BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 listopada 2009, 16:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Mam problem z zegarami w e34 520i.Na początku obrotomierz zaczął zaniżać obroty a ekonomizer pokazywał zaniżone zużycie paliwa .Jeśli jadę na 4 biegu ok 80 km/h to obrotomierz pokazuję ok 1300 obr/min a ekonomizer pokazuje że samochód pali ok 4l/100 km.Wskaźnik paliwa po przekręceniu kluczyka na zapłon pokazywał ilośc paliwa a po uruchomieniu silnika opadał na zero.Pewnego dnia jade sobie aż tu nagle wszystkie wskaźniki (prędkościomierz,obrotomierz,ekonomizer,wskaźnik temperatury) padły całkiem czyli wszystkie opadły do zera tak jak by silnik był zgaszony a co jeszcze ciekawe to zapaliły się 3 kontrolki 1.uszkodzenia układu hamulcowego,2.zaciągniętego hamulca ręcznego,3.niezapiętych pasów bezpieczeństwa,a do tego wygasł całkiem ten wyświetlacz przebiegu samochodu gdzie jest oil-serwis itp.Postanowiłem ściągnąć klemę z akumulatora i o dziwo to pomogło.Zegary zaczęły pokazywać normalnie ale z wyjątkiem obrotomierza co dalej zaniżał obroty,ekonomizera co pokazywał zaniżone zużycie paliwa i wskaźnika poziomu paliwa co dalej po uruchomieniu auta opadał do zera.Zabieg ten pomógł na 1 miesiąc i znowu to samo.Podczas jazdy zegary padły ponownie.Jednak raz na jakiś czas zaczęły wariować tzn.Przez ok 1-2 sekundy zaczęły pokazywać swoje wartości po czym znowu opadają.Czy w zegarach należy coś przeczyścić a może kupić drugie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 listopada 2009, 20:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: mazowsze
Miałem podobne historie jak Ty w e32. Czyszczenia, naprawy itp. Wszystko na tydzień albo miesiąc i znowu to samo. Wymieniłem zegarki na inne i jak ręką odjął. Moja rada wymień jak najszybciej i nie rozkminiaj. Będzie szybciej i taniej. Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 listopada 2009, 20:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
sprawdź jeszcze w dyferencjale czujnik i kostkę przy nim,
mi tez tak się działo i zegary w końcu umarły :/
wymiana zegarow dopiero pomogla

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 listopada 2009, 21:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Czyścilem kostkę przy dyfrze ale i to nie pomoglo.Zegary raz dzialają a raz nie.Wniosek jest tylko taki że wymiana zearów jednak będzie konieczna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 listopada 2009, 22:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
Baca91 napisał(a):
Zegary raz dzialają a raz nie
u mnie to samo było nawet na rok się uspokoiło a po roku amen po zegarach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 25 listopada 2009, 09:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Problem będzie ze znalezieniem takich zegarów jak ja mam bo mam te "bez" tego wyświetlacza komunikatów co jest na dole,czyli ten mniej rozbudowany zestaw wskaźników.Przeszukując aukcje znalazłem takie zegary jak moje ale za 350 zł :przestraszony: a te z wyświetlaczem komunikatów można kupić nawet za 100 zł.Dziwne bo te z wyświetlaczem powinny być przecież droższe.Próbowałem wyjąć stare zegary żeby zobaczyć jakie mają wejścia na kostki ale bez odkręcenia kierownicy chyba się nie obejdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 25 listopada 2009, 09:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: mazowsze
O ile wiem badzo ważny jest numer producenta VDO na naklejce lub pieczątce z tyłu zegarów
i przede wszystkim kolor plastikowej kostki
która zabezpiecza kartę pamięci. Jeżeli te dwa elementy się zgadzają to można Śmiało montować.
W przeciwnym wypadku najwyżej nie zadziałają, ale niczego nie popsujesz.
Ja wstawiłem zegary od 750 do 730 i działa bez zarzutu. Róznica jest na baku i prędkościomierzu, ale wskazuje ok.
Najlepiej znajdź coś na próbę z E32 albo E34 i nie bój się że jest check control.
Najwyżej Ci zadziała :szok:
Poza tym nie odkręcaj kiery. Zegary wychodzą bez problemu. Kierka do jazdy na wprost, odkrecasz dwa wkręty na górze konsoli zegarów, kilka delikatnych ruchów zegarami lewo-prawo i masz je. Potem wypinasz 4 kostki z tyłu. (Nie da się ich potem pomylić bo każda pasuje tylko w jedno miejsce) i delikatnie zegary wyjmujesz przez kierkę. Dasz radę. Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 21:24 
WITAM.JA MAT TEZ TAKI PROBLEM.MAM NOWE ZEGARY NIBY WSZYSTKO TAK SAMO ALE BRAK W STARYCH KILKU PINOW W TEJ ZIELONEJ KOSTCE.A ZA MOIMI STARYMI ZEGARAMI KILKA UCIETYCH KABLI.CHYBA TE BRAKUJACE. :mur:
MYSLALEM SPROBOWAC WYMIENIC KOSTKE PAMIECI ALE JAK ONA WYGLADA?
PONOC TO MOZE BYC WINA WARJACJI ZEGAROW.ZAZNACZE ZE STARE ZEGARY DZIAŁAŁY DOBRZE BEZ TYCH PINOW Z TYŁU.A NOWE DZIAŁAJA ALE PROCZ LCD.NIE SWIECI WOGOLE.PO ZA TM OK.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e34] zegary wariują
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 22:16 
Offline
Naczelny złomiarz forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1115
Lokalizacja: KGR
Moje BMW: 520 e34 i 528 e39
Kod silnika: m20b20 i m52b28
Garaż: Zielona http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=68745
e39 528 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155826

oraz e36 coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140644
witam koledzy ja mam podobny problem czasem mi przestaje działać obrotomierz i ekonomizer zgaszę odpalę i działa nie zawsze ale czasem się udaje no i jeszcze wskaźnik paliwa i temp czasem tak się kiwa ze 2mm w jedną i drugą stronę to tez wina zegarów czy coś innego?

_________________
Sprzedana Biała e34 viewtopic.php?f=6&t=120395
oraz e30 ...viewtopic.php?f=6&t=78197[url=http:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL