BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 02:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
witam potrzebuję pomocy wczoraj chcąć jechać autem włożyłem kluczyk do stacyjki troszkę ciężęj się przekręcił niż zwykle auto odpaliło lecz ku mojemu zdziwieniu kierownica była zablokowana. Zgasiłem samoochód lecz za drugim razem kluczyk nie bardzo daję się przęcić z pozycji 0 na 1 trzeba poszarpać kierownicą to czasem sie udaje odpalić auto i przełamać blokadę ale wtedy słychać coś jak mocne pstrykanie przy skręcaniu kołami tak jakby o blokadę kierownicy coś opierało. Czy ktoś może miał podobny przypadek ?
Czy przyczyny awarii szukać we wkładzie kluczyka czy też jest to uszkodzenie stacyjki. Da sie to jakoś zreperować czy trzeba szukać jakieś używanej stacyji z kluczykiem lub nowej ? Miał ktoś podobny problem proszę o pomoc ? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
raczej stacyjka , wkładka zostanie twoja !może spróbuj przesmarować,kiedyś mi pomogło no i się zdarzyło ze zaszkodziło. a pstryka bo blokada do końca się nie chowa ? a masz manuala.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
tak manual, próbowałem juz ze smarowaniem ale niestety jest bez zmian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
e manual :ok: szukaj stacyjki na bank ona się skończyła ! ale tak od razu czy coś się działo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
wczesniej raczej bardzo rzadko ale czasem dawał się odczuć minimaly opór przy przekrecaniu kluczyka aż do wczoraj odpalił ale już kierownicę zablokowało choć po ok 2 godzinach udało mi się ja odblokować i teraz po odpaleniu po jakiś 5 minutach zmagań też ją odblokuję to niewiem czy da się tak jechać do mechanika czy mi w czasie jazdy nie zablokuje kierownicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 17:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
żeby wymienić stacyjkę trzeba chyba kolumnę opuścić .jeśli nie masz daleko to próbuj jechać,.
stacyjka około 200zł i jak się nie mylę wkładkę można przełożyć nie jestem pewien. niech sie wypowie ktoś kto ma za sobą wymianę stacyjki. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 22:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
witam, niedawno mialem ten sam problem! przyczyną jest ułamana blokada kierownicy, u mnie tez nie dało sie przekrecić kluczyka, poszarpac musialem kierownica, odpalałem, kierownica dalej byla zablokowana, po jakiejs minucie blokada puszczala, mogłem krecic kierownica w jedną strone po chwili w obie, ale jezdziłem z dusza na ramieniu bo blokowalo ja co jakis czas, nie polecam!! Przechodząc do sedna, znalazlem jednego czarodzieja ktory podjąl sie naprawy tego, ta blokada to częsta bolączka tego modelu. Trzeba sciągnąć kierownice, wszystko porozkrecać, imobilajser itd, stacyjka jest przykrecona do ukl kierowniczego. I niech nikt Ci nie opowiada o wkładaniu w dziurki jakis szpilek i wyciąganiu wkładu bo to jest niewykonalne chyba i nic nie da, Poszukaj kogoś kto zajmuje sie dorabianiem stacyjek kluczy, alarmami, ułamana blokada jest i lata sobie dlatego nie mozesz przekrecic kluczyka i kierownice blokuje, trzeba przełożyć z innej stacyjki ta blokade, powodzenia jak cos pisz.

koszt ok 150zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 25 grudnia 2009, 20:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
Lukaszenko napisał(a):
I niech nikt Ci nie opowiada o wkładaniu w dziurki jakis szpilek i wyciąganiu wkładu bo to jest niewykonalne chyba i nic nie da,

oto kolego znalazłem element wkładki od stacyjki który jest wymienny a ty piszesz że nie jest .proszę oto link do aukcji.pozdro. :super: :super: :ok:
http://moto.allegro.pl/item865011650_bm ... w_100.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 20:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
no to zapunktowałeś ;) ale i tak będe przy swoim, ze to nie wkład tylko złamana blokada, która sobie dynda jak chce. Raz zaskoczy, a raz nie. nie chciało by mi sie nosic dwóch kluczyków przy sobie, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 21:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
też obstawiam stacyjkę ale chodzi mi oto ze można włożyć oryginał wkład i mieć 1 kluczyk a nie 2 ;) :) :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 22 września 2013, 18:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Odświeżę troszkę kotleta :)
U mnie jest identycznie kierownica zablokowana a autko odpala a mianowicie odpalało ale o tym zaraz :P

Sprawa wygląda tak:



Po wyjęciu bębenka (wkładki stacyjki) ową czarodziejską szpilką :cwaniak: sprawa wygląda tak że jak przekręcę śrubokrętem zapadki w stacyjce
tak jak robi to bębenek po przekręceniu kluczyka:

Obrazek

to blokada puszcza po tym jak wciśnie się środkowy element w stacyjce o tak:



Czy diagnoza że coś pękło jest słuszna ? bo z tego co widzę aby odkręcić stacyjkę trzeba rozwiercać śruby bo one wyglądają na to że mają ukręcone łby tak aby nie było łatwo tego rozkręcić :kwasny:

Wracając do tego że wspominałem iż autko odpalało to sprawa wygląda tak że podczas demontażu bębenka wypiął mi się jeden kabelek od czujnika ews tego co czyta dane z kluczyka (na fotce jeden z zielonych kabelków)

Obrazek

Autko reaguje na odpalanie tak jak by się akumulator wyczerpał i nie ma siły kręcić:



Natomiast akumulator w teście nr9 na liczniku pokazuje ponad 12, tak samo jest patrząc miernikiem bezpośrednio na akumulatorze więc myślę że jest w porządku. Czy można to jakoś INP-ą ogarnąć czy trzeba grupszego magika wołać ? a może to nie EWS ?

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 3 grudnia 2014, 09:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 520 E39
UP
odświeżam ..
Kostek mam dokładnie takie same objawy jak TY kiedyś jak sobie poradziłeś z tematem ?

z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 3 grudnia 2014, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: e46 Coupe
Kod silnika: n42b20
witam panowie. Otoz mialem identyczny problem 3 dni temu w swojej e36 i podejzewam ze u was bd tak samo mianowicie samochod udawalo po kilkanastu probach z oporem odpalic lecz kierownica byla zablokowana. Mozna to naprawic samemu, nie jest to trudne lecz trzeba miec cierpliwosc mianowicie ,trzeba wyciagnac cala obudowe stacyjki do wierzchu i w moim przypadku blokada kierownicy poszla do kosza a wiec tak
zdemujemy kierownice tylko trzeba odlaczyc aku zeby nie wystapil blad poduszki nastepnie zdejmujemy oslony gorna dolna ktora sa za kierownica kolo licznika a nastepnie mozemy zdkac przelaczniki kierunkow i swiatwl dlugich zeby był latwiejszy dostep i musimy pdkrecic takie dwie srubki bez łebkow ja w tym celu uzylem malego przecinaka stukajac w strone odkrecania i po godzinie odkrecilem gdy odkrecimy zdejmujemy zabezpieczenie ktore jest za kierownica przed tuleka i wyciagamy obudowe stacyjki i na dole ukarze sie nam blokada ktora w moim przypadku zostala zdjeta...bedzie ona golym okiem widoczna mysle ze juz kazdy z wyjeciem sobie poradzi jesli ktos chce posiada foto blokady podesle :) no to troche mysle ze rozjasnilem temat bo sam mialem ost taki problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Samochód zapala kierownica zablokowana
PostNapisane: 9 maja 2016, 13:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Czy ktoś mógłby polecić warsztat na terenie woj. Mazowieckiego który podjął by się tej naprawy. Może być Warszawa albo okolicę.
Ja sam byłem w dwóch punktach i kręcili głową, mówili że trzeba całą kolumnę kierowniczą wymieniać - generalnie nie mieli argumentów.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL