BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 15:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] skrzynia e46 328i 99rok
PostNapisane: 8 grudnia 2009, 22:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 328
Witam.Jestem nowy i chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów.

Mam problem z autem jak w temacie.Problem odnosi się skrzyni a może i nie tylko jej.Chodzi mianowicie że biegi wchodzą z oporem tak jakby sprzęgło nie wysprzęglało do końca
.Przy 4 i 5 biegu jest mniejszy opór.Pożniej doszło do tego jeszcze jak szybko zmieniam bieg na trójkę to zgrzyta dosyć mocno ale tylko jak szybko jak zmieniał powoli i delikatnie to nie ma zgrzytów choć opór pozostaje przy zmianie biegów.Diagnoza mechanika to wymiana sprzęgła.

Sprzęgło wymienione (docisk , tarcza i łożysko oporowe bez koła dwumasowego)ale brak poprawy ze zmianą biegow , opór jak był tak pozostał.Jeśli chodzi o trzeci bieg to prawie pewne że to synchronizator 3 biegu wiec została wymieniona skrzynia i tutaj była poprawa że trójka nie zgrzytała ale opór przy zmianie pozostał .Wymieniłem jeszcze wysprzęglik na dole i przy pedale sprzęgła i również żadnej poprawy :(.Wiec pojechałem oddać skrzynie i włożyłem starą z powrotem bo jak opór pozostał tak pozostał i najdziwniejsze było to ze zrobiłem 300 km i wbijałem 3 bieg szybko i przy różnych prędkościach i nie było żadnego zgrzytu lecz opór jak był tak był przy zmianie biegów.

1.Z tego co zauważyłem że większy opór przy zmianie biegów jest jak są wyższe obroty albo większa prędkość pojazdu.
2.Na pedale sprzęgła gdy wciśnięte czuć wibracje a jak puszczam sprzęgło to czuć jak by coś blokowało (ciężko to wytłumaczyć to wygląda jak by łożysko oporowe gdzieś się blokowała , mały zadzior czy coś takiego) tylko tak sie działo na jednej i drugiej skrzyni.

Dlatego pytam forumowiczów czy ktoś ma jakiś pomysł co to możę być bo mi już brak pomysłów :(.Może to koło dwumasowe ?? jak sprawdzić czy jest uszkodzone?? z tego co słyszałem to koło dwumasowe może mieć luz po obwodzie prawie 4 centymetry tylko jak to sprawdzić ,bo mam koło dwumasowe ale używane i bym je sprawdził bo chce wymienić a po co kupować nowe choć wiadomo że nowe to nowe i jak trzeba to wymienię bo jak już się zabrałem za to to nie odpuszczę .pozdrawiam i liczę na wasza pomoc

ps.temat rzeka pukania z tylu tez przerabiałem ale to już inna historia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] skrzynia e46 328i 99rok
PostNapisane: 22 stycznia 2010, 01:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: torun
Moje BMW: 320d e46
Kod silnika: m47
Może układ hydrauliczny nie jest odpowietrzony dokładnie.
Też miałem problemy z biegami a zwłaszcza przy redukcjach na większych prędkościach (np dwójka przy 50 wchodziła dopiero po przegazowaniu).
Dwa dni temu pedał sprzęgła zrobił sie miękki i nie odbijał razem z nogą jak należy oraz nie wchodziły mi biegi na postoju. Dziś podjechałem po sprzęgło i i dolałem płynu hamulcowego (sprzęgło z niego korzysta) Ruszyłem do mechanika Zeby zostawić mu auto do naprawy i kiedy dojechałem okazało się ze biegi znowu wchodzą tylko znowu został problem dwójki przy wyższej prędkości.
Mechanik powiedział że jak klocki hamulcowe są ciesze to w zbiorniczku jest mniej płynu i sprzęgło może sie zapowietrzac a sprawa dwójki to moze byc wina synchronizatora. Sprawdził czy nie ma wycieków pod samochodem ale nie było i dolał jeszcze płynu.
Ruszyłem do domu z myślą że oddam zakupiony zestaw sprzęgła ale w drodze znowu przed rondem pedał miękki i historia się powtórzyła. Po dotarciu do parkingu sprzęgło znów było sprawne.
Umówiłem się z mechanikiem na sobotę a do tej pory mam jeździć i testować czy znowu się tak nie stanie. OBY NIE.
Mam nadzieję że to tylko wina powietrza w układzie. Zobaczymy.

A może macie jakiś pomysł co to sie tam wyprawia?

BMW enigmatyczny samochód. Fajne auto ale już drugi raz coś sie psuje i nie wiadomo dokładnie co. Podobnie jest z tym Egr-em i tą turbiną. :zakrecony:

_________________
ja kudłaty durnowaty reperuje stare graty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL