BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 23 listopada 2009, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
witam
auto na rozgrzanym silniku dziwnie chodzi jak diesel po dodaniu gazu objaw znika.
proszę o porade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 26 listopada 2009, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 21
Lokalizacja: kamieĂą pomorski
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62b44
i co rozwiazales problem? mam to samo w swojej buni n42b20 w automacie i nie wiem co to jest myslalem ze cos ze skrzynia ale halas dochodzi z glowicy podlanczalem kompa bledow brak moc silnika jest a chodzi jak diesel wymienilem przeplywke sprawdzilem oscyloskopem czujniki walkow i walu i nic moze cos z servomotorem ktory zmienia skok zaworow na walku ssacym? pomozcie!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 27 listopada 2009, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
nie rozwiązałem kolego problemu.kolega z tarnowa ma tak samo w n42 2.0 to moze te silniki tak maja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 27 listopada 2009, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 21
Lokalizacja: kamieĂą pomorski
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62b44
napewno nie mogą tak chodzić jutro jadę do aso na diagnostykę coś na pewno jest nie tak bo mój na początku zaczął głośno pracować a teraz gaśnie jak dojeżdżam np do skrzyżowania a wcześniej tak nie było a wasze też są w automacie?
myślałem że może to skrzynia biegów wypnij jeden z dwóch czujników wałka rozrządu i zobaczysz że od razu przestanie hałasować muszę to zrobić bo chce sprzedać swoja bmke a kto kupi benzyne pracujaca jak diesel? masz w swojej lpg?
bo ja mam brc zajmuję się montażami lpg ale to na pewno nie od gazu pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 27 listopada 2009, 17:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
ja mam u siebie lpg stag 4 czy cos takiego. mi nie gasnie wcale chodzi na gazie i benzynie elegancko.moc jest obroty idą do konca bez problemu. ja mam manual. jak rozwiążesz swój problem to daj znac co wymieniles ok??
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 28 listopada 2009, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 21
Lokalizacja: kamieĂą pomorski
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62b44
siemka jeszcze nic nie wymieniłem ale jest już diagnoza przeskoczył rozrząd lub wytarły się ślizgi łańcucha wyraznie było widać różnice na kompie między jednym a drugim wałkiem rozrządu powiedzieli że dosyć częsta usterka w tych silnikach rozebrałem rozrząd i w sumie za dużo nie widać ale i tak wymienię ślizgi może było kiedyś mało oleju w silniku i napinacz łańcucha nie był w stanie wystarczająco się napiąć. tak czy inaczej nie radziłbym jezdzić z taka ustrerką rozrząd niby jest bezkolizyjny ale nigdy nie wiadomo... dam znać jak już się uporam z usterką narazie muszę ogarnąć schemat ustawienia tego łańcucha i przyrządy do ustawienia w razie pytan moje gg 9753083 pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 27 marca 2010, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
wita mam ten sam problem w e46 n42 b20---(LPG) :kwasny: gdy tylko się zagrzeje chodzi jak diesel oddałem auto do mechanika zobaczymy co powie,Mi osobiście się wydaje ze popychacze klekoczą.dam znać co to było jak tylko odbiorę autko od mechanika w następnym tygodniu a wy rozwiązaliście już ten problem dajcie znać co u was się działo...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 marca 2010, 19:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
i jak kolego M-powermdc,
ogarnol twoj mechanik juz twoj problem?
Napisz jakie dokladnie masz objawy i skad najbardziej slychac ten odglos...
Moja Buma ma tez ten klekot diesla :kwasny: az wstyd niekiedy zostawiac autko na jalowym biegu :(
Pozdro

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 marca 2010, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
siema no wszystko jasne co klekocze łańcuch od rozrządu napinacz tego łańcucha jest coś z nim nie tak :przestraszony: naprawa tego niby jest nie opłacalna cena :szok: czyli tak mechanik weźmie za naprawę 800zł a części 2400zł zostaje wymiana silnika... :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 marca 2010, 21:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
a jak bys umial to zbierz od niego informacje jakie czesci by musialy byc u ciebie wymienione,bo to mnie bardzo interesuje.A naprawa nieoplacalna???Nowy silniczek chyba cie bedzie duzo wiecej kosztowal,a nowki napewno nie kupisz tylko uzywke i tez nie wiadomo w jakim stanie to bedzie,ja bym zaryzykowal naprawe.
Ja moze na wakacje sie za to zabiore,bo ten klekot mnie dobija,ale zrobilem juz tak kilka tys.kilometrow i nic innego sie nie dzieje.
Jak bys mogl to napisz jaki masz przebieg autka i z jakich okolic dobiega najbardziej ten odglos...
Pozdro

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 marca 2010, 21:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 747
Moje BMW: E36
Na jakim oleju jeździcie?
Bo po zdjęciu u M-powermdc nie wiem czy to jego silnik czy jak, ale w środku motor jest tak czarny jak by cały czas był lany mineralny olej...

Olej jaki powinien być zalany w N42B20 to takie z sygnaturą "LongLife-01 FE" lub "LongLife-01"

Z praktyki koncernu BMW który w ostatnich latach produkuje wszystkie silniki z rozrządem na łańcuchu wątpię żeby była to wina napinacza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 marca 2010, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
Nie nie to nie jest mój silnik na fotce po prostu tylko przykład silnika n42 a co do oleju dowiem się co leja w czwartek robię wymianke oleju i filtrów i przy okazji wypytam ich dokładnie co to się porobiło,mi się wydawało ze popychacze klekoczą lecz doszli ze łańcuch ociera(jest luźny)lub coś takiego nie znam się na mechanice tak dobrze żeby dyskutować z mechanikiem a wiem ze na Pewno się znają... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 31 marca 2010, 15:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
Ja mam lany ori olej bmw castrol 5w30 i wiem ze na pewno to nie jest wina oleju.
Problem tkwi w valvetronicu który jest bardzo delikatny i się lubi psuć nawet przy przebiegu 50 tys km.Ja mam obecnie 80 tys i takie cyrki,po prostu zal :mur:
Sledze ten temat na rożnych forach bmw i problem klekotania jest znany ,tylko nikt dokładnie nigdy nie napisał co za części wymienić i jakie koszta.Bylem się pytać w serwisie bmw to powiedzieli ze mam głowice wymienić i będzie po problemie ,to ich wyśmiałem,bo wiem ze jakaś jedna albo dwie pierdoły te terkotanie powodują i na pewno będzie to tańsze jak cala głowica,no ale cóż im się nie chce bawić widocznie w konkret diagnozę :dobani:
Dlatego jestem otwarty na informacje dotyczącej naprawy.
pozdrawiam.

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 9 kwietnia 2010, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
siema dzis mechanik dal mi w sumie wydrukował mi caly układ tego co jest zrąbane pozaznaczał części na nim które są do wymiany lecz nie jest opisany ale kto sie zna będzie wiedz-al co to za czesci.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 9 kwietnia 2010, 14:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=25
Jesli tylko te zaznaczone na czerwono to koszt w ASO ok 500 zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 17:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
a kolego M-powermdc powiedz no czy u ciebie gałka zmiany biegów się telepie na biegu jałowym,bo ja mam taki objaw i się zastanawiam czy ten klekot ma coś wspólnego z tymi drganiami -możne rozrząd mam lekko przestawiony.
Napisz no jeszcze skąd ten odgłos ci dochodzi ???z głowicy czy od spodu auta???Bo u mnie najbardziej pod autem słychać w okolicach sprzęgła.
muszę w końcu odwiedzić jakiegoś szpeca ,ale nie mam niestety nigdy czasu :(
pozdro

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: BMW E46 Coupe 320Ci
Kod silnika: N42B20
Witam
Mialem ten sam problem w bmw E46 coupe z 2003 roku silnik n42b20 i pojechalem do goscia ktory bmke ma w jednym paluszku, podnioslem maske i tu szok gosc bez zastanowienia stwierdzil ze zna ten problem i ze na 100% przeskoczyl rozrzad bo w tych silnikach jest wadliwy napinacz, po czym podlaczyl kompa zeby pokazac mi co i jak i faktycznie walki niepracowaly tak jak powinny, zaczolem z nim rozmawiac czy to zrobi jakie koszta itp. Bylo to miesiac temu dzis nadszedl dzien oddania samochodu do naprawy niestety takie ma ten mechanik terminy jak to dobry fachman, miala byc na dzis do odbioru niestety oprucz napinacza padla jeszcze prowadnica lancucha i trzeba na nia czekac do poniedzialku, lancuch przeskoczyl o 3 zeby.
Koszty:
uszczelka pod dekiel 330 zeta, napinacz 120, prowadnica 120 plus ustawienie silnika i wymiany 230 lacznie ok 900 zl wiec mysle ze cena nie jest duza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, 11:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
siema wiec tak gałka zmiany biegów sie nie telepie a odgłos słychać tak jakby popychacze klekotały czyli ugory...

a jeszcze pytanie do kolegi sieniak gdze taki fachura od bmw sie znajduje bo u mnie mechanik powiedział mi za naprawę tego 3500 zł za wymianę napinacza,prowadnicy,łańcucha+jeszcze parę rzeczy które zaznaczył mi na zdjęciu które zamieściłem tu na forum to jest 5 części razem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, 14:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
M-powermdc napisał(a):
siema wiec tak gałka zmiany biegów sie nie telepie a odgłos słychać tak jakby popychacze klekotały czyli ugory...

a jeszcze pytanie do kolegi sieniak gdze taki fachura od bmw sie znajduje bo u mnie mechanik powiedział mi za naprawę tego 3500 zł za wymianę napinacza,prowadnicy,łańcucha+jeszcze parę rzeczy które zaznaczył mi na zdjęciu które zamieściłem tu na forum to jest 5 części razem.



Czyli wychodzi na to ze twoj mechanik chce 3000 zł za robocizne bo jak sprawdziłem w ASO to te czesci co zaznaczone na czerwono kosztuja ok. 500 zl. Lepiej zmien mechanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 20 kwietnia 2010, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 21
Lokalizacja: kamieĂą pomorski
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62b44
zdarza się że rzeczywiście przeskakuje ten rozrząd ale to nie jest główna usterka tego silnika trzeba mieć specjalny przyrząd do ustawienia rozrządu i dużo wiedzy która posiadam i wiem co jest 5 z ta praca jak diesel zapraszam wszystkich do swojego warsztatu w kamieniu pomorskim:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL