BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 19:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Witam mam dawa dla mnie powazne problemy z moim samochodem
Pierwszy z nich To wibracje Objawia sie to w ten sposób iż na prawym przednim kole przy prędkości 70km/h i powyżej pojawiają sie straszne duże drgania Opony i felgi sprawdzałem Wiec przyczyna jest inna Dodam tylko iż jadąc z drganiami po lekkiej korekcie kierownicy w lewo drgania na chwile ustępują

Drugim problemem jest migająca kontrolka wykrzyknika Nie wiem czym moze byc to spowodowane ale podczas jazdy miga mi wyżej wymieniona końcówką Miganie jest nieregularne i przewaznie występuje na nierównej nawierzchni

Pomóżcie mi z tym Bo sam nie dam rady

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 20:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
jedz na szarpaki może coś pokaże !? może łożysko , a wykrzyknik -mało płynu hamulcowego a jak lekko naciśniesz hamulec jest jakiś objaw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Własnie tez na początku myślałem ze to płyn ale sprawdziłem i płynu mam w sam raz A miganie nie jest zależne od tego czy hamuje czy tez nie Po prostu co jaski czas się zapali i zaraz zgaśnie czasami tylko mignie a czasami świeci kilka sekund
A jesli chodzi o łożysko to możliwe żeby od tego tak drgało? Nie jestem tego pewny najbardziej dziwi mnie fakt ze da się tam manipulować tzn. jedziemy wibruje lekko skręcam w lewo przestaje i tak cały czas :szok: :/

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 20:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
na szarpakach na pewno pokaże jeśli jest to związane z zawieszeniem a jaki kolor tej kontrolki !?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 20:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Sam mam Taki przypadek :) napisze tak albo maglownica tz masz luzy , umie tak jest ze aż tapicerka cała drży no i do tego Drążki kierownicze i krótki sworzeń wahacza . Sprawdź te rzeczy :) a może uderzyłeś w krawężnik ? może być to przyczyna uszkodzenia opony lub felgi ? ja w lato miałem przypadek ze opona mi pękła od środka nie było bulwy itp wymieniłem co się dało i przy wymianie na zimowe okazało się ze miałem pęknięta oponę od środka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 15 grudnia 2009, 20:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Co do lampki która się świeci

z tego co wiem (nazwę to tak jak opisane jest w książce ) Kontrolka od hamulca hydraulicznego .. ta kontrolka znajduje się po miedzy kontrolka Okładzin hamulca a kontrolka hamulca ręcznego .. sprawdź poziom płynu tak jak wyżej ktoś napisał .. jeśli będzie tyle ile ma być czyli około max to może czujnik się zepsuł ... nie wiem czy jest taka opcja ale wydaje mi się ze może to też świecić od zbyt niskiego ciśnienia w przewodach hamulcowych lub miga od spadku ciśnienia w pewnych momentach czyli może gdzieś ci płyn ucieka w bardzo malej ilości i przez to są spadki ciśnienia i może świecić , ale jeśli się myle to ktoś mnie poprawi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 10:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
owen05 napisał(a):
[...]Kontrolka od hamulca hydraulicznego .. ta kontrolka znajduje się po miedzy kontrolka Okładzin hamulca a kontrolka hamulca ręcznego[...]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 14:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
o włąsnie o ta kontrolke mi chodziło Dzisiaj byłem na okresowym przegladzie i wyszło mi ze mam rozlany amortyzator Czy od tego mogły pojawiac sie drgania? Ostatnio na kanał wjeżdżałem ok 3 tygodnie temu I suchutko A dzisiaj cały mokry Dodam tylko ze kilka dni temu "stuknęła" mnie sarna ( :rozpacz: :wsciekly: :cenzura: :!: przezyła i uciekła) Ale drgania pojawiły sie duzo wczesniej

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 14:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
świecić też może od kończącego swój zywot czujnika zuzycia klocków hamulcowych - albo też klocki są na wykończeniu

co do drgań to wygląda na luzy mechaniczne - swoznie, luz piasty - jeśli wibracje pojawiają sie i znikają to tak jakby koło wpadało w rezonans, ruch kierownicą powoduje chwilowe wypadnięcie z rezonansu ale znów wraca po czasie - szukaj wybitych elementów...


Ostatnio edytowano 16 grudnia 2009, 15:00 przez jarku, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 14:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
travolta napisał(a):
o włąsnie o ta kontrolke mi chodziło Dzisiaj byłem na okresowym przegladzie i wyszło mi ze mam rozlany amortyzator Czy od tego mogły pojawiac sie drgania? Ostatnio na kanał wjeżdżałem ok 3 tygodnie temu I suchutko A dzisiaj cały mokry Dodam tylko ze kilka dni temu "stuknęła" mnie sarna ( :rozpacz: :wsciekly: :cenzura: :!: przezyła i uciekła) Ale drgania pojawiły sie duzo wczesniej

skoro miałeś wyciek z amortyzatora (czyli był uszkodzony) to nie działał tak jak powinien i nie redukował stuków, dobić (nie wiem jak to trafnie określić). A nie stwierdzili na diagnozie czy masz coś pokrzywione? Czy jak kolega wyżej pytał luzów? Widocznie amorek przeżył swoje lata :niepewny:

jarku napisał(a):
świecić też może od kończącego swój zywot czujnika zuzycia klocków hamulcowych - albo też klocki są na wykończeniu

kontrolka od zużycia klocków hamulcowych jest inna Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 16:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
hmm ...
Ja myślę ze amortyzator niesprawny niema nic do drgań kierownicy no chyba ze były by luzy na gnieździe od amorka :) powiem tak diagnosta powinien sprawdzić elementy wymienne czyli sworznie krótkie długie , drążki kierownicze itp , ale mi np byle zwykły mechanik posprawdzał te elementy i powiedział co do wymiany więc znaczenia takiego to niema sam możesz sprawdzić luzy na lewarku :) Szukaj tam gdzie było pisane drążki , sworznie (wahacz) gniazdo amorków .. nie wiem czy możliwe ale możne stabilizatory ? ale tego sam nie wiem :) być może przekładnia kierownicza ? Jeśli nie ktoś to uwzględni bo tych 2 rzeczy sam nie wiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 23:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
travolta napisał(a):
Nie jestem tego pewny najbardziej dziwi mnie fakt ze da się tam manipulować tzn. jedziemy wibruje lekko skręcam w lewo przestaje i tak cały czas


Typowy objaw uszkodzonego łożyska ;)

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 23:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 279
Lokalizacja: Europa
Moje BMW: e39 528
Kod silnika: M52B28
co do kontrolki sprawdz ten guzik od recznego<jak zaciagasz reczny to powinno swiecic,jak spuszczasz gasnie> ja cos tam kiedys robilem i teraz jak jade to mi swieci ale jak troszke poruszam recznym to gasnie gdzies tam cos skopane ze stykiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Drgania na kierownicy i migajaca kontrolka
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 11:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
LAQ napisał(a):
co do kontrolki sprawdz ten guzik od recznego<jak zaciagasz reczny to powinno swiecic,jak spuszczasz gasnie> ja cos tam kiedys robilem i teraz jak jade to mi swieci ale jak troszke poruszam recznym to gasnie gdzies tam cos skopane ze stykiem

Tylko ze od recznego to jest kontrolka z literka P :) W poniedziałek mam wolne to sie za wszystko wezmę Dzieki

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL