BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 19:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1263
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 320d +
Kod silnika: N47
Garaż: Jest :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 79&start=0
Było :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=42401&start=0
Witam.Mam taki problem miałem lakierowany zderzak i w zderzaku mam czujniki parkowania oczywiście po tym zabiegu już nie działają poprawnie wrzucam wsteczny i cały czas mi piszczy :( nie wiem co tam zchrzanili,a moje pytanie brzmi czy można je jakoś wyjąc i zobaczyc może kable są gdzieś rozłączone czy trzeba np ściągnąc cały zderzak żeby się do nich dobrac ? ? ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 22:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Chyba nie polakierowali ci tych czujników?Jeżeli nie to najprostsza metoda na sprawdzenie czy kazdy z nich działa to wlacz zapłon wrzuć wsteczny idz do tyłu przyłoż ucho do każdego z nich i jak cyka to znaczy ze jest sprawny ;)

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 11:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Sparco, Mogę się założyć, że zakładając zderzak ścisnęli przewód między belką zderzaka a podłużnicą. Standard w E46 :]
Miałem dokładnie tą samą przygodę, lakierowali mi obcierkę na zderzaku i po złożeniu wszystkiego PDC nie działało. Jedź do nich powiedz, że najprawdopodobniej przycięli Ci przewody od PDC i niech poprawiają, muszą znowu ściągnąć zderzak, trzeba znaleźć przewody które zostały przecięte, porządnie je złączyć (zlutować) i dobrze zaizolować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 17:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1263
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 320d +
Kod silnika: N47
Garaż: Jest :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 79&start=0
Było :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=42401&start=0
Pewnie przycieli bo dzialac działają tylko że piszczą jak były by zacięte,popiszczy ja wiem tak pare ładnych sekund i później przestaje,a samemu nikt tego nie ogarniał bo wolał bym sam to sobie zrobic bo znowu będą cyrki jakieś z nimi :] ? ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 11:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
jeżeli masz piszczenie po włożeniu wstecznego biegu które po pewnym czasie przestaje to kolego moim zdaniem przewody masz ok najprawdopodobniej usterce uległ którenś z czujników pdc a sygnał po włączeniu wstecznego ma sygnalizowac awarię pdc najlepiej włożyć wsteczny i sprawdzić tzw cykanie poszczególnych czujników ten co jest uszkodzony nie wyśle sygnału i to da się odczuć lub łatwiejszy sposób udać sie do warsztatu który ma kts-a i podpiąć pod kompa wtedy komputer okresli który czujnik należy wymienić po wymianie czujnika piszczenie ustąpi odrazu i pdc zacznie normalnie działać pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 14:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Cytuj:
jeżeli masz piszczenie po włożeniu wstecznego biegu które po pewnym czasie przestaje

PDC daje znać, że NIE działa - to takie ostrzeżenie, że coś jest nie tak (żeby z przyzwyczajenie nie wjechać na przeszkodę), a tym ostrzeżeniem jest ciągły sygnał przez kilka sekund po wrzuceniu R, który później się wyłączy i jest długa cisza. Bmki są mądrzejsze niż nam się wydaje :hyhy:
Przerabiałem to chłopaki, podpinałem też pod kompa i komp wyrzucił "zwarcie w systemie PDC"
Podejrzewam, że jak przyłożysz ucho do czujników to nic nie usłyszysz, bo wszystkie nie działąją.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 23:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 209
Lokalizacja: Sochaczew
witam,

koledzy co może być przyczyną, że czujniki czami działają prawidłowo, a czasami nie? Jakaś przerwa w instalacji?

pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 05:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 '04
Kod silnika: M47N
ja tak mam gdy jest zimno nie działają
gdy robi się tak powyzej 15 zaczynają gadać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Kolego mialem ten sam problem po lakierowaniu zderzaka!
Po pierwsze sprawdz tak jak koledzy pisali który czujnik cyka bedziesz to slyszal po przylozeniu ucha do czujnika i wrzuceniu wstecznego na przekreconym zaplonie.
Jesli zlokalizujesz ze ktorys czujnik nie dziala czyli jest cicho nie cyka to tu tkwi problem.
U mnie bylo tak ze jeden z kabelkow ktory szedl do czujnika byl przerwany wiec polutowalem wszystko na nowo i znowu cisza bo przy okazji spalil sie tez wlasnie ten czujnik podejrzewam ze przez te kable moze poszlo jakies zwarcie i spalilo czujnik po wymianie czujnika wszystko gra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 22:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 209
Lokalizacja: Sochaczew
ja wiem który czujnik jest wadliwy tylko zastanawia mnie dlaczego przez kilka dni jest dobrze, po czym kilka dni nie działa i tak cały czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 14:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Lokalizacja: chełm
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: M52
mi tez nie działają czujniki, lecz gdy je sprawdzam ta wasza metoda to słyszę ze wszystkie "pikają". Z tym ze dwa wolniej a dwa szybciej. Dodam ze u mnie wszystkie czujniki były pourywane, zlutowane w domu przeze mnie . Czy moglem coś złe zrobić??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 55
Lokalizacja: Middlesex, UK
Moje BMW: 320d Touring
Kod silnika: M47N
Nalezy podlaczyc auto pod kompa czy nie ma bledow PDC. U mnie lutowanie nic nie dalo. Ciagle wywalalo blad i pikanie przy przekreceniu kluczyka. Kupilem uzywany, skasowalem bledy i zadzialalo...

Pozdrawiam

_________________
Sprzedam: tylna klape, lewe tylne drzwi (kolor czarny szafir 475) do 2004 E46 touring, do malowania, wraz z jasna tapicerka, silniczek tylnej wycieraczki, regulator napiecia valeo do alternatora 12317788248.
Oceń moje wozidło:
viewtopic.php?f=6&t=70291


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 18 lutego 2011, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Niestety, moj PDC też padł, po wrzuceniu wsteka mam ciagly sygnał, ale co ciekawe po teście na pykanie okazało się,że wszystkie pykają... :zdegustowany:

Ktoś wie czego to może być wina ?

_________________
Termin u Rogala już jest...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 27 lutego 2011, 12:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Ostatnio i u mnie pojawił się ciągły sygnał kiedy włączam wsteczny bieg ale nie zawsze. Czasem jest tak, że pojawi się ciągły sygnał, ale już za drugim wrzuceniem wstecznego biegu czujniki działają chyba normalnie bo ostrzegają o zbliżaniu się do przeszkody.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 12:29 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
Pitz napisał(a):
Cytuj:
jeżeli masz piszczenie po włożeniu wstecznego biegu które po pewnym czasie przestaje

PDC daje znać, że NIE działa - to takie ostrzeżenie, że coś jest nie tak (żeby z przyzwyczajenie nie wjechać na przeszkodę), a tym ostrzeżeniem jest ciągły sygnał przez kilka sekund po wrzuceniu R, który później się wyłączy i jest długa cisza. Bmki są mądrzejsze niż nam się wydaje :hyhy:
Przerabiałem to chłopaki, podpinałem też pod kompa i komp wyrzucił "zwarcie w systemie PDC"
Podejrzewam, że jak przyłożysz ucho do czujników to nic nie usłyszysz, bo wszystkie nie działąją.



Mam taki sam problem , jak go rozwiązać ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 1 lipca 2011, 06:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
DaNgErQ napisał(a):
Pitz napisał(a):
Cytuj:
jeżeli masz piszczenie po włożeniu wstecznego biegu które po pewnym czasie przestaje

PDC daje znać, że NIE działa - to takie ostrzeżenie, że coś jest nie tak (żeby z przyzwyczajenie nie wjechać na przeszkodę), a tym ostrzeżeniem jest ciągły sygnał przez kilka sekund po wrzuceniu R, który później się wyłączy i jest długa cisza. Bmki są mądrzejsze niż nam się wydaje :hyhy:
Przerabiałem to chłopaki, podpinałem też pod kompa i komp wyrzucił "zwarcie w systemie PDC"
Podejrzewam, że jak przyłożysz ucho do czujników to nic nie usłyszysz, bo wszystkie nie działąją.



Mam taki sam problem , jak go rozwiązać ?


Przeczytać cały temat od początku :P a później pojechać do mechanika i podpiąć auto pod kompa żeby sprawdzić który czujnik jest uszkodzony.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 1 lipca 2011, 09:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
Krzycho napisał(a):
DaNgErQ napisał(a):
Pitz napisał(a):
Cytuj:
jeżeli masz piszczenie po włożeniu wstecznego biegu które po pewnym czasie przestaje

PDC daje znać, że NIE działa - to takie ostrzeżenie, że coś jest nie tak (żeby z przyzwyczajenie nie wjechać na przeszkodę), a tym ostrzeżeniem jest ciągły sygnał przez kilka sekund po wrzuceniu R, który później się wyłączy i jest długa cisza. Bmki są mądrzejsze niż nam się wydaje :hyhy:
Przerabiałem to chłopaki, podpinałem też pod kompa i komp wyrzucił "zwarcie w systemie PDC"
Podejrzewam, że jak przyłożysz ucho do czujników to nic nie usłyszysz, bo wszystkie nie działąją.



Mam taki sam problem , jak go rozwiązać ?


Przeczytać cały temat od początku :P a później pojechać do mechanika i podpiąć auto pod kompa żeby sprawdzić który czujnik jest uszkodzony.


Chyba wszystkie bo po wrzuceniu wstecznego z żadnego nie dochodzi brzęczenie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 4 stycznia 2015, 21:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
jak sprawdzić czujniki jak żaden nie słychać , nie możliwe że wszystkie sie uszkodziły ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 7 stycznia 2015, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46 320Ci Coupe
Kod silnika: M54B22
Pewność będziesz miał po podłączeniu do INPY, tam możesz sprawdzić każdy czujnik.
Ale skoro nie słychać żadnego to może problem z podłączeniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujniki parkowania
PostNapisane: 7 stycznia 2015, 13:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
powiedz mi jak sprawdzić każdy czujnik impą bo nie wiem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL