Dodam przed wymianą napinacza chodził dużo głośniej... Teraz to cykanie pozostało i postukiwanie z pod pokrywy zaworów... Jutro wymieniam olej i patrze dalej ocb, u Mnie do puki wskazówka od temp cieczy nie stanie w pionie to jest cichuteńki. Jeśli olej nie pomoże to jeszcze wymienię zawór w pompie oleju... Jeśli to nie pomoże to robie swapa na M54 :szok: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 lutego 2011, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
kolego kitketos czy ten napinacz łańcucha to sam wymieniałeś?? jestem z biłgoraja lubelskie moze wiesz kto u nas wie cos na temat silnika n42 masz moze jakiegoś mechanika kto zna ten motor??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 lutego 2011, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E34 E36 E46
Kod silnika: M30 M52 N42
Witam, kolego napinacz wymieniłem sam, opisane jak to zrobić jest kilka stron wcześniej. Dzwoniłem do BEST AUTO czyli Lubelskie ASO i powiedzieli że blokowanie rozrządu blokadą przy wymianie napinacza nie jest konieczne... Co do ogarnięcia tego silnika to chyba tylko ASO, ew. BRJ ale z nimi jeszcze nie rozmawiałem na temat N42. Rozmawiałem lecz z mechanikiem ogarniającym Beemki(Jacek z Turysycznej) jednak powiedział mi że dopiero jak ściągnie pokrywę zaworową to wypowie się czy da rade ustawić... :zakrecony: w moim przypadko jeśli wymiana oleju, i tego zaworka w pompie oleju nie pomoże to najpierw udaje się do ASO na sprawdzenie synchornizacji Vanosów(wtedy powinno pokazać czy rozrząd jest przestawiony) jeśli jest przestawiony to jade do Adama z Raszyna na ustawienie, ew. jeśli rozrząd nie przeskoczył to chyba robie swapa na M54 :D, strasznie Mnie denerwuje to cykanie :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 lutego 2011, 21:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
jakbyś mógł to napisz mi jak wymienić ten napinacz łańcucha i czy nic nie zepsuje jak sam to bede robił? i gdzie moge kupic taki napinacz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 marca 2011, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E34 E36 E46
Kod silnika: M30 M52 N42
Pozwoliłem skorzystać Sobie z instrukcji jaką dał *BUBU* a więc:

Potrzebujemy do wymiany
Klucz 27 najlepiej oczko płaskim ciężko ale da radę
Klucz 10 do odkręcenia zbiorniczka z płynem do wspomagania
Kanał nie potrzebny
napinacz ja kupiłem bilsteina koszt 120 brutto
Uważajcie żeby nie została wam stara podkładka od napinacza na bloku
Róbcie to rano wtedy gdy olej jest najzimniejszy i najbardziej lepki. Przekręćcie wałem aby wycisnąć olej NIE ODPALAJCIE SILNIKA
Oczyść z syfów okolicę napinacza aby po wykręceniu nic się do silnika nie dostało. Wykręć stary u mnie bardzo łatwo poszło. Oczyścić miejsce gdzie styka się metalowa uszczelka co by potem wycieków nie było. Po wkręceniu znów obrócić wałem co by się łąńcuszek ładnie na ślizgu ułożył i ODPAŁ
Powyższe czynności Ja wykonałem testując je empirycznie na swojej buni nie mam pojęcia jak mówi instrukcja takiej wymiany więc w razie czego nie czepiajcie się
Powodzenia

Ja zrobiłem tak jak on i nic nie popsułem... Jeśli chcesz napinacz to moge Ci go zakupić w ASO i wysłać pocztą, Ja dałem za oryginał w ASO 120-130pln, musiał byś mi podać ostatnich 7cyfr nr nadwozia i coś poradzimy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 marca 2011, 12:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kitketos piszesz o swapie hmm zastanów się czy nie lepiej od razu to zrobić niż w kółko tam coś wymieniać tracąc pieniądze i dużo jeszcze cenniejszego czasu ? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 marca 2011, 19:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E34 E36 E46
Kod silnika: M30 M52 N42
Auto kupiłem dla Ojca co by na emeryturce sobie w miarę wygodnie jeździł, dla niego ważne jest spalanie a tu jak narazie w mieście legitymuje się 8litrami na 100km. Dziś byłem autkiem w serwisie, zostało podłączone pod kompa. Błędów brak, synchronizacja vanosów oraz valvetronica idealna. Mechanicy z ASO twierdzą że tzw cykanie na ciepłym silniku to właśnie valvetronic i listwa wtryskowa. Dostałem tylko przykaz zmiany oleju z 0w na 5w, i niczym mam się nie martwić tylko lać paliwo i latać... Dam jeszcze znać po płukance flushem od LM i po zmianie oleju czy troszkę się nie wyciszy...

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 188 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL