BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 07:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nie działa tempomat
PostNapisane: 3 listopada 2009, 14:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: tk
witam wszystkich. potrzebuje pomocy mianowicie nie dziala mi tempomat jak go aktywuje w kierownicy zapala sie zielony licznik na desce ale tylko tyle jak dodaje plus albo minus nic nie reaguje wylancza sie normalnie czyli gasnie licznik co to moze byc ??? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2009, 19:09 
Offline
Forumowicz

Wiek: 45
Posty: 289
Lokalizacja: BSK & FMI
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
może nie umiesz go odpowiednio włączyc.
spróbuj wlanczyc przyciskiem (wtedy uruchamiasz tylko urzadzenie) nastepnie gdy osiagniesz odpowiednia predkosc (powyzej 30 km/h okolo lub gdy osiagniesz żądaną predkosc) zdejmujesz noge z gazu i wciskasz dwa razy przycisk + (enrgicznie :D ) od tego momentu masz auto pilota predkosci he he :hyhy: ,regulujesz + i - nacisniecie jakiegokolwiek pedalu spowoduje wylaczenie utrzymwania predkosci a ten przycisk czwarty sluzy do zakodowania predkosci (jesli jedziesz z wlaczonym tempomatem powiedzmy 140 km/h i bedziesz zmuszony przychamowac, ponowne nacisniecie tego przycisku spowoduje powrot do tej predkosci 140 km/h bez naciskania + lub -)
pamiętaj że minimalne dotkniecie pedału uniemorzliwia włączenie tempomatu)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: tk
largo5700 do tej pory mi dzialal :zly: . znajde to ale potrzebuje instr. jak rozebrac kiere sport, bylo gdzies w zwiazku z wymiana drewna. ma ktos moze line? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2009, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: tk
w nawiazaniu do tematu http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61644 kolego Erwin napisal bys co i jak robic zeby sciagnac te plastiki z kierownicy zeby nic nie polamac. poduszke najpierw? musze tam spawdzic elektryke bo mi tempomat nie dziala i chce zaczac od tego. dodam ze ostatnio w moim aucie grzebal elekryk co mi zakladal alarm. wczesniej wszystko dzialalo moze oni cos rozlaczyli lub zepsuli z gory dziekuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 lipca 2010, 12:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5
Moje BMW: e46
ja mam ten sam przypadek zapala sie zielona kontrolka na kierownicy ale ni ani plus ani minus nie chozi a chodzil . Dzisiaj bede rozbieral jedno miejsce moze taka plytka wyskoczyla ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 lipca 2010, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 220
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Moje BMW: E46 & E36
Zanim cokolwiek zaczniecie psuc , to podczas jazdy odchylcie do gory pedal sprzegla(normalnie nogą) i wtedy sprobujcie. jak zadziala to znaczy ze sprezynka od czujnika sprzegla uleciala, taka mala drobna. Normalnie podczas wcisniecia hamulca lub sprzegla tempomat sie wylacza i to jest z tym zwiazane. jak to bedzie to , to wystarczy wykrecic ten schowek po lewej stronie i jest fajny dostep do tego

_________________
E36 -Moja była:)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=64620

Obecna niedługo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 lipca 2010, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5
Moje BMW: e46
ja mam ten sam problem .... nie wiem co jest grane czy ktos moze mi pokazac jak wyglada ten czujnik ??? Bo rozebralem te obudowy i na pedale sprzegla nie widze zadnego czujnika ;/ moze on jest nie podlaczony . <jeden gosc mi kiedys tam grzebal i pewnie go nie podlaczyl bo wczesniej byl tempomat a teraz niema ;/ ... jesli to taka plytka do której sa podłaczone jakies kabelki to jest taka wolna nigdzie nie wpieta ;/ <ale wydaje mi sie ze to nie moze byc ona ;/;/;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 30 lipca 2010, 16:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 466
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Moje BMW: E60 535d
Garaż: E46 320d (2001)
E46 330d (2004)
largo5700 napisał(a):
może nie umiesz go odpowiednio włączyc.
s a ten przycisk czwarty sluzy do zakodowania predkosci (jesli jedziesz z wlaczonym tempomatem powiedzmy 140 km/h i bedziesz zmuszony przychamowac, ponowne nacisniecie tego przycisku spowoduje powrot do tej predkosci 140 km/h bez naciskania + lub -)

właśnie zastanawiałem się po co ten czwarty przycisk :))

_________________
Sprzedana :( http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=68366

Kupiona :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142663


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 lipca 2010, 16:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 220
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Moje BMW: E46 & E36
wystarczy ze go zalaczy, i nacisnie + i aktualna predkosc ma wprowadzoną

_________________
E36 -Moja była:)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=64620

Obecna niedługo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 lipca 2010, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5
Moje BMW: e46
halllooo ja jezdzilem na tempomacie i wiem o co tam chodzi ... cos niegra dlatego zawracam wam głowe ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 5 września 2010, 14:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: E46-325i
witam.Ja mam taki problem --jak auto jest na postoju lampka zielona od tempomatu sie swieci,jak tylko rusze to po chwili gasnie i juz ponownie sie nie da właczyc,dopiero po wyłaczeniu silnika jest możliwo ponownego właczwenia

Dodam ze wszystko było ok. do czwartku,w piatek grzebalem przy przeplywomierzu,okazalo sie ze jest uszkodzony,a wiec odpiolem wtyczke i tak jezdzilem ,czy odpiety przeplywomierz moze miec wplyw na tempomat?

auto-e46 325i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 października 2011, 14:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: ÂŻary
Poradził sobie ktoś z nie działającym tempomatem , dzisiaj też mi przestał działac :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 października 2011, 15:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 683
Moje BMW: e46 Touring Auto
Kod silnika: M54B25
Panowie, kupiliście auta w których wystarczy podłączyć komputer
z darmowym softem i można przetestować wszystkie czujniki i przełączniki.
Dlaczego nie korzystacie z tego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 października 2011, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: ÂŻary
Oczywiscie inpe zapusciłem i pokazała blad czujnika sprzegla , ale po skasowaniu błedu juz nie ma a tempomat dalej nie działa
Opcji testowania samego tempomatu nie znalazłem w INPIE, oczywscie są ale tylko testowanie przycisków (sa sprawne ).

Do pedałów sie dobrałem , ale znalazłem tylko płytkę elektroniczna która nie ma zadnego konkatu z ruszającym się pedałem .
Do płytki podlaczone są 4 kabelki. Po rezebraniu płytka była zalana olejem z siłowniczka od pedału , po wymyciu płytki , tempomat dalej nie działa . NA płytce jest tylko tranzystor , dioda, i kondesatorek.

Co dalej mozna sprawdzić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 30 października 2011, 21:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 683
Moje BMW: e46 Touring Auto
Kod silnika: M54B25
botr napisał(a):
Oczywiscie inpe zapusciłem i pokazała blad czujnika sprzegla , ale po skasowaniu błedu juz nie ma a tempomat dalej nie działa
Opcji testowania samego tempomatu nie znalazłem w INPIE, oczywscie są ale tylko testowanie przycisków (sa sprawne ).
Do pedałów sie dobrałem , ale znalazłem tylko płytkę elektroniczna która nie ma zadnego konkatu z ruszającym się pedałem .
Do płytki podlaczone są 4 kabelki. Po rezebraniu płytka była zalana olejem z siłowniczka od pedału , po wymyciu płytki , tempomat dalej nie działa .
NA płytce jest tylko tranzystor , dioda, i kondesatorek.
Co dalej mozna sprawdzić


Po takim odkryciu, sprawdziłbym jednak elementy tej płytki.
Nie ma w Inpie testu czujnika pedału sprzęgła?
Nie ma sprzęgła, więc nie pomoge...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 31 października 2011, 11:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: ÂŻary
Po wymianie czujnika praca tempomatu prawidłowa , Idealna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 11 marca 2014, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57
Witam,
Sorry , że ogrzewam kotlet, ale czy ktoś z kolegów mógłby sprawdzić parametry takiego działającego czujnika.
rezystancja etc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]tempomat
PostNapisane: 4 czerwca 2014, 10:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B22
Ostatnio również borykałem się z podobnym problemem, a mianowicie tempomat działał mi bez zarzutów. Po tym jak samochód wrócił od mechanika włączając tempomat zapalała mi się zielona kontrolka lecz gdy tylko dotknąłem hamulec gasła i już na nowo nie chciała się zapalić. Szukałem rozwiązania tego problemu czytając na forach lecz poddałem się gdyż za wiele byłoby sprawdzania i grzebania, a tempomat niekoniecznie był mi potrzebny. Po 3 tygodniach od odbioru od mechanika zajrzałem pod maskę i się okazało że miałem odpięty przepływomierz co bardzo mnie zdziwiło i zdenerwowało. Po podpięciu przepływki tempomat zaczął działać jak wcześniej. :hurra:
P.S. teraz borykam się z błędami po podpięciu przepływki tj. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Nie działa tempomat
PostNapisane: 26 września 2014, 17:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU B19
Witam wszystkich Mam ten sam problem W czasie jazdy aktywuje tempomat, zapala sie zielona kontrolka i to wszystko Nic wiecej sie nie dzieje Kontrolka swieci az do momentu w którym znów nacisne przycisk 1/0 Nie mam pojecia co dalej z tym robic Poradzcie cos pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Nie działa tempomat
PostNapisane: 11 października 2014, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
witam. Moze mi ktos powiedziec jakiego koloru sa kable, ktore ida do czujnika sprzegla w e46 320d fl. Mam czujnik ale nie mam zadnej kostki podlaczonej i nigdzie nie moge jej znalezc. Moze ktos wie skad powinny wychodzic te kable?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL