BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 04:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 1 lutego 2010, 23:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Kod silnika: 3.0
ale na postoju tez mam te drgania...i nie musze ruszac tylko dodam gazu i drgania ustaja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 1 lutego 2010, 23:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siem - poduszki mozesz sprawdzic z pomoca kogos doswiadczonego - po otwarciu maski lekkim szarpaniem i obserwacja zachowania sie motoru dojdziesz co i jak - ale o czyms innym chcialem -mialem podobnie -myslalem swiece wymienilem - dalej to samo - cieply czy zimny jednako - krotko padl jeden wtrysk -dawal za duze cisnienie i objaw jak u ciebie -wtryski ich sprawnosc mozesz sprawdzic metoda przelewowa -jako ze napewno nie masz odp .narzedzi - zrob -tak -pozdejmuj wezyki powrotne z wtryskiwaczy - przelewowe - ten glowny do ktorego one biegna zacisnij cazkami - niech ci ktos zakreci silnikiem - a ty zaobserwuj z ktorego ponad norme w stosunku do innych za duzo wyplywa paliwa - ten jest padniety - oczywiscie to jest domowy sposob - mozesz tez na kompa pojechac -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 2 lutego 2010, 09:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
marcingr1 wlasnie na postoju bedziesz mial drgania,podczas jazdy ich nie ma bo samochod pracuje na wyzszych obrotach i silnik nie drga tak na zepsutych poduszkach.nie wdrążaj sie w jakies wtryski i ich rozbieranie itp itd tylko wymien te poduszki i pisz mi na pw czy pomoglo.chyba ze ewentualnie podlacz sie pod kompa i jak Ci nic nie wykaze to tylko poduszki.ale wg mnie 100% wina poduszek bo wiem jakie objawy byly u mnie i masz te same.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 2 lutego 2010, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: myÂślenice
Witam. 530d 184 automat 99rok
niestety mnie tez dręczy ten problem a mianowicie falujące obroty.
problem pojawia się od jakiegoś dłuższego czasu ale zanikał. na początku tylko na zimnym zaraz po odpaleniu falowały obroty i tak 2 pełne baki i przechodziło było ze 2-3 miesiące spokój i znów. potem problem się pokazał również jak auto było ciepłe. staje na skrzyżowaniu a auto drga :zly: myślałem ze to może paliwo bo przeważnie się tak działo po zatankowaniu. jeździłem na bp ultimeit i na verwie i tak samo się dzieje. ostatnio zapiołem do kompa i wyskoczył jedynie błąd świece żarowe ale auto na minus 20 zapala bez problemu najmniejszego. wiec wiem na pewno ze to nie poduszki bo raz był problem a raz nie :kwasny: może w tym tyg albo przyszłym zacznę walczyć z tymi rzeczami o których piszecie i będę informował na bieżąco czy się udało wykryć co to :kwasny: proszę o jakieś podpowiedzi jak by ktoś coś wiedział w temacie co to było u was

poz.
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 11 lutego 2010, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: WrocÂław
Cześć koledzy,

Wymień najpierw swiece i od razu wtyczke na czujniku cisnienia paliwa w listwie. Niestety do świec musisz sciągnąć kolektor ssący. Te silniki jarają nawet, jak wszytskie świece są spalone (przy -20°C), niestety objawiać się to moze potem nierówna pracą.

poduszke juz u siebie wyeliminowałem. Przejechałem przez przejazd kolejowy, cos sie rozj.... Stanałem na światłach, jak z nich wystartowałem, to poduszke zostawiłem na drodze....

Ostatnio wymieniłem jeszcze wtyczke na czujniku cisniena w pompie oraz czujnik cisnienia w listwie. Jedna ze świec też była padnięta...

Niestety, dalej bez rezultatów.

Czasami auto wpadnie na wolnych obrotach w dziwna wibracje, jakby mu wyrzucal którys cylinder, przenosi sie to na bude i mnie denerwuje. Najbardziej mozna to teraz odczuc, jak zagrzane auto troche sie wychłodzi - tzn tak do ok 60 atopni. Wtedy po odpaleniu łatwo to zauważyć.

Kumpel mówi, ze to moze być koło dwumasowe. Ale ja juz to olewam.

_________________
Bring Mich Werkstatt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 12 listopada 2010, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Legnica
Widac, że drgania i szarpanie w 530d są spowodowane różnymi czynnikami. Otóż ja kupilem auto niby uszkodzone. Wystepowaly wlasnie te drgania. Ostatnio juz nawet do takiego stopnia, ze nie moglem podjechac pod kraweznik bo auto mi gasło. Dzialo sie to raczej na rozgrzanym silniku. U mnie przyczyną jest kostka od wtrysków. Docisnąłem i jak ręką odjął smiga jak ta lala. Moze to zbieg okolicznosci, bo kostke dociskalem na zimnym silniku jak jeszcze nie zaczal drgac i szarpac, ale watpie. Szarpania byly z dnia na dzien coraz gorsze. Zanim zaczniecie cokolwiek robic z wtryskami, pompkami, przepływkami, spróbujcie docisnąć tą kostke. Znajduje sie ona przy silniku od strony podszybia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 23:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
witam posiadam 530D 2002/193km automat jak troche przestygnie to strasznie nia trzesie nie wiem co moze byc przyczyna bo zimna odpala bezproblemu dodam tylko ze jak troche pochodzi czy to zimna czy ciepla to trzesienie ustaje po jakims czasie, moze mi ktos powiedziec jaki to moze miec zwiazek ze swiecami bo pali dobrze zawsze jak niby grzeje to wyskakuje komunikat? mam nadzieje ze to nie beda wtrysi bo ON tankuje albo v power diesel albo ultimate, mocy nie traci nie kopci tylko ze drzy ale ciezko jest zauwazyc zeby nie pracowal nierowno czy tez falowal poprostu drzy i przy gaszeniu tez sie zatrzesie prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 18:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 403
Lokalizacja: BCN
Moje BMW: E39 530dA M-Pakiet
Garaż: W garazu juz 6 lat
tez to mialem w swojej bylem na przegladzie nic mi nie powiedzieli a wiedzialem ze cos nie tak pojechalem na nastepna diagnostyczna i dalej nic. wracalem z urlopu z polski i wtedy zaczelo sie ujawniac jeszcze bardziej postawilem na paduszki i trafilem ale ja zaplacilem za dwie(wymienia sie parami bo jak jedna dostaja to automatycznie druga) ori z wymiana 240 euro i wszytsko jest ok.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 18:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
marcingr1 napisał(a):
ale na postoju tez mam te drgania...i nie musze ruszac tylko dodam gazu i drgania ustaja

Cześć ja tak miałem drgała na wolnych obrotach a jak tylko dodałem gazu lekko to przestawała u mnie winą był czujnik ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia numer 20
Obrazek
20. Pressure regulating valve 13 51 7 787 537

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 22:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
kolego Benedykt a dzialo Ci sie to zawsze jak odpaliles i przestawalo po okolo 1-2 minut jazdy? bo u mnie to jest najgorsze po tym czasie spokuj pikena i dynamiczna praca silnika nie pali wiecej i co dziwne po niej nie widac i nie slychac zeby miala problemy z paleniem na jakis gar tylko sie strasznie telepie jedna poduche wymianielm w lipcu druga w listopadzie za sztuke 380zl nie bardzo chce ruszac uklad wtryskowy bo bylem na kompie bledow nie wykazal a co zlozone oryginalnie to nie bede ruszal bez potrzeby tylko zastanawia mnie czemu trzepie i po jakims czasie ustaje od momentu odpalenia jaki zwiazek moze miec to z poduszkami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 30 grudnia 2010, 09:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Witam przyczyną telepania przez pierwsze 2 min może być pompa paliwa pod progowa :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 22:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
a dziekuje za podpowiedz coraz bardziej sie w tym utwierdzam, jedni mechanicy mowili odrazu do roboty pompa i wtryski na co sie nie zgodzilem bo ayto nie telepalo by sie tylko przez okolo 2 minuty ale mialoby trzaski w kazdym zakresie pracy a tego nie ma, skolei kolejny mechanik powiedzial praktycznie ze pewne ze to pompa podprogowa, natomiast poduszka musze sie przyjzec bo sa szarpniecia przy zmianie biegow przy redukcji przy puszczeniu nogi z gazu i przy gaszeniu to bedzie wskazywalo na poduszki wg mnie jak sprawdze ta pompe to odrazu napisze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: 525d
Kod silnika: m57
Witam posiadam 525d 2002r i też mam problem z drganiami silnika i całej budy na wolnych obrotach.Na kompie wyszły trzy błędy:-regulator wyciszenia pracy,regulacja EGR,żarzenie.Po wykasowaniu błędów auto chodzi normalnie lecz po ruszeniu lub dodaniu gazu ponownie wskakują te same błędy i pojawia się ten sam problem.Czy ktoś ma na to jakiś pomysł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 16 stycznia 2011, 19:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 46
Posty: 4
Lokalizacja: Gierałcice-PL--Lympne-UK
Moje BMW: E39 530d
Witam. Ja mam problem z e39 530d 184km z drganiami silnika ale u mnie na zimnym silniku chodzi rowno lecz jak dam gazu to sie dlawi i nie czuc mocy wogole jak pochodzi troche to juz zaczyna silnikiem trzepac i jak przygazowuje to sie dlawi i slabo wchodzi na obroty wogole nie chodzi ten silnik tak jak powinien ma calkiem inny glos niz jak bylo wszysto ok. Czy ktos ma jakis pomysl????????? POZDRAWIAM KAPTUREK

_________________
KAPTUREK-E39 530D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 09:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Kapturek77 napisał(a):
Witam. Ja mam problem z e39 530d 184km z drganiami silnika ale u mnie na zimnym silniku chodzi rowno lecz jak dam gazu to sie dlawi i nie czuc mocy wogole jak pochodzi troche to juz zaczyna silnikiem trzepac i jak przygazowuje to sie dlawi i slabo wchodzi na obroty wogole nie chodzi ten silnik tak jak powinien ma calkiem inny glos niz jak bylo wszysto ok. Czy ktos ma jakis pomysl????????? POZDRAWIAM KAPTUREK

witam najprościej i najtajniej
1. wymień filtr paliwa i się okaże :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 19:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 46
Posty: 4
Lokalizacja: Gierałcice-PL--Lympne-UK
Moje BMW: E39 530d
Filtr paliwa wymienilem jakies 8 dni temu wsadzilem filtrona czy to moze byc przyczyna? bo slyszalem ze filtron jest do kitu ale juz po fakcie :mad:

_________________
KAPTUREK-E39 530D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: kiedys poznan teraz Stockholm
Moje BMW: 3333333
Kod silnika: xxxxxxxxxxxx
A sprawdzal ktos KOŁO PASOWE bo one tez przenosi drgania ????
Za falowanie obrowow odpowiedzialny moze byc tez podgrzewacz wody .
Wystarczy wylaczyc ogrzewanie i zobaczyc czy falowanie ustepuje .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: 525d
Kod silnika: m57
Witam.Mam problem z525d 2002r.Jak pisałem już wcześniej na wolnych obrotach trzęsie mi autem.Na kompie pokazuje mi błąd:regulator wyciszenia pracy P1613.Może ktoś wie co oznacza ten błąd? Pozostałe błędy które miałem zostały usunięte(żarzenie,regulacja EGR).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 23:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
lisek02 napisał(a):
Pozostałe błędy które miałem zostały usunięte(żarzenie,regulacja EGR).
Sprawdzałeś czy któryś z usuniętych błędów pojawił się ponownie?

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] BMw 530d nierówna praca silnika na wolnych obrotach
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Chorzów
Moje BMW: e39 530d
Witam, może się mylę ale ja stawiam na czujnik położenia wałka rozrządu. Miałem podobne dolegliwości przy ok 60 stopniach i do tego wtedy jeszcze nie chciała palić . Wymieniłem i śmiga. Pozdrawiam

_________________
green231


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL