BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 21:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
witam. wczoraj auto bylo u mechanika. wymienialem laczniki stabilizatorow oraz poduchy z tylu w belce. gdy odbieralem auto po zapaleniu silnika nie gasly kontrolki od abs-u, kontroli trakcji, oraz od kontrolki klockow. mechanik mowil ze to normalne po rozpieciu przewodow i zaraz to zgasnie. no fakt zrobilem 2km dwie kontrolki zgasly lecz jedna zostala od klockow. przejechalem ok 80km i dalej swieci...:/ co to moze byc mechanik twierdzi ze wszystko podlaczyl mial ktos podobny problem??? dodam ze podczas rozpietych przewodow z tylu na chwile byl przekrecony zaplon moze komputer samochodu zapisal blad?? jak to z tym jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 18:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
przecięty przewód lub skończyły się klocki !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
klocki wymieniane jakies 7tys temu wiec to nie mozliwe a przewody niby cale twierdzi:/
warto jechac na komputer mozliwe jest ze zapamietal sobie blad w chwili przekrecenia zaplonu i nie chce go sam skasowac czy to raczej nie realne??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 19:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Jaki samochód ?? Możesz nie mieć czujnika klocków, klocki mogą się kończyć choć był by to dziwny zbieg okoliczności albo najnormalniej w świecie wyskoczył błąd i musisz go teraz skasować :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 19:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
to jest bmw e46 330d 2001r i wydaje mi sie ze jednak czujnik to jest. jest to moj staly mechanik nie wierze zeby cos wyjal albo cos innego jak to sie zdarza czasami:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 19:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
a na pewno od klocków ta kontrolka ( może brak płynu) :hyhy: . zużycie klocka działa na zasadzie zwory do masy wtedy eis zapala .może gdzieś jest zwarty przewód nie potrzeba kasować błędów. jaki czujnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
plyn jest napewno bo sprawdzalem:) jest to ewidentna ingerencja mechanika ktory wymienial takie tuleje w belce kola nie sciagal niby ale mowil ze rozpinal te wszystkie przewody kostki jak to on wytlumaczyl ale jak nie potrzeba kasowac bledow to ja musze sie do niego wybrac niech to naprawia nagle sie cos nie moglo popsuc myslalem ze moze ktos mial podobna sytuacje a denerwuje mnie ta kontrolka:) myslalem ze moze jest prosty sposob na rozwiazanie tego problemu...a kanalu niestety nie posiadam zeby tam dokladnie zajrzec:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
mwchanior popsuł to niech naprawia :ok: a drugie moje pytanie dlaczego się nie przejechał autem po naprawie sprawdzając czy wszystko jest oki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
no mi to kazal zrobic gdy swiecily wszystkie trzy...na poczatku bylem wsciekly ze nic nie dzaiala ale po przejechaniu 2-3km abs i kontrola trakcji kontrolki zgasly i wszystko dziala a kontrolka od klockow jak na zlosc swieci. a jak sie do niego wybiore to co mu mowic?? co to moze byc?? gdzie szukac przyczyny?? bo dzwonilem do niego powiedzial ze jeszcze raz wszystko odlaczy i podlaczy a jak to nie pomoze to trzeba jechac na komputer:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
w jego interesie jest oddać ci auto w takim stanie w jakim wziął naprawionym zleceniem . kasę wziął niech działa .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
no taka prawda ale zdaje sobie sprawe ze czasami cos moze nie wyjsc do konca dlatego narazie jestem spokojny gorzej jak tego nie naprawi:/ wtedy znowu bede szukal pomocy zwlaszcza ze teraz wszystko w sniegu i tam nic nie widac jak dzisiaj patrzylem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M57 D30
ABS sam się resetuje, ale od klocków to trzeba skasować na kompie :hyhy: ja tak miałem :P
Zastanawia mnie tylko czas po jakim zgasły kontrolki ABS :suchy: Powinny zgasnąć po przejechaniu kilku metrów a nie km. :zdziwko:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
to nie jest nic poważnego ewentualnie trzeba będzie wymienić kabelek od zużycia klocków ! niech odhaczy ten przewód powinno zgasnąć !możesz podłączyć pod kompa .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
co do tych kilometrow to moze przesadzilem poprostu zaokraglilem tak troszeczke wiec nie ma sie nad czym zastanawiac:P chcialem tez sie upewnic czy podlaczenie pod kompa cos da zeby nie wydac kasy w bloto bo jestem biedny student a moj mechanik kompa jeszcze nie ma. powiem mu najpierw zeby sprawdzil te kabelki wole wydac kase na to niz na komputer bez zadnego skutku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 31
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M57 D30
rafal_rs, Błąd klocków się zapisuję i musisz wykasować go za pomocą komp.. Możesz sprawdzić te kabelki ale to raczej nic nie da :D
podłączenie pod kompa nie powinno przekroczyć 50 zł :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 20:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Podłączenie do kompa i sprawdzenie ok. 50 zł. Czujnik klocków, zobacz sobie mój temat, tak jak pisałem, masz tam zdjęcie i będziesz sam mógł sprawdzić czy czasem kabel się nie przerwał albo czy w ogóle jest, będzie to przyczyna palących się klocków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
no ja to bym tak obstawial ze to moglo sie zapisac po przekreceniu tego zaplonu gdy wszystko bylo rozpiete...bo naprawiam samochody u niego juz od 3 lat i zawsze wszystko bylo ok jest to tzw nie duza garazowka ale no zna sie na rzeczy czlowiek i nie drogi jest:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 21:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
rafal_rs napisał(a):
no ja to bym tak obstawial ze to moglo sie zapisac po przekreceniu tego zaplonu gdy wszystko bylo rozpiete...bo naprawiam samochody u niego juz od 3 lat i zawsze wszystko bylo ok jest to tzw nie duza garazowka ale no zna sie na rzeczy czlowiek i nie drogi jest:)


Jeśli cokolwiek było odłączane, a przy okazji przekręcony zapłon to błąd murowany z tego co się orientuje. Sprawdz ten kabelek o którym pisałem, jeśli będziesz na miejscu to pewnie tylko wystarczy skasować błąd :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e60 LCI 530d M-Pak
tylko myslalem ze jak komputer zapisal sobie blad abs-u oraz trakcji i klocków to wszystkie znikna po paru kilometrach a tu klocki niestety zostaly i troche to dla mnie nie zrozumiale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kontrolka klockow dziwna sprawa
PostNapisane: 18 grudnia 2009, 21:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Ponieważ z tego co się orientuje tamte kontrolki w tym przypadku gasną, a klocki nie gasną. Oto rozwiązanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL