BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 01:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d Chwilowy brak mocy przy przyspieszaniu i inne
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 12:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Witam. Jestem nowy bo od nie dawna mam BMW. Kupiłem E46 z 99 roku 320d o mocy 136 KM (100 kW). Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą marką. Jazda tym samochodem to sama przyjemność. Chociaż konstrukcyjnie mnie zaskakuje. Ostatnio robiłem mu taki przegląd po zakupie (filtry, olej, przegląd silnika pod osłonami). Wiele rozwiązań jest zupełnie inna niż w autach innych marek. Np pierwszy raz spotykam się z tak umieszczonym filtrem powietrza. Po demontażu osłon ukazał mi się pięknie utrzymany silnik. Wyglądał tak jakby dopiero wyjechał z fabryki (oczywiście tylko zakurzony). Nie widać ani grama wycieku. Wszystko tak czyste, że bałem się, żeby go nie pobrudzić mimo, że ma już 230 tys km przebiegu.
Do rzeczy.
Mam 3 problemy
Pierwszy problem - z dynamiką silnika. Podczas wyprzedzania na początku auto ładnie przyspiesza i nagle jakby połowę mocy stracił. Trzeba mu ująć gazu i ponownie wcisnąć. Znów odzyskuje moc na chwilę i znów ją traci. Jeśli wciśniemy mu płynnie i delikatnie to zdarzy się, że mocy nie straci. Co to może być? Czujnik turbiny ma taką siateczkę, którą przeczyściłem ale nic nie pomogło. Teraz zabieram się za przepływkę.
Drugi problem - po odpaleniu silnika (nawet ciepłego) dość długo świeci się kontrolka od oleju. Pojechałem na giełdę i patrzyłem na inne BeeMki - one też tak miały. Czy to jest normalny objaw?
Trzeci problem - podczas jazdy na 4 i 5 biegu strasznie wyje mi z tylnej części auta. Czy to może być dyfer czy może łącznik między dyfrem a wałem? Jak auto jedzie na luzie to nic nie słychać. Dopiero podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu wydaje dziwne odgłosy. Podczas hamowania silnikiem też nic nie słychać. Czy wymiana oleju pomoże? Auto jest znakomicie wyciszone od silnika. Cały urok pryska jak osiągnie się 100 - 120 km/h bo najczęściej przy tej prędkości wyje. Na postoju podczas wbicia 1 biegu słychać dziwne głuche stuknięcie z tyłu jakby moc poszła na wał i zlikwidował się luz.
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Chwilowy brak mocy przy przyspieszaniu i inne
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 16:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Na twoje wszystkie pytania znajdziesz około 50 postow na forum jak nie wiecej.wystarzczy tylko poszukac.nie jeden uzytkownik e46 320d ma takie problemy jak ty!

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Chwilowy brak mocy przy przyspieszaniu i inne
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 23:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Posty są owszem. Znam już niektóre odpowiedzi ale do pierwszego problemu nie mam lokalizacji w komorze silnika tych elektrozaworów podciśnienia. Są niby zdjęcia, które się nie otwierają. Podane są też linki do stron gdzie rzekomo są zamieszczone ale one też się nie otwierają BO WYPOWIEDZI SĄ STARE I JUŻ NIE DA SIĘ ICH W CAŁOŚCI ODCZYTAĆ. Dlatego proszę w dniu dzisiejszym o obecne podpowiedzi a nie z przed II wojny światowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Chwilowy brak mocy przy przyspieszaniu i inne
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 21:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 105
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: E46 320d 98r
Kod silnika: M47
Ad1. Co do tego "braku mocy", to ja miałem identyczny problem, ale u mnie padło sprzęgło.
Ad2. U mnie podobno jest walnięty czujnik poziomu oleju. Mam zamontowany już drugi nowy zamiennik i kontrolka nadal się zapala... :mur:
Ad3. Przy wrzucaniu 1 i wstecznego, przy nagłym odjęciu gazu np na 4 biegu słychać było głuche "puknięcie" - wymieniłem tylną poziomą tulejkę pod dyfrem i jest OK.

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Chwilowy brak mocy przy przyspieszaniu i inne
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 23:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Słabo szukałeś...
1
Zaworek turbiny ( a nie czujnik ) znajdziesz " idąc " wężykiem podciśnienia od turbiny... do właśnie tego zaworka.
To samo z EGR.

Tutaj:
http://bmwfans.info/parts/catalog/
Wpisujesz Vin swojego auta i masz go rozrysowanego na śrubki.

Zaworków nie czyść tylko wymień.

2
Długo to znaczy ile ?

3
Wyć może podpora wału albo dyfer ( przypadłość niektórych E46 ) - jest w nim olej ?

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL