BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 10:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
mam problem ze swoim abs , może najpierw tak kiedyś w 2008 zapaliła mi się kontrolka abs , wymieniłem bezpieczniki i wsio działało , aż do ostatniego czasu , teraz motyw jest taki że kontrolka po przekręceniu zapłonu gaśnie jak reszta , gdy zapalam silnik kontrolka od abs się zapala i gaśnie , następnie znów się włącza gdy ruszam i osiągam prędkość około 10 km na h i pali się już cały czas , byłem na kompie facet stwierdził że nie może się połączyć z komputerem abs , i że właśnie komputer , kupiłem na allegro inny z zieloną nalepką i wymieniłem ze starym który okazało się że ma niebieska nalepkę (czy to ma znaczenie???) i jak się pewnie domyślacie problem się nie rozwiązał macie jakiś pomysł??? , i pytanie czy jeżeli wyjmę oba bezpieczniki abs to normalne że kontrolka się pali cały czas ??? pytam się dlatego że wtedy w 2008 jeździłem z wyjętymi bezpiecznikami i kontrolka w ogóle się nie zapalała (nie biło mnie po oczach że coś nie działa he)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 11:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
jezeli po ruszeniu z miejsca zapalala Ci sie kontrolka to powinienes wymienic najprawdopodobniej ktorys z czujnikow przy kolach. trzeba bylo podjechac do czlowieka ktory sie podlaczy jakims porzadnym kompem. ja bym kupowal modul po nr katalogowym a nie kolorze naklejki. teraz to mozesz miec modul od zupelnie innego auta z innym programem i wogole moze nic nie dzialac. kontrolka po wyjeciu bezpiecznikow bedzie swiecila zeby informowac o usterce abs

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 11:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
mam teraz ten nowy moduł (zielony) , a jak kolego wytłumaczysz że w 2008 miałem wyjęte oba bezpieczniki abs i kontrolka w ogóle się nie świeciła ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 12:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
słyszałem ze tylko z czerwona naklejka są cacy

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 16:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
u mojego brata w maździe był taki motyw że brud się dostał do tych ząbków z których czujnik sczytuje obroty koła. wyszczyszczenie ząbków spowodowało ożycie absu

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 16:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Moje BMW: m9
Kod silnika: m52, m30b35,m52b25
wladekkow napisał(a):
u mojego brata w maździe był taki motyw że brud się dostał do tych ząbków z których czujnik sczytuje obroty koła. wyszczyszczenie ząbków spowodowało ożycie absu



2x, też tak miałem, abs nie działał. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 18:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 222
Lokalizacja: Mysliborz
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B25 NV
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100862
Przerabiałem identyczny problem.
Walczyłem w sumie z tym pół roku ;)
Byłem na kompie wykazało że lewy przedni czujnik ma błąd odczytu.
Kupiłem nowy założyłem i nadal to samo czyli po ruszeniu tj ok 10km/h zapala się kontrolka.
Postanowiłem wyczyścić wszystkie czujniki no ale lipa nic dalej tak samo. Podmieniłem z kolegą komputer ten za schowkiem i dalej to samo.
No i na koniec pewny kolega z forum napisał mi wszystko co i jak mam pomierzyć miernikiem no i wyszło że czujnik położenia pedału hamulca (w serwie) jest walnięty. Po wymianie jak ręką odjął wszystko działa idealnie.
Tak że spróbuj może z kimś podmienić ten czujnik , zajmie tobie to max 3minuty ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 09:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
kolego wyżej możesz mi podesłać te instrukcję ??? , taki czujnik można kupić nowy ??? na allegro brak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 18:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 222
Lokalizacja: Mysliborz
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B25 NV
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100862
Ale jaką instrukcję , chcesz zmierzyć ten czujnik czy działa tak ?

Ogólnie czujnik ABS w kołach to 99% nie będzie bo gdyby np kabelek się urwał to by po zapłonie nawet ABS nie zgasł.

Dobra zrób tak , ja sobie ogarnąłem drugą wtyczkę do tego czujnika i obrałem kabelki aby było prościej.
No ale jeśli nie masz wtyczki to musisz mieć dwie osoby do tego.

Bierzesz miernik ustawiasz na omy i na 2K i podłączasz się kabelkami do czujnika , w spoczynku czujnik wskazuje 242kohm podczas wciskania hamulca stopniowo wartości powinny rosnąć.

U mnie ten czujnik uszkodził się w ten sposób że jak go ruszyłem to działał przez jakiś czas a potem znowu lipa.

Fakt dostać ten czujnik ciężko , i zazwyczaj chcą sprzedać wraz z całym serwem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 19:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
chodziło mi o to gdzie jest ten czujnik od położenia pedału hamulca ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 19:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 222
Lokalizacja: Mysliborz
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B25 NV
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100862
Czujnik położenie hamulca jest w serwie , wchodzi do niego wtyczka dwu pinowa. Jest pod zbiorniczkiem z płynem hamulcowym po lewej stronie patrząc od przodu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 wielki problem ABS
PostNapisane: 25 maja 2014, 13:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1650
Lokalizacja: WT / WPR
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Witam
Sprawa wygląda mianowicie tak.
W piękną deszczową sobotę rozbierałem hamulce z kolegą, no i tam czyściliśmy, smarowaliśmy, sprawdzaliśmy tłoczki, poskładaliśmy do kupy i podczas jazdy testowej było ok. Potem wieczorem gdy pojechałem do kolegi w połowie drogi zaświecił mi się ABS, pomyślałem czujnik padł, trzeba będzie wymienić. W momencie gdy wychodzę od znajomego, odpalam auto ABS się już nie pali, myślę sobie pewnie coś tam się zawilgociło bo taki deszcz padał, trochę przeschło i jest już ok. Dla pewności następnego dnia zdjąłem lewe koło i dla pewności przedmuchałem i wyczyściłem styki czujnika od klocków i ABSu. Problemu nie było do czasu gdy ostatnio podpiąłem bemke pod kompa....
Zacząłem kasować błedy i w momencie kasowania błędów zaświecił mi się ABS, udało mi się skasować go komputerem ale teraz gdy po nocy odpalam auto ABS się świeci, wyjeżdżam z garażu do bramy, gaszę samochód, odpalam przejadę się kawałek i ABS się nie świeci (ABS działa bo sprawdzałem) tak samo po robocie jak wsiadam w samochód, muszę odpalić go, przejechać się kika m, zgasić i zapalić i wszystko ok, możliwe że coś w kompie przestawiłem podczas kasowania błędów ?

Jeśli chodzi u mnie o czujnik położenia pedału hamulca..
u mnie go nie ma?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL