BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 00:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 19 grudnia 2009, 23:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1247
Lokalizacja: NE/HL
Moje BMW: e46
Chcialbym sie dowiedziec, czy to slychac kiedy sie wlaczy, kiedy sie dokladnie wlancza (podczas odpalania silnika, po, czy przed), czy chodzi jednostajnie, czy tez wlancza si w i wylancza na przemian, i czy ma to wplyw na obroty i prace silnika

aha mam 320d 99 rok

_________________
Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy.

moj BEAMER:
viewtopic.php?t=56107


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
Ja mam 530d ale webasto działa na tej samej zasadzie.Jak działa to burczy jak suszarka do włosów,u mnie jest z lewej strony pomiedzy nadkolem a lewa noga kierowcy.Włacza sie ponizej około 10stopniC,dogrzewa automatycznie silnik do osiagniecia pewnej temperatury,u mnie to jest około 70stop.po zgaszeniu auta webasto jeszcze działa bo ochładza sie po pracy,bo jest tam taka niby swieca zarowa i palenisko na ktore kapie ropka i sie jara.Jak webasto działa to słychac jak odzielna pompka podaje paliwo,lecz nie dziala jak pompka paliwa ciagle pompujac wache,tylko pulsacyjnie cyka(tak stuka)bo podaje po jednej kropli na żarnik,kazde pukniecie to kropla,jakby pukniecie młotkiem w drewniany balik,tak po chłopsku mówiac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 12:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 119
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: 320d E46
Dokładnie dodając tylko do wypowiedzi kolegi to iż możesz usłyszeć włączenie się webasta nawet kilka sekund później od zapalenia samochodu, podobno normalny objaw. Jeżeli masz webasto z ogrzewaniem wnętrza i ogólnie wodne to będziesz słyszał cykanie pompki i wszystkie w/w objawy. Wtedy najlepiej zapalać silnik z max tem ogrzewania. A jeżeli masz elektryczny dogrzewacz płynu chłodniczego to usłyszysz tylko buczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 14:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1247
Lokalizacja: NE/HL
Moje BMW: e46
A czy jest to po wlaczeniu caly czas wlaczone, czy wylancza sie po dogrzaniu silnika i wlancza kiedy temp spada. Jesli sie wylancza to w malych czy duzych przedzialach czasowych?

Dzieki za wypowiedzi

_________________
Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy.

moj BEAMER:
viewtopic.php?t=56107


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 14:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 119
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: 320d E46
Z tego co mi wiadomo po rozmowie z serwisantem Webasto akurat w moim przypadku czyli Thermo Top Z/C
po dogrzaniu już do określonej temp. Webasto przechodzi w stan czuwania. A gdy wyłączasz silnik to wtedy nadal go słychać bo usuwa resztki spalin i chyba pozbywa się wody czyli Wyłącza się.
Podsumowując jak jest w stanie czuwania a temp. spadnie znów poniżej to znowu dogrzewa.
Nie wiem jak jest w przypadku dogrzewacza elektrycznego, kolega ma taki w oplu i z tego co pamiętam załączało się tylko na czas dogrzania podczas uruchomienia silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 14:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 119
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: 320d E46
Mam prośbę do posiadaczy Webasto z sterowaniem z zegara wewnątrz auta. Jakie macie modele tych sterowników i jakie wtyczki mają. Jeżeli to możliwe proszę o fotki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 webasto slychac to jak sie wlanczy???
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
To znow ja.Ja mam sterowanie w komputerze pokładowym w radiu(530d).Jest taka mozliwosc jedynie jak ma sie duzy komp w małym nie ma tego.Przewaznie BMK-i maja tylko dogrzewanie silnika,ale jak ma sie duzy komp mozna to rozszerzyc do dogrzewania wnetrza,ustawiasz sobie godz. i sie samo odpala i nagrzewa do temp jaka ustawisz wewnatrz auta.Max działa 30 min,bo padnie bateria.Wracam do pytania,zima jak np.dzisiaj webasto u mnie dogrzewa przez prawie cały czas,bo sam motor nie wyda takiej energii cieplnej zebu ogrzac sie sam i wewnatrz kabine,Jak zgasze silnik działa jeszcze około 1 min,jak kolega pisał wyrzyca resztki spalin i studzi sie sam zeby cała reszta nie poszła z dymem,haha.A przerobka webasto kosztowała mnie 150zł,gosc wgrywa na nowo cały soft komputera,i zamiast stopera ktory jest w kompie pokazuje sie potem napis heinz i gotowe.Super sprawka.A jeszcze jedno jak masz rezerwe w baku to juz chyba tez webasto nie odpali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL