BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 15:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] Zegary-przekładka kostki
PostNapisane: 28 grudnia 2009, 20:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Kiedyś na forum opisywałem mój problem z zegarami w mojej e34 520i.Problem polegał na tym że zegary podczas jazdy olewały wskazania czyli padły całkiem na zero tak jak silnik byłby zgaszony. Jak już chodziły(czasami pomogło ściągnięcie klemy z akumulatora) to obrotomierz zaniżał obroty o ok.500obr/min a wskaźnik paliwa pokazywał ile mu się podobało.Przeglądając internet doszedłem do wniosku że powodów może być 1000.Kilku forumowiczów doradziło mi wymiane całych zagarów i tu pojawił się problem że zegary na allegro do e34 520i (bez wyświetlacza komunikatów ) takie jak moje to wydatek nawet 350 zł a i tak nie wiadomo czy będą sprawne.Czyli wcale nie tak mało ,a co ciekawe zegary z wyświetlaczem te co były montowane w mocniejszych wersjach np.525i i mocniejszych można kupić nawet za 80 zł .Moje pytanie jest takie:Myślałem o zakupie zegarów z wyświetlaczem i przełożenie z nich tej zielonej małej kostki(to taki wsad i jest on na środku tylnej obudowy zegarów podobno zapamiętuje przebieg auta i coś tam jeszcze) do moich zegarów (ktoś pisał że właśnie w tej kostce może być przyczyna).Ktoś powie że ,,pożycz zegary od innej e34 albo zamień kostki,,.Niestety nie znam nikogo w mojej okolicy co ma e34 520.
Następna sprawa to taka że podczas testu zegarów w 4 pozicji pojawia się pięć cyferek co oznaczają VIN auta.Jednak u mnie się on nie zgadza.Kiedyś wyjmowałem zegary po to aby wymienić żarówki i wtedy zauważyłem,że ta mała kostka co piszę o niej wyżej (wsad) co jest z tyłu licznika jest popękana.Wtedy zrozumiałem że jakiś niemota co się nie znała wsadził tam paluchy i coś :cenzura: A najprawdopodobniej zostały zamienione właśnie te kostki.Co jeszcze mogę zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Zegary-przekładka kostki
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 15:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
I jeszcze jedno pytanie.Czy ta zielona kostka co zaznaczyłem ją na zdjęciu jest taka sama w liczniku 520i co 525i.Dzisiaj rozkodowałem te 5 cyferek VIN-u co mi się wyswietlają podczas testu zegarów i okazało się samochód z tym VIN-em to BMW e34 525td z czerwca 1993r :przestraszony: A moje BMW to e34 520i z kwietnia 1994r.Więc wygląda na to że te kostki zostały poprostu zamienione.Licznik jest od benzyny bo skala obrotomierza jest wyskalowana do 7000 obr.A na wskaźniku poziomu paliwa nie ma napisu DIESEL tak jak to jest w autach z silnikiem wysokaprężnym.To by wyjaśniło sprawę że obrotomierz zaniżał obroty.Jeszcze raz pytam was koledzy:Czy kostka np. z 525i będzie pasowała do moich zagarów? Na allegro jest sporo zegarów z 525i i mocniejszych wersji a zarary do 520i są bardzo drodie.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Zegary-przekładka kostki
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 17:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 875
Lokalizacja: Kraków
Napisz do :

memberlist.php?mode=viewprofile&u=5476

jeśli nie na tym to na innym forum o tematyce bmw.

Z tyłu właśnie jest kostka którą nazwał codesticker, przekłada się do swojego auta/licznika po zmianie licznika jeśli chce się mieć swoje "dane" ale czy pasuje do innych liczników nie wiem także zagadaj jw. Gość wie o co chodzi naprawia też liczniki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL