BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 05:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 21:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318 tds
Witam
Jako, że jestem kobietą i nie bardzo znam się na mechanice proszę Was chłopaki o pomoc.
Nie chce żeby kolejny mechanik tylko na mnie zarobił bo wszyscy zakładają, że laski nie znają sie na autach więc można powiedzieć, że zepsuło się to i tamto, choć jest sprawne i nie będą tego ruszali tylko auto postoi u nich dzień może dwa a oni zarobią i będą mieli nadzieję, że kobitka wróci i znów da zarobić za nic.
Przechodząc do sedna auto nie odpala na zimnym silniku to jest kiedy stoi całą noc lub min 7 godz lub cś w tych okolicach, czyli kiedy silnik jest jeszcze ciepły to nie ma problemu. Na starcie trzeba czasem 3 razy kręcić kręci normalnie tylko silnik nie chce zaskoczyć a jak już ruszy to za pierwszym razem prawie zawsze "się udusi" a przynajmniej obroty spadają dość nisko i jest bliski zgaśnięcia. Dodam, że oddałam auto do mechanika uszczelnił pompę zamontował coś co ma podgrzewać dodatowo świece i problem jest nadal.
CO ROBIĆ
CO TO MOŻE BYĆ
I JAK USUNĄĆ TĄ USTERKĘ
P R O S Z Ę P O M O C Y !!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 9 stycznia 2010, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
witam, i jak rozwiązałaś jakoś ten problem? bo ja mam go nadal o dluuuuższego czasu i żadeń ,,mechanik" nie umie rozwiązać tego problemu, jak to jest ze w polsce niema dobrego mechanika tylko jakies niekumate tępaki... które nic niewiedzą na temat aut


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 00:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Oj dziewczyny... Z takimi pytaniami zapraszam na bmw-diesel.pl, w kolko to walkujemy. Jesli chodzi o slabe zapalania na zimnym to najpierw sprawdza sie swiece (najlepiej wymienic wszystkie, iskra jest tania), pozniej sprawdzamy pompke paliwa w baku (ponizej 20l slabo zaciaga paliwo), czy nie cieknie wtrysk sterujacy (ten z kabelkiem), akumulator i rozrusznik musi byc sprawny.

Zdaje sobie sprawe ze jest to sporo wiedzy w pigulce i pewnie malo wam mowi ale na w/w forum rozwijamy te tematy, metody napraw i inne istotne sprawy. Co do mechanikow to niestety na bmw nie kazdy sie zna, warto zasiegnac opinii np kolegow z forum i korzystac z uslug drozszych mechanikow ktorzy specjalizuja sie w tylko jednej marce.

Do mechanika warto zabrac faceta, nawet jak sie nie zna to niech sprawia takie wrazenie :P Kobiety moga traktowac protekcjonalnie i faktycznie bardziej zedrzec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 02:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318 tds
PROBLEM BYł ROSTY DO ROZWIąZANIA WYSTARCZYłO ZAłOżYć ZAWOREK ZWROTNY BO PALIWO SIę COFAłO

NIESTETY TRZEBA SAMEMU WPAść NA TO BO żADEN MECHANIK NA TO NIE WPADł żE PALIWO MOżE SIę COFAć

KOSZT OK 20 Zł I PARE MINUT żEBY ZAłOżYć JAK TRZEBA TO MOGę SłUżYć RADą

TERAZ WIEM BARDZO DUżO O BMW E36 1.8 TDS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 15:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
mi niestety zaworek zwrotny niepomógł, swiece wymienione wtrysk sterujący sprawny nie cieknie, a dalej jak postoji zadługo to nic z tego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
a jeszcze mam takie pytanie.. czy są jakieś szybsze i wolniejsze rozruszniki? bo jesli tak to moze ten jest zbyt wolny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
bemusia napisał(a):
mi niestety zaworek zwrotny niepomógł, swiece wymienione wtrysk sterujący sprawny nie cieknie, a dalej jak postoji zadługo to nic z tego...


sprawdzić czy powietrze jest w przewodzie zasilającym oraz pompe ,która wstepnie tłoczy paliwo po przekręceniu kluczyka
(słychac brzęczenie) jeżeli brak odgłosu to brak tej pompy utrudnia rozruch(cofanie paliwa do baku ) ponieważ zanim pompa wtryskowa zaciagnie to troche trwa

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
magd napisał(a):
PROBLEM BYł ROSTY DO ROZWIąZANIA WYSTARCZYłO ZAłOżYć ZAWOREK ZWROTNY BO PALIWO SIę COFAłO

NIESTETY TRZEBA SAMEMU WPAść NA TO BO żADEN MECHANIK NA TO NIE WPADł żE PALIWO MOżE SIę COFAć

KOSZT OK 20 Zł I PARE MINUT żEBY ZAłOżYć JAK TRZEBA TO MOGę SłUżYć RADą

TERAZ WIEM BARDZO DUżO O BMW E36 1.8 TDS

mimo wszystko to lekarstwo działa ale problem, który to cofanie powoduje nie zostało zlikwidowane.

w którym miejscu masz zamontowany ten zaworek zwrotny(nie jest to oryginalna część BMW) ??????

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
wiem że niejest oryginalną częscią, już jest wymontowany, ale był pomiędz filtrem a pompą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
bemusia napisał(a):
wiem że niejest oryginalną częscią, już jest wymontowany, ale był pomiędz filtrem a pompą


dlaczego zdemontowano go ?? był sprawny przed założeniem .....
auto sprawdzane kompem było ?

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Ostatnio edytowano 10 stycznia 2010, 16:26 przez Kentos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
booo kiedyyś jakiś czas temu nie chciała wogóle zaskoczyć jak był zamontowany zaworek i kiedy go zdemontowano to zapaliła. czy istnieją syzbsze i wolniejsze rozruszniki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
bemusia napisał(a):
booo kiedyyś jakiś czas temu nie chciała wogóle zaskoczyć jak był zamontowany zaworek i kiedy go zdemontowano to zapaliła. czy istnieją syzbsze i wolniejsze rozruszniki?


Pierwsze słyszę :rotfl: !!!!!!! ale kit :padam: , powodem słabszego kręcenia może być słaby aku(sprawdzić miernikiem, zurzyte szczotki i brudny komutator ,wyrobiona tuleja
(to wszystko powoduje słabsze kręcenie rozrusznika oraz potęzne dodatkowe obciążenie dla aku ,który może nie domagać. ) sam rozrusznik słabiej kręci z w/w powodów....

A co do zaworu zwrotnego to podejrzewam że nie pomógł ,a wręcz zaszkodził ponieważ był ŻLE założony !!!! powinien byc prawidłowo z kierunkiem przepływu ON--> jest na zaworku strzałka kierunku przepływu) wnioski wyciągam z TWOJEGO opisu usterki oraz zachowania sie auta na podejmowane próby naprawy

OD siebie- zawór zwroty w żaden sposób nie może zaszkodzić !!!!!! (jeżeli jest prawidłowo założony--twój opis temu przeczy)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
właśnie był dobrze założony czyli problemu napewno nierobił? hmmm... to juz nic niewiem z tego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
a temperatura na zewnątrz ma duze znaczenie? czy raczej nie? lepiej go podgrzewać wiecej rano czy nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 17:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
bemusia napisał(a):
a temperatura na zewnątrz ma duze znaczenie? czy raczej nie? lepiej go podgrzewać wiecej rano czy nie?

można (czasami pomaga jaK nie wszystkie swiece grzeja)ale powinien od 1 grzania zapalc od razu ...

temperatura na sprawnym rozruszniku nie robi wrażenia....

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Ostatnio edytowano 10 stycznia 2010, 17:18 przez Kentos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 17:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
a jaki ratunek dla niej może być jak kręci i kręci i zaskoczyć niemoże zeby weszla na obroty? bo niekedy tak jest własnie i nieda sie w żaden sposób jej odpalić? jak juz tylko chyci to moge ja gasić i odpalac i niema problemu... tylko ten pierwszy raz po dluzszym postoju!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 17:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
bemusia napisał(a):
a jaki ratunek dla niej może być jak kręci i kręci i zaskoczyć niemoże zeby weszla na obroty? bo niekedy tak jest własnie i nieda sie w żaden sposób jej odpalić? jak juz tylko chyci to moge ja gasić i odpalac i niema problemu... tylko ten pierwszy raz po dluzszym postoju!

ewidentnie wskazuje to na zapowietrzanie sie układu zasilania --1. proponuje sprawdzic to montując przezroczysty weżyk paliwowy miedzy filtrem a pompą(to samo miejsce gdzie był zawór zwrotny) jeżeli po dłuższym postoju beda w weżyku przy próbie zapalania babelki powietrza szły w kierunku do pompy to powód juz znasz utrudnionego rozruchu..
przyczyna moga być; przewody przelewowe na wtryskach(sparciałe--nieszczelne--wymiana kompletu bo tanie), nieszczelności na samych wtryskach-- miejsce podłączenia rurek wysokiego cisnienia do wtrysku(stozki wyrobione)---> dokładnie obejrzeć komplet ponieważ często temu towarzyszy wyciek paliwa-wystarczy że będzie mały(pocenie), sprawdzenie odpowietrzenia zbiornika paliwa-- wytwarza sie podcisnienie, które po dłuzszym postoju powoduje cofanie paliwa do zbiornika, można jeszcze sprawdzic połączenia filtra paliwa czy gdzieś powietrza nie zasysa(opaski-ale to tez po wykonaniu pkt 1)

Propozycja wykonac punkt 1 celem weryfikacji czy na pewno paliwo zasilające jest wolne od powietrza oraz czy nie powoduje cofania(widoczne gołym okiem) :)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 17:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja bym obstawial nieszczelnosc w ukladzie paliwowym. Mi cieknie wtrysk (wiem ze pisalas ze u Ciebie jest ok, ale moze masz wyciek w innym miejscu) i po dluzszym postoju musze krecic ok 15-20 sek. Zwykle robie to tak ze jak widze ze juz powinien zalapac bo przepchnal powietrze to podgrzewam swiece jeszcze raz i pali ladnie. Zwykle przez kilka sek faluja obroty ale szybko sie uspokaja i jest juz wszystko dobrze. U mnie cieknie tak konkretnie ze czuje ropke w kabinie ale jesli masz podobne objawy to szukaj nieszczelnosci.

Co do zaworka zwrotnego to ponoc potrafi pomoc ale to takie pudrowanie pryszcza, trzeba znalezc nieszczelnosc i sie jej pozbyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 18:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
ded napisał(a):
Co do zaworka zwrotnego to ponoc potrafi pomoc ale to takie pudrowanie pryszcza, trzeba znalezc nieszczelnosc i sie jej pozbyc.


Zgadzam sie ale jak masz nieszczelności na samej pompie wtryskowej bez wycieków paliwa to zaworek pomaga a Ty nie musi]sz zaraz leciec do pompiarza i setki zostawiać jak nie tysiące złotych.....

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] problem z odpaleniem tds
PostNapisane: 10 stycznia 2010, 21:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
wszystkim co maja problemy z dieslami i nie potrafią sobie poradzić polecam benzyniaka .prawie 90% bezproblemowe auto.do diesla trzeba serca ,pieniędzy oraz dobrego podejścia.
koleżanko bemusia jeśli chcesz to ci zdradzę myk odpalania w najgorsze mrozy(przetrwania zimy) auta ,ale do tego potrzeba 2 osoby .jak coś zapraszam na priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL